ChatGPT nadal jest najgorętszym produktem technologicznym na świecie i masz do niego dostęp za darmo. Wszystko, czego potrzebujesz, to konto w OpenAI, o ile serwery nie są zbyt obciążone. Nawet wtedy dostęp do najnowszego modelu językowego GPT-4 ChatGTP nie jest opcją dla darmowych kont. Aby korzystać z GPT-4 i jego imponujących nowych funkcji, musisz zapłacić 20 USD miesięcznie za subskrypcję ChatGPT Plus.

Istnieją jednak sposoby na bezpłatne korzystanie z funkcji GPT-4 przy użyciu różnych aplikacji i usług innych firm. W tym przewodniku pokażę Ci najlepsze sposoby korzystania z ChatGPT GPT-4 za darmo.

Powodem, dla którego chciałbyś GPT-4 zamiast bezpłatnej usługi ChatGPT dostępnej w OpenAI, jest to, że nowa aktualizacja obsługuje multimodalne wprowadzanie danych. Oznacza to, że w monitach możesz używać nie tylko tekstu. Jednym z przykładów są obrazy, które może zobaczyć sztuczna inteligencja (AI).

Z drugiej strony takie możliwości pochłaniają mnóstwo zasobów. Dlatego OpenAI pobiera opłaty za GPT-4 zamiast udostępniać je bezpłatnie za pośrednictwem platformy ChatGPT.

Poniższe usługi zapewnią Ci niektóre funkcje GPT-4 bez konieczności uiszczania jakichkolwiek opłat z góry. Ale być może będziesz musiał zapłacić inaczej, na przykład zarejestrować konto, aby Twoje dane mogły być wykorzystywane do reklam.

Chodzi o to, że żadna usługa internetowa nie jest naprawdę darmowa, zwłaszcza coś tak wyrafinowanego jak GPT-4. Ale poniższe usługi mogą wystarczyć, aby stwierdzić, czy GPT-4 jest warte 20 USD miesięcznie za darmo lub czy jesteś zadowolony z regularnego korzystania z ChatGPT.

Microsoft Bing udostępnia GPT-4 za darmo

Microsoft jest jednym z największych inwestorów OpenAI, co daje mu bezpośredni dostęp do ChatGPT. W rezultacie Microsoft jako pierwszy wprowadził obsługę GPT-4 do swojej wyszukiwarki Bing i zrobił to jeszcze przed ogłoszeniem przez OpenAI aktualizacji GPT-4.

Mając to na uwadze, najłatwiejszym sposobem na uzyskanie bezpłatnego doświadczenia z GPT-4 jest oczywiście skorzystanie z Microsoft Bing.

Możesz przejść do Bing.com, aby rozpocząć korzystanie z ChatGPT GPT-4. Możesz też użyć tego linku , aby rozpocząć czat.

Logowanie się na konto Microsoft nie jest konieczne, ale nie zdziw się, jeśli Microsoft nakłania Cię do tego. Microsoft musi też zarabiać na dostępie do GPT-4. Pomogą w tym spersonalizowane reklamy.

Microsoft Bing oferuje bezpłatny dostęp do GPT-4.
Microsoft Bing oferuje bezpłatny dostęp do GPT-4. Źródło obrazu: Microsoft

Zapisz się do Ory

Ora to kolejna alternatywa dla zdobycia GPT-4 za darmo. Aby z niego korzystać, musisz zarejestrować konto lub użyć swojego konta Google. Możesz to zrobić na Ora.sh .

Następnie monity GPT-4 są dostępne po kilku naciśnięciach klawiszy. Ale jak wskazuje DigitalTrends , usługa może być czasami zajęta. Oznacza to, że możesz zostać zdegradowany do GPT-3 za korzystanie z ChatGPT.

Z drugiej strony, jeśli nie chcesz płacić za ChatGPT Plus, będziesz musiał zaakceptować te kompromisy.

Ora.sh pozwoli Ci korzystać z GPT-4 ChatGPT za darmo.
Ora.sh pozwoli Ci korzystać z GPT-4 ChatGPT za darmo. Źródło obrazu: Ora

Quora Poe oferuje bezpłatny dostęp do GPT-4

Kolejną usługą, która zapewni Ci bezpłatny dostęp do GPT-4, jest platforma Poe firmy Quora , która obsługuje różne produkty AI. Jednym z nich jest najnowszy model języka Open AI ChatGPT.

Podobnie jak Ora, będziesz musiał założyć konto lub zalogować się przez Google lub Apple. Następnie możesz rozpocząć podawanie monitów do GPT-4.

5. Użyj https://t.co/HVZhWeCPRA

Poe to aplikacja AI firmy Quora, która zapewnia wiele modeli (Sage, GPT3, Dragonfly, Claude i Claude+) na jednej stronie.

Aby bezpłatnie korzystać z czatu GPT-4 na stronie Poe:

– Przejdź do strony głównej Poe.
– Kliknij przycisk GPT-4 i wpisz swoją wiadomość. pic.twitter.com/mMXJd0x7R4

— Hasan Toor ✪ (@hasantoxr) 21 kwietnia 2023 r

Ale problem polega na tym, że możesz być ograniczony do liczby monitów GPT-4 dziennie. Ponownie, jest to jedna z wad bezpłatnego dostępu do najpotężniejszego generatywnego modelu AI OpenAI.

Przytulanie twarzy

W Hugging Face znajdziesz wszelkiego rodzaju produkty AI, w tym różne opcje oparte na GPT-4. Być może będziesz musiał przeprowadzić wyszukiwanie i możesz uzyskać ograniczone doświadczenie, ale jest to inny punkt wyjścia.

Przed wypróbowaniem jakichkolwiek niestandardowych generatywnych produktów AI opartych na GPT-4 warto przeprowadzić małe rozeznanie i upewnić się, że witryny lub aplikacje, do których uzyskujesz dostęp, są oryginalne i bezpieczne w użyciu.

Hugging Face zawiera ogromną liczbę generatywnych opcji AI.
Hugging Face zawiera ogromną liczbę generatywnych opcji AI. Źródło obrazu: Przytulanie twarzy

Użyj rozszerzenia przeglądarki Merlin, aby uzyskać bezpłatne monity GPT-4

Innym sposobem na bezpłatny dostęp do GPT-4 jest użycie rozszerzeń przeglądarki, takich jak Merlin . Ponownie, przed kontynuowaniem upewnij się, że zainstalowałeś oryginalną aplikację na swoim komputerze. Złośliwe oprogramowanie oparte na ChatGPT już się szerzy.

Możesz wypróbować Merlin za darmo, a narzędzie pozwoli Ci na interakcję z ChatGPT w celu podsumowania tekstu i filmów, pisania e-maili i wykonywania innych funkcji.

Ale możesz nie uzyskać dostępu do pełnego doświadczenia GPT-4 dostępnego bezpośrednio z OpenAI. To samo dotyczy wszelkich innych narzędzi, które oferują bezpłatny dostęp do najnowszego modelu językowego ChatGPT.

Merlin to rozszerzenie przeglądarki z uprawnieniami GPT-4.
Merlin to rozszerzenie przeglądarki z uprawnieniami GPT-4. Źródło obrazu: Merlin