Uwielbiam skróty klawiaturowe. Kluczem jest ćwiczenie jednego skrótu klawiaturowego naraz, aż stanie się to pamięcią mięśniową. Jednym, którego używam codziennie, jest „Wybierz wszystko”. Oto 5 powodów, dla których chcesz przypisać kontrolę A do pamięci mięśniowej.

Kontrola A

Skrót klawiaturowy dla „Wybierz wszystko” to Control A. Dla użytkowników komputerów Mac, Command A. Przytrzymanie klawisza Control i naciśnięcie A podświetli całą zawartość.

Kontrola A

1. Usuń szybko

Kiedy wpisuję adres URL i mam literówkę, zamiast wielokrotnie używać klawisza Backspace Backspace, czasem po prostu łatwiej jest zacząć od nowa. Kontrolka A wybierze wszystko, co wpisałem dla adresu URL. Po podświetleniu tekstu NIE trzeba używać klawisza Backspace. Zacznij pisać.

Napisałem wiele e-maili, które po napisaniu mam wątpliwości, czy je wysłać. Uświadomienie sobie, że być może chcę ostrożniej dobierać słowa. Kontrolka A, aby wybrać wszystko, pozwala mi szybko rozpocząć wiadomość od początku przed wysłaniem.

2. Wypełnienie formularza

Czasami podczas wypełniania formularza chcę otrzymać kopię tego, co przesłałem. Kontrolka A pomaga mi szybko zaznaczyć cały tekst. Kontrolka C, aby skopiować. Następnie wklejam do Dokumentu Google z Control V.

Jeśli wpisałem znaczną ilość tekstu, którego zdecydowanie nie chcę powtarzać, zaznaczę wszystko i skopiuję właśnie napisany tekst. Wklejam go do Dokumentu Google jako kopię zapasową na wypadek awarii Wi-Fi. Ale nie tylko dlatego, że połączenie internetowe może zawieść, ale muszę mieć zapis tego, co przesłałem. Zgłaszając się na sesję konferencyjną umieszczam tytuł i opis sesji. Potrzebuję własnej kopii.

Próba wyróżnienia długiego adresu URL może być problematyczna. Ważne jest, aby uchwycić każdą postać. Klikając u góry strony internetowej, możesz użyć kontrolki A, aby wybrać cały adres URL. Użyj Control C, aby skopiować link. Pamiętaj, że możesz także użyć Control L, aby podświetlić cały link do strony, na którą patrzysz.

Podczas prezentacji wkleję link do zasobów do notatek prelegenta w moich Prezentacjach Google. Jeśli muszę udostępnić ten link do zasobu, szybkie sterowanie A wybierze całe moje notatki prelegenta, abym mógł udostępnić je na czacie wideo. Mogę mieć więcej informacji niż tylko link w notatkach dla prelegenta. Wstępne przygotowanie zasobów, które chcę udostępnić podczas spotkania wideo, i umieszczenie ich w notatkach prelegenta umożliwia szybkie i łatwe udostępnianie zasobów i notatek podczas prezentacji.

Zaplanuj, jakie informacje chcesz udostępnić na czacie podczas prezentacji wideo i umieść to w notatkach dla prelegenta na swoich slajdach.

4. Skopiuj slajdy do innej prezentacji

W Prezentacjach Google, jeśli klikniesz slajd na taśmie filmowej i użyjesz kontrolki A, zaznaczysz WSZYSTKIE slajdy. To pozwala mi używać Control C do kopiowania slajdów. W nowej prezentacji użyj Control V, aby wkleić do nowej prezentacji.

5. Wybierz Wszystkie pliki w folderze

Często używam Control A na Dysku Google. Aby wybrać wszystkie pliki w folderze, upewnij się, że wszystkie pliki zostały załadowane. Przewiń w dół. W przeciwnym razie tylko widoczne pliki, które zostały załadowane do folderu, zostaną wybrane podczas używania Kontroli A. Zaznaczenie wszystkich plików pozwala mi przeciągnąć je wszystkie do nowego folderu naraz lub zmienić uprawnienia udostępniania dla wszystkich dokumentów jednocześnie.

Naciśnij kropkę, aby zmienić uprawnienia do udostępniania

 • 10 sposobów wykorzystania EdTech do podniesienia poziomu nauki

  10 sposobów wykorzystania EdTech do podniesienia poziomu nauki

  W dzisiejszym dynamicznym środowisku cyfrowym ważne jest przygotowanie uczniów do biegłości w posługiwaniu się technologią. Jednak „bez papieru to pedagogika”. Skupienie się wyłącznie na zastąpieniu tradycyjnych zasobów zasobami cyfrowymi grozi przeoczeniem prawdziwego potencjału EdTech. Zamiast tego powinniśmy skupić się na wykorzystaniu technologii edukacyjnych w celu podniesienia poziomu doświadczeń edukacyjnych naszych uczniów. Wykorzystując moc EdTech, możemy promować współpracę, krytyczne myślenie, kreatywność i zindywidualizowaną naukę — ostatecznie tworząc bardziej angażujące i dynamiczne środowisko w klasie. Zastanów się, jak wykorzystać EdTech do podniesienia poziomu nauczania.

 • Płaca nauczyciela jest głupia

  Płaca nauczyciela jest głupia

  Próba porównania harmonogramów wynagrodzeń nauczycieli jest głupia. 30 lat w 10 kolumnach i jak widzisz porównanie stanu do stanu przy tak zróżnicowanych kosztach utrzymania? Stworzyłem arkusz kalkulacyjny, aby spróbować dokonać tych porównań, abyśmy mogli naprawdę zobaczyć, dlaczego wynagrodzenie nauczyciela jest głupie.

 • Farkle nauczy uczniów strategii

  Farkle nauczy uczniów strategii

  Użyj gry Farkle, gry w kości, aby nauczyć uczniów, jak przekazywać swoje strategie. Pozwoli ci to skupić się na zwiększeniu krytycznego myślenia w klasie.

 • Czy sztuczna inteligencja sprawi, że szkoła stanie się przestarzała?

  Czy sztuczna inteligencja sprawi, że szkoła stanie się przestarzała?

  Czy AI będzie końcem nauczania i szkoły? Nie ma wątpliwości, że są rzeczy, które sztuczna inteligencja potrafi robić lepiej niż człowiek. Co więc stanie się rolą szkoły lub czy sztuczna inteligencja sprawi, że szkoła stanie się przestarzała?

 • BookWidgets: Zmieniający zasady gry nauczyciele nie mogą się oprzeć

  BookWidgets: Zmieniający zasady gry nauczyciele nie mogą się oprzeć

  W miarę rozwoju technologii edukacyjnych innowacyjne narzędzia odgrywają coraz ważniejszą rolę w klasach na całym świecie. Wśród tych narzędzi BookWidgets okazał się nieocenionym źródłem informacji dla nauczycieli, którzy chcą ulepszyć swoje lekcje i zaangażować uczniów w kreatywny i interaktywny sposób. BookWidgets: Zmieniający zasady gry nauczyciele nie mogą się oprzeć

 • Innowacyjne nauczanie z ChatGPT (AI)

  Innowacyjne nauczanie z ChatGPT (AI)

  Niezależnie od tego, czy korzystasz z ChatGPT, Google Bard, Bing (czyli ChatGPT), czy innego chatbota opartego na sztucznej inteligencji, który zmieni sposób nauczania! Dzięki chatbotom możesz nie tylko zaoszczędzić czas, ale także wprowadzić innowacje w swoim nauczaniu. ChatGPT może wykonać część ciężkiej pracy, aby pomóc Ci w tworzeniu kreatywnych planów lekcji i projektów. Innowacyjne nauczanie z ChatGPT (AI)