Sztuczna inteligencja (AI) to najpopularniejsza i najszybciej rozwijająca się technologia oparta na danych, która zmienia świat na więcej sposobów, niż możemy sobie wyobrazić.

Sztuczna inteligencja ma wpływ na kilka sektorów biznesowych i specjalistów, od agencji rządowych i organizacji korporacyjnych po małe firmy. Od Alexy i Siri po pojazdy samojezdne, sztuczna inteligencja wprowadziła kilka innowacyjnych rozwiązań.

A wraz z przyspieszeniem przyjmowania sztucznej inteligencji, oczekuje się, że jej wielkość rynku osiągnie ogromną wartość 1,5 biliona dolarów w latach 2022-2030, co daje łączną roczną stopę wzrostu (CAGR) 38,1%.

Wśród innych branż jedną z najpopularniejszych branż, które przekształca sztuczna inteligencja, jest branża marketingu cyfrowego. Jeśli chodzi o te branże, grafika i projektowanie stron internetowych jest jedną z najważniejszych części marketingu i reklamy.

Jednak te aspekty marketingowe zajmują dużo czasu i wymagają dużej ilości zasobów, co zwiększa koszty marketingu.

Na szczęście rozwiązania i narzędzia AI pomagają firmom optymalizować procesy, automatyzować zadania w celu uzyskania szybszych wyników i osiągać cele wcześniej niż oczekiwano. Ponadto, ucząc się, jak projektować i wykonywać kreatywne grafiki, AI znacznie ułatwia życie projektantom.

Niezależnie od tego, czy jesteś szefem projektu w swojej firmie, czy też amatorskim projektantem UI/UX, który chce wejść do tej branży, ten artykuł jest dla Ciebie. Dzisiaj omawiamy, czym są narzędzia do projektowania AI, jakie są ich znaczenie i jakie różne narzędzia można wypróbować, aby tworzyć profesjonalnie wyglądające projekty i przekształcać swój kreatywny przepływ pracy.

Co to jest narzędzie do projektowania AI?

Czym jest narzędzie do projektowania oparte na sztucznej inteligencji

Narzędzie do projektowania oparte na sztucznej inteligencji to platforma lub aplikacja wykorzystująca możliwości sztucznej inteligencji do wspomagania projektantów w tworzeniu, ulepszaniu, optymalizowaniu i testowaniu ich projektów.

Systemy sztucznej inteligencji wykonują pracochłonne zadania, pozwalając ludziom skupić się na kluczowych i kreatywnych zadaniach. Na przykład w branży projektowej sztuczna inteligencja optymalizuje i automatyzuje procesy, analizuje preferencje klientów i ulepsza kreatywne zasoby.

Narzędzia projektowe AI są szkolone w zakresie automatyzacji i określania zasobów wizualnych wymaganych w procesie projektowania, a także wspomagają aspekty procesu projektowania, takie jak:

 • Przewidywanie wyników projektu
 • Generowanie opcji projektowych
 • Poprawa skuteczności i wydajności projektu

Niektóre narzędzia projektowe wykorzystują również algorytmy uczenia maszynowego (ML) do analizowania opinii i danych użytkowników, stale ulepszając procesy projektowe, które lepiej odpowiadają potrzebom i wymaganiom użytkowników.

Oto najważniejsze cechy dobrego narzędzia do projektowania AI:

 • Intuicyjny interfejs z płynną nawigacją i niższą krzywą uczenia się.
 • Umiejętność obsługi i wspierania pomysłów w celu tworzenia oryginalnych projektów.
 • Zapewnij przyjazne dla użytkownika zasoby projektowe , które pomogą zachować profesjonalizm i spójność marki.
 • Zoptymalizowany i responsywny zarówno dla urządzeń stacjonarnych, jak i mobilnych.

W związku z tym narzędzia do projektowania AI są bardzo przydatne dla marketerów i projektantów, umożliwiając im wydajną pracę, odkrywanie większej liczby opcji projektowych i tworzenie znacznie lepszych i bardziej kreatywnych projektów.

Jakie są zalety narzędzia do projektowania AI dla projektantów?

Jakie-są-korzyści-z-narzędzia-do-projektowania-AI-dla-projektanta

Istnieje kilka powodów, dla których firmy i agencje powinny używać narzędzi do projektowania AI w swoich procesach projektowych. Oto najważniejsze zalety narzędzia AI do projektowania:

 • Minimalizuje pracę ręczną: według najnowszych statystyk czas potrzebny na sam proces projektowania strony docelowej wynosi od 15 do 80 godzin . Narzędzia projektowe AI automatyzują ten proces, udoskonalając operacje i generując pomysły projektowe, eliminując zbędne zadania ręczne i odciążając projektanta.
 • Zapewnia krytyczny wgląd w dane: narzędzia projektowe AI mogą z łatwością analizować dane z kilku źródeł, w tym preferencje użytkowników, opinie, testy produktów, metryki użyteczności, projekty o największej konwersji i najnowsze trendy rynkowe w celu optymalizacji procesu projektowania. Te cenne informacje pomagają projektantom podejmować świadome decyzje dotyczące zwiększania zaangażowania użytkowników, aby lepiej spełniać ich potrzeby i oczekiwania.
 • Automatyczne generowanie wielu projektów: Generowanie wielu kreatywnych pomysłów projektowych jest jednym z najważniejszych wyzwań, przed którymi stoją dziś projektanci i marketerzy. Narzędzia projektowe AI pomagają automatycznie generować wiele unikalnych i alternatywnych projektów w oparciu o Twoje preferencje bez narażania integralności marki.
 • Zwiększa dokładność: narzędzia projektowe AI zwiększają dokładność projektu, wykorzystując algorytmy, które dokładnie analizują i przewidują pożądane wyniki. Ta dokładność pomaga organizacjom i projektantom zmniejszyć ryzyko błędów i niepowodzeń projektowych, zapobiegać kosztownym błędom, dotrzymywać terminów projektów i poprawiać jakość projektów.
 • Ekonomiczność: ponieważ narzędzia do projektowania AI minimalizują pracę ręczną, zapotrzebowanie na zasoby ludzkie oraz ryzyko błędów i niepowodzeń projektowych, okazują się opłacalnym rozwiązaniem, pozwalając firmom obniżyć koszty pracy.

W ten sposób narzędzia projektowe AI znacznie zwiększają wydajność, kreatywność i produktywność projektanta i organizacji.

Teraz przyjrzyjmy się niektórym z najlepszych narzędzi do projektowania sztucznej inteligencji, które możesz wykorzystać na rynku.

Projektant Microsoftu

Microsoft Designer to intuicyjne narzędzie do projektowania oparte na sztucznej inteligencji, które pomaga generować unikatowe i unikatowe projekty zgodnie z Twoimi danymi wejściowymi i instrukcjami.

Musisz wykonać proste kroki, aby wygenerować projekty zgodne z wizerunkiem Twojej marki za pomocą programu Microsoft Designer.

 • Wprowadź krótki podstawowy opis lub pomysł na temat projektu, który ma wygenerować narzędzie.
 • Opisz unikalny opis projektu zgodnie z konkretnymi wymaganiami, w tym postać, kolor, tło i elementy, których oczekujesz od ostatecznego wyniku.
 • Edytuj projekt wygenerowany przez sztuczną inteligencję, dodając lub usuwając elementy, takie jak tekst, style i elementy wizualne, za pomocą interfejsu edytora typu „przeciągnij i upuść”.

Co więcej, Microsoft Designer oferuje ruchomą grafikę, dzięki której Twoje projekty będą bardziej atrakcyjne, oraz możliwość wyboru spośród 100 milionów wysokiej jakości obrazów i filmów. Ponadto możesz bezpośrednio udostępniać projekty na swojej platformie społecznościowej za pomocą funkcji szybkiego udostępniania narzędzia.

Płótno

Canva Magic Design to bezpłatne i konfigurowalne narzędzie do projektowania oparte na sztucznej inteligencji, które umożliwia wykorzystanie udoskonalonych szablonów, ułatwiając wizualizację projektów i generowanie pożądanych wyników.

To narzędzie pozwala w ciągu kilku sekund przekonwertować obrazy lub tekst na piękne, spersonalizowane projekty.

Oto kilka magicznych funkcji tego narzędzia do projektowania AI:

 • Prześlij własny obraz lub multimedia i wybierz spośród wygenerowanych szablonów, aby edytować projekt zgodnie z własnymi potrzebami.
 • Zapewnia bezpieczne automatyczne generowanie obrazu.
 • Zapewnia tysiące bezpłatnych niestandardowych szablonów.
 • Umożliwia współpracę w czasie rzeczywistym, ułatwiając wszystkim członkom zespołu projektowego znajdowanie się na tej samej stronie.
 • Możesz generować przyjazne dla urządzeń projekty dla telefonów komórkowych i komputerów stacjonarnych.

Canva Magic Design nadaje się zarówno do użytku osobistego, jak i zawodowego, niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć kreatywny plakat, baner do mediów społecznościowych, infografikę , spersonalizowaną kartkę z życzeniami, czy profesjonalną prezentację biznesową.

Adobe Firefly

Adobe Firefly pochodzi z kreatywnej, generatywnej rodziny modeli AI produktów Adobe, która umożliwia tworzenie pomysłowych, niezwykłych i nieskończonych projektów i kreacji.

Oto, w jaki sposób Adobe Firefly może pomóc zredukować wysiłek związany z projektowaniem:

 • Obejmuje generowanie obrazów uwzględniające kontekst, aby umożliwić eksperymentowanie i szybki wybór spośród nieograniczonych opcji kreatywnych.
 • Wykorzystaj natychmiastowe kreatywne elementy składowe, takie jak wektory, ilustracje, tekstury i pędzle, aby tworzyć niestandardowe projekty.
 • Twórz wyróżniające się treści za pomocą gotowych banerów, plakatów lub postów w mediach społecznościowych za pomocą jednego monitu tekstowego.
 • Wykorzystaj uproszczoną edycję wideo opartą na tekście, aby dostosować ustawienia do swoich unikalnych preferencji.

Kolejnym celem Adobe Firefly jest włączenie modelowania 3D i przekształcenie kompozycji 3D w realistyczne obrazy i projekty z innowacyjnymi stylami i wariacjami.

Spójrz

Looka to potężne narzędzie do projektowania AI, idealne do tworzenia logo Twojej marki i innych projektów. Bez wcześniejszych umiejętności projektowania możesz tworzyć i modyfikować wygenerowane projekty za pomocą narzędzia Logo Maker.

Narzędzie „Brand Kit” firmy Looka działa jako punkt kompleksowej obsługi do tworzenia projektów treści związanych z marką dla różnych platform i celów, dopasowując kolor, styl i czcionkę Twojej marki.

Co więcej, możesz wybierać spośród ponad 300 szablonów, aby wybrać ten, który najlepiej pasuje do tożsamości i wymagań Twojej marki. Możesz użyć tych szablonów, aby dostosować wizytówki swojej marki, podpisy e-mail i projekty profili społecznościowych.

Jeśli więc chcesz zautomatyzować i przyspieszyć spójną kampanię marki i mediów społecznościowych, Looka jest odpowiednim narzędziem do projektowania sztucznej inteligencji.

Głębokie efekty artystyczne

Deep Art Effects to oprogramowanie, które można pobrać na komputer stacjonarny lub urządzenie mobilne, aby kreatywnie i łatwo edytować obrazy za pomocą sztucznej inteligencji.

To narzędzie jest przeznaczone przede wszystkim do przetwarzania obrazów, a nie do generowania nowych obrazów lub projektów na potrzeby kampanii marketingowych.

Oto, co robi to narzędzie:

 • Inteligentne skalowanie obrazów z 4-krotnym powiększeniem przy użyciu sztucznej inteligencji
 • Automatycznie pokoloruj obrazy w skali szarości i czarno-białe, aby ożywić je.
 • Zapewnia bezpieczeństwo danych, gdyż wszystkie obrazy generuje i przetwarza lokalnie.

Możesz zainstalować to narzędzie zarówno na urządzeniach z systemem Windows, jak i Mac.

Projekty.ai

Jeśli szukasz narzędzia do projektowania AI, które pomaga tworzyć, edytować i skalować treści i projekty na dużą skalę, Designs.ai jest idealną zintegrowaną platformą agencji jako usługi.

Kreator logo AI narzędzia pomaga generować unikalne logo marki i wybierać spośród ponad 10 000 ikon. Możesz łatwo wykorzystać styl i projekty swojej marki we wszystkich projektach biznesowych i eksportować je w formacie PDF, JPEG, PNG i SVG.

Ponadto narzędzie oferuje solidny kreator projektowania, którego można używać w kampaniach marketingowych.

Wystarczy wprowadzić tekst zgodnie z żądanym wynikiem, wybrać spośród ponad 20 000 dynamicznych szablonów projektów i automatycznie wygenerować tysiące odmian swojego projektu w ciągu kilku sekund.

Design.ai oferuje również technologię konwersji tekstu na wideo i tekstu na mowę. Ponadto zapewnia bezpłatne narzędzia pomocnicze, takie jak narzędzie do dopasowywania kolorów, kreator grafiki, parowanie czcionek i kalendarz, które pomagają tworzyć wspaniałe i dostosowane projekty.

To szybsze i bardziej intuicyjne narzędzie do projektowania sztucznej inteligencji z obszerną biblioteką treści i pamięcią masową w chmurze. Jest idealny dla influencerów, startupów, małych firm, agencji, edukatorów, organizacji pozarządowych i agencji rządowych.

Uizard

Narzędzie do projektowania AI Uizard to solidne narzędzie AI do projektowania interfejsu użytkownika, które pomaga:

 • Przekształć zrzuty ekranu w projekty.
 • Generuj projekty interfejsu użytkownika za pomocą prostego tekstu za pomocą skanera Uizard.
 • Konwertuj ręcznie rysowane szkice na szkielety.

To narzędzie ułatwia współpracę, umożliwiając udostępnianie i pracę z członkami zespołu w czasie rzeczywistym. Dzięki gotowym szablonom projektów Uizard, edytowalnym projektom oraz komponentom typu „przeciągnij i upuść” możesz uwolnić swoją kreatywność i edytować projekty, które najlepiej odpowiadają potrzebom Twojej marki.

AI Galileo

Niezależnie od tego, czy chcesz zamienić proste opisy tekstowe w wyjątkowe projekty, czy też zbudować i uruchomić aplikacje internetowe bez znajomości programowania, narzędzie projektowe Galileo AI to Twój wybór.

Jest przeszkolony w zakresie tysięcy projektów, dzięki czemu może błyskawicznie generować projekty o wysokiej wierności na podstawie monitów języka naturalnego.

Galileo AI wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego (ML) do automatyzacji procesu tworzenia aplikacji, od tworzenia układów projektowych po pisanie kodu programistycznego. Dlatego jest idealny dla projektantów stron internetowych i programistów, którzy chcą tworzyć dynamiczne strony internetowe o wysokiej jakości bez znajomości jakichkolwiek umiejętności kodowania.

Piękny.ai

Jeśli potrzebujesz narzędzia do projektowania AI, które usprawni proces tworzenia prezentacji, Beautiful.ai jest najlepszym wyborem. Zawiera inteligentne szablony slajdów, które pomogą Ci błyskawicznie tworzyć imponujące i piękne prezentacje.

Możesz łatwo dodawać treści, takie jak tekst lub obrazy, do slajdów, które automatycznie dostosowują się w kreatywnym formacie, ułatwiając pracę.

W ten sposób możesz wykorzystać Beautiful zamiast tracić czas na tworzenie długich prezentacji.ai, które generują wciągające talie, prezentacje i raporty, co pozwala pracować nad innymi priorytetami i zwiększać wydajność zespołu.

Chroma

Jeśli lubisz bawić się i eksperymentować z różnymi paletami kolorów, aby tworzyć piękne i niepowtarzalne projekty, musisz wypróbować narzędzie do projektowania Khroma AI.

Khroma wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby poznać Twoje preferencje dotyczące kolorów i generować nieograniczone palety kolorów, których możesz używać, wyszukiwać i zapisywać w celu inspiracji projektowych. Ponadto tworzy doskonałe kombinacje palet z różnymi gradientami, typografią i niestandardowymi obrazami, ucząc się na tysiącach palet stworzonych przez człowieka.

Oferuje również funkcję wyszukiwania, która umożliwia wyszukiwanie i filtrowanie projektu według odcienia, odcienia, wartości, koloru, szesnastkowego i wartości RCB.

Fotor

Fotor AI Illustration Generator umożliwia generowanie profesjonalnych i unikalnych zasobów graficznych i produktów cyfrowych, w tym reklam, logo, tła, awatarów AI, postaci z anime i portretów 3D.

Bez wiedzy technicznej lub umiejętności projektowych możesz generować kreatywne projekty tła, po prostu wprowadzając opis tekstowy z dowolną liczbą szczegółów.

Po wprowadzeniu tekstu lub monitów w polu generowania możesz dostosować ustawienia domyślne, wybrać styl projektowania, taki jak anime, fotografia lub obraz olejny, oraz dostosować parametry, takie jak efekty świetlne, szczegóły i proporcje, z lewego zestawu narzędzi .

Po wprowadzeniu opisu tekstowego i ustawieniu ustawień kliknij Generuj, a Fotor AI design błyskawicznie wygeneruje bogate projekty.

Wniosek

Firmy i agencje kreatywne spędzają dużo czasu na tworzeniu unikalnych i zorientowanych na markę projektów, które również kosztują ich mnóstwo pieniędzy.

Rewolucjonizując kilka branż, sztuczna inteligencja zmienia również branżę projektową, automatyzując i usprawniając procesy oraz poprawiając wydajność projektantów.

Korzystając z narzędzi do projektowania AI, graficy i projektanci stron internetowych mogą tworzyć kreatywne i dostosowane projekty dla wielu platform bez uszczerbku dla jakości lub przekazu marki, co pozwala im skupić się na innych priorytetowych zadaniach.

Niezależnie od tego, czy jesteś grafikiem, projektantem UI/UX, ilustratorem czy projektantem stron internetowych, wypróbuj wspomniane powyżej narzędzia do projektowania Ai, aby znacznie przyspieszyć i usprawnić proces projektowania.