Wakelet jest BEZPŁATNY. Wakelet to platforma do zarządzania i organizacji treści. Umożliwia to gromadzenie, przechowywanie i udostępnianie zasobów i informacji w jednym miejscu. Zapewnia łatwą w użyciu platformę dla nauczycieli. Zbieraj artykuły, filmy, obrazy i inne rodzaje treści i organizuj je w kolekcje zwane „Wakelets”. Te Wakelety można udostępniać uczniom, współpracownikom, a nawet szerszej publiczności.

Dzięki Wakelet możesz tworzyć cyfrowe portfolio, ułatwiać wspólne projekty i zarządzać zasobami do lekcji i tematów. Jest to potężne narzędzie, które pomaga utrzymać porządek i ułatwia dzielenie się pracą z innymi. Wakelet to wszechstronne i przyjazne dla użytkownika narzędzie, które oferuje nauczycielom nieograniczone możliwości. Niezależnie od tego, czy chcesz uporządkować swoje zasoby, współpracować ze studentami i współpracownikami, czy też podzielić się swoją pracą z szerszą publicznością, Wakelet ma coś do zaoferowania. Wypróbuj i przekonaj się, jak może ulepszyć nauczanie i zaangażować uczniów.

https://wakelet.com/ sposoby, w jakie nauczyciele mogą korzystać z bezpłatnej rejestracji w Wakelet

Sposoby, w jakie nauczyciele mogą korzystać z Wakelet

Wakelet upraszcza organizację klasy i udostępnianie zasobów. Przyjazna dla użytkownika platforma ułatwia nauczycielom gromadzenie zasobów i informacji w jednym miejscu. Zaoszczędzisz czas i wysiłek, mając wszystko, czego potrzebujesz w jednym miejscu, dostępnym z dowolnego urządzenia. Wakelet umożliwia również łatwe udostępnianie materiałów uczniom, współpracownikom i rodzicom, tworząc bardziej połączoną i zaangażowaną społeczność edukacyjną. Korzystając z Wakelet, łatwiej będzie Ci zachować porządek i dzielić się swoją pracą, zyskując więcej czasu na nauczanie i wywierając pozytywny wpływ na naukę uczniów.

Kolekcja Wakelet może zawierać różne typy treści, w tym:

 • strony internetowe
 • Obrazy
 • Filmy
 • Pliki audio
 • pliki PDF
 • Tweety
 • Notatki
 • Listy rzeczy do zrobienia
 • Osadza z innych witryn, takich jak YouTube, Slideshare i Soundcloud
 • Pliki z Dysku Google, OneDrive i Dropbox

Możesz także dodawać opisy, tagi i łącza do innych kolekcji, aby organizować i kategoryzować swoje treści w Wakelet.

1. Organizacja klasy

Przechowuj wszystkie swoje zasoby, plany lekcji i notatki z zajęć w jednym miejscu i łatwo dostępne dla Ciebie i Twoich uczniów. Zacznij od kliknięcia „Utwórz kolekcję” w Wakelet, aby rozpocząć organizowanie zasobów, które znajdziesz dla siebie na tematy, których chcesz nauczać.

Aby dowiedzieć się, w jaki sposób nauczyciele mogą korzystać z wakelet, zacznij od niebieskiego przycisku tworzenia kolekcji plus w prawym górnym rogu Wakelet

2. Cyfrowe portfele

Zachęć uczniów do tworzenia cyfrowych portfolio, aby prezentować swoją pracę i postępy w czasie. Uczniowie mogą łatwo udostępniać swoje portfolio, klikając przycisk Udostępnij w lewym górnym rogu. Ułatwia to uczniom dzielenie się postępami w nauce również ze swoimi opiekunami.

Nauczyciele i uczniowie mogą łatwo udostępniać swoje wakelety za pomocą ikony udostępniania.

3. Wspólne projekty

Korzystaj z Wakelet, aby współpracować ze studentami i kolegami przy projektach grupowych, udostępniając zasoby i aktualizacje w jednym miejscu.

 • Udostępnione kolekcje: Wielu użytkowników może współtworzyć tę samą kolekcję, co ułatwia uczniom współpracę nad projektami i zadaniami.
 • Komentowanie: uczniowie mogą dodawać komentarze do poszczególnych elementów w kolekcji, umożliwiając dyskusję i opinie w kontekście projektu lub zadania.
 • Uprawnienia: właściciele kolekcji mogą kontrolować, kto ma dostęp do przeglądania i edytowania ich kolekcji, umożliwiając nauczycielom tworzenie prywatnych kolekcji do współpracy uczniów.
 • Praca grupowa: Kolekcje można udostępniać określonym grupom, takim jak koledzy z klasy lub członkowie zespołu, co ułatwia uczniom wspólną pracę nad projektami i zadaniami.
 • Prezentacje: Zbiory można przekształcić w prezentacje, co ułatwia uczniom zaprezentowanie swojej pracy klasie lub grupie.

Funkcje współpracy Wakelet pomagają usprawnić proces projektowania i przydzielania zadań, ułatwiając uczniom wspólną pracę i dzielenie się swoją pracą z innymi.

4. Opieka nad treścią

Zbieraj i organizuj odpowiednie artykuły, filmy i zasoby dotyczące określonego tematu lub lekcji. Wakelet zapewnia nauczycielom elastyczną, przyjazną dla użytkownika platformę do tworzenia treści i zarządzania nimi, współpracy z uczniami i ulepszania procesu uczenia się.

 • Organizacja: Wakelet zapewnia scentralizowaną platformę do organizowania i nadzorowania treści, ułatwiając nauczycielom zarządzanie treściami i dystrybucję ich wśród uczniów.
 • Elastyczność: Wakelet obsługuje różne typy treści, w tym strony internetowe, obrazy, filmy, pliki audio i inne, umożliwiając nauczycielom tworzenie dynamicznych i wciągających treści dla swoich uczniów.
 • Współpraca: Wakelet zapewnia narzędzia do współpracy, takie jak udostępnianie kolekcji i komentowanie, ułatwiając nauczycielom zaangażowanie uczniów w proces tworzenia treści i przekazywanie informacji zwrotnych.
 • Dostępność: Dostęp do kolekcji można uzyskać z dowolnego urządzenia z połączeniem internetowym, co ułatwia studentom dostęp do materiałów szkoleniowych i współpracę z kolegami z klasy.
 • Prezentacje: Zbiory można przekształcić w prezentacje, co ułatwia nauczycielom prowadzenie wykładów i lekcji dla uczniów.

5. Prezentacje studenckie

Poproś uczniów, aby utworzyli Wakelety, aby zaprezentować klasie swoje badania lub projekty.

 1. Prezentacje oparte na zbiorach: Uczniowie mogą tworzyć kolekcje Wakelet i dodawać różne rodzaje treści, takie jak obrazy, filmy, strony internetowe i notatki, aby utworzyć prezentację. Następnie mogą udostępnić kolekcję innym osobom jako prezentację lub użyć trybu prezentacji, aby wyświetlić kolekcję na pełnym ekranie.
 2. Prezentacje pokazu slajdów: Uczniowie mogą korzystać z funkcji pokazu slajdów Wakelet, aby stworzyć prezentację pokazu slajdów ze swoich kolekcji. Ta funkcja pozwala uczniom łatwo przełączać się między elementami w kolekcji, dodając element wizualny do ich prezentacji.
 3. Osadzone prezentacje: Uczniowie mogą osadzać swoje prezentacje Wakelet w innych witrynach internetowych, takich jak osobiste portfolio lub klasowe blogi, ułatwiając innym przeglądanie ich prezentacji.
 4. Wspólne prezentacje: uczniowie mogą współpracować nad prezentacjami z kolegami z klasy, dodając elementy do udostępnionych kolekcji, co ułatwia grupom wspólną pracę nad projektami i zadaniami.

Używanie Wakelet do prezentacji zapewnia uczniom elastyczną i wciągającą platformę do prezentowania swojej pracy innym, umożliwiając im zaprezentowanie swojej wiedzy i kreatywności w nowy i innowacyjny sposób.

6. Odwrócona klasa

Udostępniaj uczniom filmy, lektury i inne zasoby, aby mogli je przejrzeć przed zajęciami, zyskując więcej czasu na praktyczne zajęcia w klasie. Wakelet zapewnia nauczycielom elastyczną i przyjazną dla użytkownika platformę do wdrażania modelu odwróconej klasy, ułatwiając uczniom korzystanie z materiałów szkoleniowych i współpracę z kolegami z klasy.

7. Nowości w klasie

Udostępniaj aktualizacje zajęć, wiadomości i ogłoszenia uczniom i rodzicom za pośrednictwem Wakelet. Wakelet zapewnia analizy wykorzystania kolekcji, takie jak wyświetlenia i zaangażowanie, ułatwiając nauczycielom śledzenie wpływu ich wiadomości i ogłoszeń oraz dostosowywanie swojego podejścia do potrzeb.

8. Komunikacja z rodzicami

Udostępniaj rodzicom aktualizacje i zasoby klasowe za pośrednictwem Wakelet, wspierając silniejsze partnerstwo między domem a szkołą. Dostęp do kolekcji Wakelet można uzyskać z dowolnego urządzenia z połączeniem internetowym, dzięki czemu rodzice mogą być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i aktualnościami z klasy, nawet gdy są w drodze.

Nauczyciele mogą tworzyć spersonalizowane kolekcje dla każdej klasy lub grupy uczniów, ułatwiając im udostępnianie dostosowanych informacji określonym grupom rodziców.

9. Zarządzanie klasą

Korzystaj z Wakelet, aby tworzyć i udostępniać zasady, procedury i oczekiwania w klasie. Kolekcje Wakelet mogą być używane do rejestrowania zajęć i zadań klasowych, ułatwiając nauczycielom śledzenie postępów i wyników uczniów.

10. Rozwój zawodowy

Korzystaj z Wakelet, aby wybierać i udostępniać zasoby umożliwiające rozwój zawodowy i dalszą naukę. Kolekcje Wakelet mogą być wykorzystywane do rejestrowania działań i zasobów związanych z rozwojem zawodowym, ułatwiając nauczycielom śledzenie postępów i refleksję nad procesem uczenia się w czasie.

11. Prezentacja studencka

Dziel się pracą i osiągnięciami uczniów z szerszą publicznością za pośrednictwem Wakelet, dając uczniom platformę do zabłyśnięcia. Nauczyciele mogą tworzyć kolekcje dla każdego ucznia, aby prezentować jego pracę, postępy i osiągnięcia przez cały rok szkolny. Zbiory te można udostępniać rodzicom, administratorom i innym nauczycielom, aby zapewnić kompleksowy wgląd w zdolności i mocne strony ucznia.

Zaprezentuj próbki prac uczniów, takie jak eseje, dzieła sztuki i inne prace pisemne. Można tworzyć kolekcje w celu zaprezentowania prac uczniów wraz z towarzyszącymi im materiałami, takimi jak notatki, komentarze i oceny rubrykowe.

Nauczyciele mogą używać Wakelet do prezentowania osiągnięć uczniów, takich jak nagrody, wyróżnienia i uznanie. Można tworzyć kolekcje prezentujące osiągnięcia uczniów wraz z towarzyszącymi im materiałami, takimi jak certyfikaty, zdjęcia i artykuły prasowe.

 • 10 sposobów wykorzystania EdTech do podniesienia poziomu nauki

  10 sposobów wykorzystania EdTech do podniesienia poziomu nauki

  W dzisiejszym dynamicznym środowisku cyfrowym ważne jest przygotowanie uczniów do biegłości w posługiwaniu się technologią. Jednak „bez papieru to pedagogika”. Skupienie się wyłącznie na zastąpieniu tradycyjnych zasobów zasobami cyfrowymi grozi przeoczeniem prawdziwego potencjału EdTech. Zamiast tego powinniśmy skupić się na wykorzystaniu technologii edukacyjnych w celu podniesienia poziomu doświadczeń edukacyjnych naszych uczniów. Wykorzystując moc EdTech, możemy promować współpracę, krytyczne myślenie, kreatywność i zindywidualizowaną naukę — ostatecznie tworząc bardziej angażujące i dynamiczne środowisko w klasie. Zastanów się, jak wykorzystać EdTech do podniesienia poziomu nauczania.

 • Płaca nauczyciela jest głupia

  Płaca nauczyciela jest głupia

  Próba porównania harmonogramów wynagrodzeń nauczycieli jest głupia. 30 lat w 10 kolumnach i jak widzisz porównanie stanu do stanu przy tak zróżnicowanych kosztach utrzymania? Stworzyłem arkusz kalkulacyjny, aby spróbować dokonać tych porównań, abyśmy mogli naprawdę zobaczyć, dlaczego wynagrodzenie nauczyciela jest głupie.

 • Farkle będzie uczyć uczniów strategii

  Farkle będzie uczyć uczniów strategii

  Użyj gry Farkle, gry w kości, aby nauczyć uczniów, jak przekazywać swoje strategie. Pozwoli ci to skupić się na zwiększeniu krytycznego myślenia w klasie.

 • Czy sztuczna inteligencja sprawi, że szkoła stanie się przestarzała?

  Czy sztuczna inteligencja sprawi, że szkoła stanie się przestarzała?

  Czy AI będzie końcem nauczania i szkoły? Nie ma wątpliwości, że są rzeczy, które sztuczna inteligencja potrafi robić lepiej niż człowiek. Co więc stanie się rolą szkoły lub czy sztuczna inteligencja sprawi, że szkoła stanie się przestarzała?

 • BookWidgets: Zmieniający zasady gry nauczyciele nie mogą się oprzeć

  BookWidgets: Zmieniający zasady gry nauczyciele nie mogą się oprzeć

  W miarę rozwoju technologii edukacyjnych innowacyjne narzędzia odgrywają coraz ważniejszą rolę w klasach na całym świecie. Wśród tych narzędzi BookWidgets okazał się nieocenionym źródłem informacji dla nauczycieli, którzy chcą wzbogacić swoje lekcje i zaangażować uczniów w kreatywny i interaktywny sposób. BookWidgets: Zmieniający zasady gry nauczyciele nie mogą się oprzeć

 • Innowacyjne nauczanie z ChatGPT (AI)

  Innowacyjne nauczanie z ChatGPT (AI)

  Niezależnie od tego, czy korzystasz z ChatGPT, Google Bard, Bing (czyli ChatGPT), czy innego chatbota opartego na sztucznej inteligencji, który zmieni sposób nauczania! Dzięki chatbotom możesz nie tylko zaoszczędzić czas, ale także wprowadzić innowacje w swoim nauczaniu. ChatGPT może wykonać część ciężkiej pracy, aby pomóc Ci w tworzeniu kreatywnych planów lekcji i projektów. Innowacyjne nauczanie z ChatGPT (AI)

Więcej sposobów, na jakie nauczyciele mogą korzystać z Wakelet

Spersonalizowana nauka: Zapewnij uczniom spersonalizowane zasoby do nauki i śledź ich postępy za pomocą Wakelet.

Cyfrowy klub książki: Utwórz cyfrowy klub książki, w którym uczniowie mogą dzielić się swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami na temat czytanej książki.

Dyskusje prowadzone przez uczniów: Użyj Wakelet, aby ułatwić prowadzone przez uczniów dyskusje i debaty na temat bieżących wydarzeń lub interesujących tematów.

Zasoby do nauki: udostępniaj uczniom zasoby do nauki, takie jak quizy i fiszki, aby pomóc im przygotować się do egzaminów.

Biblioteka w klasie: Utwórz wirtualną bibliotekę w klasie z zalecanymi książkami i zasobami.

Zasoby związane z wycieczką terenową: Gromadź i udostępniaj zasoby związane z wycieczką terenową, takie jak mapy, zdjęcia i informacje historyczne.

Wirtualne wycieczki terenowe: korzystaj z Wakelet, aby odbywać wirtualne wycieczki terenowe i odkrywać nowe miejsca w klasie.

Opinie uczniów: użyj Wakelet do zbierania i udostępniania opinii uczniów na określony temat lub projekt.

Powiązania międzyprzedmiotowe: Twórz powiązania między przedmiotami, udostępniając zasoby i projekty w różnych klasach i działach.