Świat korporacyjny zmienia się w szybkim tempie, a zaawansowane technologie, takie jak system ERP, znajdują się w epicentrum trwającej cyfrowej rewolucji. Firmy są bardziej zależne od narzędzi technologicznych i oprogramowania dla przedsiębiorstw niż kiedykolwiek wcześniej. W rzeczywistości te narzędzia i oprogramowanie umożliwiają firmom osiąganie większych sukcesów poprzez usprawnianie procesów biznesowych. Czy upewniasz się, że masz odpowiednie oprogramowanie i narzędzia, które pomogą Twojej firmie szybko się rozwijać?

Istnieje mnóstwo oprogramowania i rozwiązań do wyboru, a każde z nich ma swoje zalety. Ale to, co robi prawdziwą różnicę, to integracja systemów planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP), które mogą usprawnić procesy w różnych pionach przedsiębiorstwa.

Wykorzystanie systemów ERP definiuje zupełnie nowy trend we współczesnym miejscu pracy.

Dawno minęły czasy, kiedy tylko międzynarodowe firmy subskrybowały rozwiązania ERP do zarządzania procesami na poziomie całego przedsiębiorstwa. Obecnie nawet małe firmy łączą systemy ERP na pokładzie, aby ułatwić rozwój biznesowy. Aby potwierdzić, zgodnie ze statystykami, oczekuje się, że światowy rynek oprogramowania ERP osiągnie 96,7 mld USD do 2024 r. Finances Online wyjaśnia ponadto, że ponad 52 procent organizacji jest bardzo zadowolonych z decyzji o integracji systemów ERP.

Sondując dalej, pionowy ERP, mały biznesowy ERP, ogólny ERP i Open Source ERP to jedne z najczęstszych typów oprogramowania ERP, które firmy integrują. Co więcej, warto zauważyć, że większość organizacji wykazuje żywe zainteresowanie opartymi na chmurze systemami ERP SasS, biorąc pod uwagę ich przewagę nad tradycyjnym ERP .

Ogólnie rzecz biorąc, integracja systemów ERP stała się jednym z najbardziej poszukiwanych działań związanych z zarządzaniem zmianą w świecie korporacyjnym. Pytanie brzmi, jakie są zalety oprogramowania ERP, które firmy subskrybują rozwiązania ERP? Dowiemy się na tym blogu.

Kluczowe korzyści z systemów ERP dla firm

1. Ogromna optymalizacja produktywności

Ostatecznym celem każdego przedsiębiorstwa jest osiągnięcie najwyższej produktywności w każdym pionie. Jednak gdy Twoi pracownicy pracują nad powtarzającymi się i powtarzalnymi zadaniami, spada nie tylko ich indywidualna produktywność, ale spada wydajność całej organizacji. To wyjaśnia, dlaczego firmy coraz więcej wydają na narzędzia do automatyzacji, aby usprawnić powtarzalne zadania, takie jak fakturowanie. Nawet automatyzacja marketingu jest jednym z kwitnących trendów korporacyjnych.

Podsumowując, im większa automatyzacja w przedsiębiorstwie, tym wyższa będzie produktywność. Powiedziawszy to, w tym miejscu musimy przyjrzeć się jednej z największych korzyści płynących z integracji systemów ERP. Aby uzasadnić, systemy ERP są wyposażone w niesamowite i niezawodne możliwości automatyzacji , które mogą pomóc Twojej organizacji osiągnąć cele biznesowe w szybszym tempie.

Co więcej, dzięki integracji AI zgodnie z najnowszymi osiągnięciami, możliwości automatyzacji systemów ERP są znacznie wyższe niż kiedykolwiek wcześniej. Aby to udowodnić, zgodnie z Netsuite , pracodawcy chętnie inwestują teraz w zaawansowane rozwiązania ERP, które są wyposażone w inteligentną sztuczną inteligencję lub funkcje uczenia maszynowego.

Nie trzeba dodawać, że sztuczna inteligencja jest drogą naprzód dla przedsiębiorstw, a połączenie ERP i sztucznej inteligencji jest warte przyjęcia. To połączenie z pewnością zapewni Twojej firmie niezrównaną przewagę konkurencyjną.

2. Analizy w czasie rzeczywistym

Posiadanie szybkiego dostępu do analiz , które mogą pomóc w ciągłym ulepszaniu procesów, jest niczym innym jak przewagą konkurencyjną. W rzeczywistości wszystko we współczesnym świecie przedsiębiorstw kręci się wokół analityki. Od analiz dotyczących zaangażowania klientów do analiz dotyczących luk w zarządzaniu zapasami, potrzebujesz analiz na prawie każdym kroku.

W tym miejscu ERP oferuje kolejną wspaniałą funkcję, której zdecydowanie nie należy ignorować. Wydajny system ERP może generować analizy ilościowe w czasie rzeczywistym, które mogą prowadzić do lepszego planowania, realizacji i monitorowania. Poza tym najlepsze jest to, że dzięki ERP możesz tworzyć możliwości analizy danych w swoich firmach, nawet bez konieczności zatrudniania dedykowanego zespołu do analizy danych.

Co więcej, analizy w czasie rzeczywistym zapewnią również płynniejsze zarządzanie przepływem pracy, a także pomogą w efektywnej współpracy między zespołami. Zwłaszcza jeśli zespoły projektowe pracują zdalnie, dla powodzenia projektu niezbędne jest udostępnianie analiz danych w czasie rzeczywistym. ERP nie tylko automatyzuje generowanie danych, ale także raportowanie danych w czytelnej i reprezentacyjnej formie. Jednak ostatecznie pozytywny wpływ ERP zależy od wydajności procesu zarządzania zmianą .

3. Większa efektywność kosztowa operacji

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym startupem, czy firmą o ugruntowanej pozycji, koszty operacyjne zawsze będą dla Ciebie priorytetem. Zależność jest dość prosta, im niższe koszty operacyjne, tym wyższa będzie rentowność. Teraz pytanie brzmi, czy ERP może pomóc w obniżeniu kosztów operacyjnych? Cóż, odpowiedź brzmi „tak” i nadszedł czas, aby to przyznać.

Aby potwierdzić, zgodnie z Datix , rozwiązania ERP mogą pomóc organizacjom obniżyć koszty operacyjne o 23 procent. To wyraźnie wskazuje, że można zaoszczędzić znaczną część kosztów operacyjnych, inwestując w najlepsze w swojej klasie rozwiązanie ERP. Im szybciej wprowadzisz ERP na pokład, tym większe oszczędności.

4. Zwiększenie bezpieczeństwa danych

Powszechnie wiadomo, że współczesny świat korporacyjny jest w ogromnym stopniu zależny od dużych zbiorów danych. Każdy proces biznesowy we współczesnym świecie korporacyjnym opiera się na inżynierii i analizie danych. Bezpieczeństwo danych stało się głównym problemem, zwłaszcza gdy cyberataki i naruszenia danych są bardziej zaawansowane niż kiedykolwiek wcześniej.

Jednym z najbardziej przekonujących powodów, dla których Twoja firma potrzebuje ERP, jest zestaw zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa danych . Gdy system ERP jest zintegrowany z procesami biznesowymi, można ustawić kontrolę dostępu do poufnych danych. Aby wyjaśnić, możesz kontrolować, kto może uzyskać dostęp do poufnych informacji, a kto nie.

W przeciwnym razie, w przypadku braku systemu ERP, będziesz musiał wydać fortunę na rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa i ochrony danych. ERP daje Ci wielowymiarowe korzyści w postaci zoptymalizowanych procesów biznesowych wraz z wiarygodnymi zabezpieczeniami danych.

5. Zwiększona elastyczność

Czy Twoja organizacja ma tradycyjny styl pracy na miejscu lub hybrydowy styl pracy? Planujesz przenieść swoich pracowników do stałej pracy z domu? ERP zapewnia dużą elastyczność niezależnie od stylu pracy Twojej organizacji. Mówiąc najprościej, ERP można łatwo zintegrować nawet w kulturach pracy zdalnej lub kulturach hybrydowych, a także pomoże Ci uniknąć wypalenia pracowników (seodiggerz dotcom „pomóż pracownikom uniknąć wypalenia zawodowego”). Możesz z łatwością wdrożyć system ERP i uruchomić go od samego początku.

Poza tym systemy ERP oferują również dużą elastyczność pod względem przyszłej skalowalności. Jeśli Twoja firma się rozwija i chcesz dodać więcej użytkowników w przyszłości, systemy ERP oferują taką możliwość. Możliwość rozbudowy musi być najważniejszą cechą, na którą powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze systemu ERP. Nie każdy system ERP może mieć efektywny zakres przyszłej skalowalności. Mimo to znajdziesz wiele systemów ERP, które oferują funkcje skalowalności i musisz wybierać spośród nich.

Wniosek

Systemy ERP zmieniają sposób, w jaki firmy podchodzą do swojej działalności i kluczowych celów. Poza tym ERP to znacznie więcej niż zasób planowania i oferuje ogromną wartość w zakresie optymalizacji procesów biznesowych.

Integracja ERP dla Twojej firmy może być prawdziwym przełomem. Im szybciej się do niej zapiszesz, tym korzystniej okaże się dla Twojej firmy. Upewnij się, że wybierasz oprogramowanie ERP, które najlepiej pasuje do Twojego przedsiębiorstwa.

Źródło obrazu wyróżnionego: zdjęcie: Erik Mclean; Peksel; Dziękuję!