Wielu uczniów, nawet starszych uczniów, uwielbia Minecrafta. Używam Minecraft Education Edition z moimi studentami i nawet im się to podoba. Bez względu na wiek uczniów, jeśli chcesz zwiększyć ich zaangażowanie, odpowiedzią może być Minecraft Education Edition. Oto kilka kroków tworzenia lekcji gry Minecraft.

1. Edukacyjna Edycja Minecrafta

Pierwszym krokiem, jakiego będziesz potrzebować do stworzenia podstawowej lekcji gry Minecraft, jest posiadanie licencji Minecraft Education Edition dla swoich uczniów. Chociaż nie jest darmowy, jest bardzo tani . Minecrafta można zainstalować na prawie każdym urządzeniu, w tym na Chromebookach .

2. Buduj w trybie kreatywnym

Istnieją 3 tryby gry w Minecraft: Kreatywny, Przetrwanie i Przygoda. W trybie kreatywnym gracze mają do dyspozycji nieograniczone materiały. W trybie przetrwania muszą zbierać materiały. Należy zauważyć, że uczniowie mogą latać, aby odkrywać świat w trybie kreatywnym, ale nie w trybie przetrwania.

Zawsze BUDUJ w trybie kreatywnym. Przełącz się później na tryb przetrwania (opcjonalnie).

3. E jak inwentarz

Po uruchomieniu świata naciśnij E, aby wyświetlić ekwipunek, aby dodać zasoby do paska skrótów i ekwipunku. Korzystając z Minecraft Education Edition, sugeruję zacząć od dodania:

 • tablica
 • podpisać
 • Jajo przyzywające NPC
 • kamera
 • teczka

Istnieją inne materiały, które z pewnością będą potrzebne, takie jak drewniane deski, ale ta krótka lista jest tym, czego będziesz potrzebować do stworzenia lekcji.

4. Włącz Konstruktora światów

Użyj polecenia ukośnika /wb, aby włączyć Konstruktora światów. Pozwala to na projektowanie świata.

Nie zapomnij WYŁĄCZYĆ narzędzia World Builder przed rozdaniem uczniom.

5. Umieść Znaki, NPC, Plansze

Umieść w dłoni przedmioty, takie jak znak, tablica lub jajko przyzywające NPC. Kliknij prawym przyciskiem myszy, aby umieścić je na ziemi.

NPC – postać niezależna od gracza

Jeśli nie masz ustawionego World Builder na true, nie będziesz mógł umieścić jaja przyzywającego NPC. NPC to postać niezależna od gracza, która może mieć kilka dialogów do przeczytania przez ucznia. Może również mieć przycisk, który przenosi ich na stronę internetową lub teleportuje do innego obszaru lekcji.

Kiedy zaczynasz tworzyć lekcje w Minecrafcie, skorzystaj z możliwości dodania linku do strony internetowej do NPC. Może to skierować ucznia do filmu instruktażowego lub do rozwiązania quizu online.

6. Zaprojektuj doświadczenie

Dopiero zaczynasz, więc daj sobie trochę luzu! Co by było, gdyby uczniowie po prostu biegali po świecie Minecrafta i robili notatki z tablic kredowych? To jest w porządku! Przyzwyczaj uczniów do importowania świata i rejestrowania swoich działań za pomocą kamery i portfolio w grze. Zdjęcia, które uczniowie robią w grze, można wyeksportować jako plik PDF i przesłać.

7. Wróć do startu

Gdzie chcesz, aby twoi uczniowie odradzali się (rozpoczęli) na świecie? Idź w to miejsce, jakbyś był uczniem i spójrz na to, na co chcesz, żeby spojrzeli. Teraz użyj polecenia ukośnika /setworldspawn, aby ustawić miejsce odradzania się świata, aby pokazać, gdzie uczniowie muszą wejść do świata.

Nie zapomnij o /setworldspawn

8. Wyłącz Konstruktora światów

Przed rozdaniem uczniom należy WYŁĄCZYĆ kreator świata!! /wb ustawione na fałsz.

9. Sprawdź Ustawienia

Naciśnij Escape i dwukrotnie sprawdź ustawienia. Zbudowałeś świat w trybie Kreatywnym, czy chcesz przełączyć go na Przetrwanie czy Przygodę?

10. Przetestuj kopię

Nie ma przycisku cofania!

Jeśli przetestujesz aktywność, możesz przypadkowo ją zepsuć i nie możesz jej zresetować. Pamiętaj, aby utworzyć kopię świata i przetestować aktywność w kopii.

11. Świat eksportu

Gdy będziesz zadowolony ze swojej aktywności Eksportuj świat. Zostanie to pobrane jako plik zip, który musisz udostępnić uczniom. Uczniowie zaimportują cały plik ZIP, aby rozpocząć ćwiczenie.

Zacznij od tworzenia lekcji gry Minecraft. Alice Keeler pokazuje kilka podstawowych kroków, aby rozpocząć lekcję.

 • 10 sposobów wykorzystania EdTech do podniesienia poziomu nauki

 • Płaca nauczyciela jest głupia

 • Farkle będzie uczyć uczniów strategii

  Farkle będzie uczyć uczniów strategii

 • Czy sztuczna inteligencja sprawi, że szkoła stanie się przestarzała?