Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełną serię Tygodnia Cyberbezpieczeństwa.

Ponieważ nowe technologie, takie jak generatywna sztuczna inteligencja, robotyka i 5G, stają się z dnia na dzień coraz bardziej wyrafinowane, przedsiębiorstwa muszą uzbroić się, aby walczyć i zapobiegać lawinie cyberataków i naruszeń, które mogą wynikać z wykorzystywania tych postępów technologicznych.

Jess Wyer, analityk ryzyka cybernetycznego w Deloitte, powiedział niedawno SiliconRepublic.com , że cyberbezpieczeństwo stale ewoluuje i że ważne jest, aby być na bieżąco z najnowszymi trendami i technologiami .

Oto kilka start-upów zajmujących się cyberbezpieczeństwem w Irlandii, które stają na wysokości zadania i pomagają firmom zapobiegać naruszeniom.

Cytidel

Założony zaledwie w zeszłym roku start-up zajmujący się cyberbezpieczeństwem zbudował platformę do zarządzania ryzykiem, która oferuje analizę podatności na zagrożenia w czasie rzeczywistym, aby pomóc firmom ustalić priorytety w naprawie najważniejszych luk w ich systemach. Oprogramowanie Cytidel ma na celu wyposażyć przedsiębiorstwa w możliwość przewidywania, które luki najprawdopodobniej doprowadzą do naruszenia bezpieczeństwa, poprzez przyjęcie opartego na ryzyku podejścia do zarządzania lukami w zabezpieczeniach.

Firma z siedzibą w Mayo została założona przez ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa, Matta Conlona i Conora Flannery'ego, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na usługi bezpieczeństwa z różnych branż, w tym IT, usług finansowych, zdrowia i infrastruktury.

Evervault

Z misją uczynienia szyfrowania łatwym dla programistów, firma Evervault została założona przez byłego zwycięzcę BT Young Scientist , Shane'a Currana . Firma określa się jako platforma, która umożliwia firmom szyfrowanie, przetwarzanie i udostępnianie poufnych danych klientów „bez dotykania ich zwykłym tekstem”.

Evervault tworzy narzędzia do ochrony prywatności dla bezpiecznego sprzętu w chmurze zarówno w aplikacjach internetowych, jak i mobilnych, w celu odebrania prywatności od zgodności i uczynienia z niej funkcji produktu. Po uzyskaniu finansowania zalążkowego w wysokości 3,2 mln USD w 2019 r., start-up z siedzibą w Dublinie zebrał 16 mln USD w ramach finansowania serii A w następnym roku.

Uzyskaj widoczność

Założona w 2018 roku przez Ronana Murphy'ego i Marka Brosnana Getvisibility to kolejny start-up zajmujący się cyberbezpieczeństwem, który opracował platformę opartą na sztucznej inteligencji do zarządzania i ochrony danych klientów. Wykorzystując modele sztucznej inteligencji przeszkolone w zakresie wiedzy branżowej, firma z siedzibą w Cork ma na celu zapewnienie szybkiego i dokładnego wykrywania i klasyfikacji danych.

W marcu zeszłego roku zebrał 10 mln euro w ramach serii A, aby przyspieszyć swój wzrost na kluczowych rynkach. Finansowanie to pojawiło się niecały rok po zebraniu ponad 2 mln euro w rundzie prowadzonej przez byłego dyrektora generalnego Eir, Herba Hribara. Start-up ma też biuro w San Francisco , które otworzył w październiku ubiegłego roku.

Strażnik Yoo

Kolejny start-up z Cork na tej liście, GuardYoo , został założony przez Oleha Derevianko i Romana Sologuba, aby zmienić zasady gry w cyberbezpieczeństwie. To narzędzie SaaS jest platformą do oceny kompromisów, która może pomóc firmom dowiedzieć się, kiedy i jak zostały naruszone, aby zapobiec przyszłym naruszeniom.

Założona w 2018 roku firma GuardYoo to start-up o dużym potencjale, kierowany przez CEO Darrena Sextona , który jest doświadczonym profesjonalistą biznesowym, który wcześniej zajmował stanowiska kierownicze w PFH, Trend Micro, Sage i McAfee.

Nowa Lea

Nova Leah to start-up zajmujący się cyberbezpieczeństwem skierowany do niszowych odbiorców: producentów urządzeń medycznych i dostawców usług medycznych. Wychodząc z Dundalk Institute of Technology, firma opracowała SelectEvidence , system przeznaczony do ciągłej oceny podłączonych urządzeń medycznych pod kątem luk w zabezpieczeniach cybernetycznych.

Została założona przez dr Anitę Finnegan, eksperta w dziedzinie zarządzania ryzykiem cybernetycznym, która rozmawiała z SiliconRepublic.com w 2020 roku po tym, jak firma otrzymała dwie rundy finansowania rządowego i wiele nagród.

Syrena

Siren , z siedzibą główną w Galway, otrzymała niedawno inwestycję w wysokości 12 mln euro z Europejskiego Banku Inwestycyjnego na rozwój platformy „wywiadu śledczego” i udostępnienie jej szerszemu gronu odbiorców.

Celem firmy jest pomaganie organom ścigania i powiązanym organizacjom na całym świecie w przeprowadzaniu złożonych wyszukiwań, wizualnym organizowaniu wyników i tworzeniu zaawansowanych raportów w celu udostępniania wyników swoim zespołom. Niedawno otworzyła nowe globalne centrum badawczo-rozwojowe w Galway, a wcześniej zintegrowała swoją technologię z firmą analityczną, która dostarcza dane wywiadowcze rządowi USA .

Inteligentna technologia247

Trzeci start-up z Cork w zakresie cyberbezpieczeństwa na tej liście, Smarttech247, niedawno notowany na sub-rynku AIM Londyńskiej Giełdy Papierów Wartościowych z wyceną 36,8 mln GBP.

Firma Smarttech247, założona przez Ronana Murphy'ego w 2008 roku i obecnie kierowana przez dyrektora generalnego Ralucę Saceanu , łączy analizę zagrożeń z zarządzanym wykrywaniem i reagowaniem, aby zapewnić swoim klientom wgląd, wykrywanie zagrożeń, badanie i reagowanie na nie. Firma od kilku lat rozwija swoją działalność. W lutym 2021 roku ogłosił plany zatrudnienia 30 nowych pracowników w swojej siedzibie w Cork .

Staraj się

Stryve to dostawca usług cyberbezpieczeństwa i chmury prywatnej oraz usług cyberbezpieczeństwa z siedzibą w Carlow. Do jego głównych klientów należą Zevas, Dole PLC, Trustvet, First Ireland, Origina i Typetec.

Założony w 2018 roku start-up kierowany przez dyrektora generalnego Andrew Tobina niedawno nabył większościowy pakiet udziałów w SureDatum i jego platformie fintech. W 2021 roku otworzyła również centrum technologiczne w Maroku, a rok później rozszerzyła swoją działalność na Wielką Brytanię.

Zęby

Nazwany przez Sifted w zeszłym roku jedną z 10 kolejnych firm technologicznych, które osiągną status jednorożca w Europie, Tines to irlandzki start-up zajmujący się cyberbezpieczeństwem, który opracował platformę bez kodu do automatyzacji ręcznych zadań związanych z bezpieczeństwem .

Firma „sooncorn” z siedzibą w Dublinie została założona w 2018 roku przez Eoina Hinchy'ego i Thomasa Kinsellę, którzy wcześniej pracowali na stanowiskach związanych z bezpieczeństwem w eBay i DocuSign. Tines zebrał 26 mln USD nowych funduszy w 2021 r., zamierzając zainwestować w produkty wykraczające poza automatyzację zabezpieczeń, podwoić siłę roboczą i otworzyć biuro w Bostonie. W październiku podniósł swoją wycenę , rozszerzając finansowanie serii B o dodatkowe 55 mln USD.

Vaultree

Nasz start-up tygodnia w tym tygodniu, Vaultree został założony na farmie mlecznej w 2020 roku przez Ryana Lasmaili, Tilo Weigandta, Shauna McBrearty'ego i Maxima Dresslera. Start-up zajmujący się cyberbezpieczeństwem, który niedawno mianował byłego CISO Twittera, Rinki Sethiego, do swojej rady dyrektorów, opracowuje zestaw do tworzenia oprogramowania, który umożliwi organizacjom dowolnego typu czerpanie korzyści z w pełni funkcjonalnego szyfrowania używanych danych.

Start-up zebrał fundusze zalążkowe w wysokości 3,3 mln USD w listopadzie 2021 r., a następnie zamknął rundę finansowania serii A w wysokości 12,8 mln USD w grudniu 2022 r. Wkrótce potem ogłosił utworzenie 50 miejsc pracy na całym świecie.

Viso

Firma Viso z siedzibą w Dublinie oferuje usługi wirtualnego specjalisty ds. cyberbezpieczeństwa dla MŚP, które nie mogą stworzyć własnego pełnoetatowego zespołu ds. bezpieczeństwa. Została założona w 2021 roku i niedawno ogłosiła rozszerzenie swojej działalności na Wielką Brytanię , z planami ekspansji na nowe rynki i rozwijania istniejących relacji z klientami w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Europie i Stanach Zjednoczonych.

Firma oferuje również usługi specyficzne dla MŚP, takie jak analiza zagrożeń cybernetycznych, audyty wewnętrzne w celu certyfikacji ISO 27001, opracowywanie polityki i ocena technologii.

10 rzeczy, które musisz wiedzieć prosto do swojej skrzynki pocztowej każdego dnia tygodnia. Zarejestruj się, aby otrzymywać Daily Brief , przegląd najważniejszych wiadomości z dziedziny nauki i technologii w Silicon Republic.