Na podstawowym poziomie Google Classroom to pudełko, które umożliwia publikowanie prac dla uczniów. Classroom zapewnia uczniom miejsce do przesyłania prac. Jest wiele mniej oczywistych rzeczy, które możesz zrobić w Google Classroom. Oto 5 ukrytych funkcji Google Classroom.

Publikowanie zadań w Google Classroom

Jak być może wiesz, możesz utworzyć zajęcia w Google Classroom, wchodząc na Classroom.google.com. Stamtąd możesz utworzyć swoją klasę, która pojawi się jako kafelek na stronie głównej Klasy. Kliknięcie kafelka zajęć spowoduje przejście do „Strumienia” Google Classroom. NIE jest to miejsce, w którym publikujesz zadania. Potraktuj Strumień jako swoją przestrzeń społeczną. Angażuj uczniów w nieformalne dyskusje. Udostępnij ogłoszenia dotyczące zajęć. Pozwól uczniom zadawać pytania dotyczące zadań.

Twórz zadania na stronie Zadania

Google Classroom został zaprojektowany tak, aby można go było organizować według tematów na stronie Zadania. Użyj przycisku „Utwórz” na karcie Zadania, aby utworzyć tematy. Ten przycisk Utwórz umożliwia również tworzenie zadań w Google Classroom.

Wskazówka: przejdź do strony Zadania. Skopiuj adres URL u góry strony z zadaniami i utwórz kod QR. Mówiąc uczniom, aby przeszli do Google Classroom, daj im link do strony Zadania, aby mogli zobaczyć zadania uporządkowane tematycznie.

5 ukrytych funkcji Google Classroom

1. Włącz opcję Pokaż załączniki i szczegóły w strumieniu

Domyślnie Google Classroom pokaże SKRÓCONE ogłoszenie Twojego zadania. Problem polega na tym, że uczniom trudno jest zadać pytanie dotyczące zadania. Zamiast tego kliknij koło zębate ustawień w prawym górnym rogu swojej klasy. Znajdź „Zadania w strumieniu”. Zmień opcję na „Pokaż załączniki i szczegóły”.

W ustawieniach Google Classroom możesz zobaczyć klasę na strumieniu. Menu rozwijane umożliwia przełączanie w celu wyświetlenia załączników i szczegółów. Jest to część 5 ukrytych funkcji Google Classroom

Oprócz tego, że ustawienia nie są oczywiste bez wchodzenia w trybik, istnieje ukryta funkcja o nazwie „Komentarze klasowe”. Włączenie „załączników i szczegółów” ujawnia opcję „Dodaj komentarz do zajęć” do zadania w strumieniu. Ułatwia to uczniom zadawanie pytań dotyczących zadania.

2. Zadania z TERMINEM

Google Classroom integruje się z Kalendarzem Google. Dla każdej klasy automatycznie tworzony jest Kalendarz Google. Przejście bezpośrednio na stronę calendar.google.com pozwoli uczniom zobaczyć wszystkie ich kalendarze dla poszczególnych zajęć.

W kalendarzu pojawiają się tylko zadania z terminem.

Zadania pojawią się automatycznie w kalendarzu. Nie pojawiają się jednak w wyznaczonym terminie. Tylko w terminie. Upewnij się, że podałeś termin, aby ułatwić integrację Kalendarza Google.

3. Temat dla jednego ucznia

Zadania nieprzypisane do uczniów nie są widoczne dla uczniów. Chociaż wydaje się to oczywiste, temat pojawi się uczniowi tylko wtedy, gdy w temacie są przypisane mu zadania. Jeśli utworzysz temat na następny tydzień i wszystkie zadania w nim nie zostaną opublikowane, temat będzie niewidoczny. Studenci nie będą wiedzieć, że istnieje.

Utwórz temat dla JEDNEGO ucznia lub grupy uczniów. Jeśli wszystkie zadania w tym temacie są przypisane TYLKO jednemu uczniowi lub grupie uczniów, ten temat będzie widoczny TYLKO dla tego ucznia. Inni uczniowie w klasie nie będą wiedzieć, że temat istnieje. Pozwala to na zróżnicowanie zadań.

4. Wyświetl wszystko

W strumieniu po lewej stronie znajduje się dymek, aby wyświetlić „Nadchodzące zadania”. Są to zadania z terminem wykonania w przyszłym tygodniu. Część bąbelka zobaczysz „Wyświetl wszystko”. Kliknij to, aby szybko przejść do strony „Do recenzji” w Google Classroom, przefiltrowanej dla tej konkretnej klasy. Szybko oceniaj przesłane zadania.

jedną z 5 ukrytych funkcji Google Classroom jest opcja Wyświetl wszystko w dymku Nadchodzące prace.

Gdy uczniowie klikną „Wyświetl wszystko”, zobaczą listę zadań, które muszą jeszcze przesłać.

5. Bank komentarzy

Kiedy do zadania dodany zostanie Dokument Google, a Ty go klikniesz, aby przejrzeć pracę ucznia, zostanie on otwarty w narzędziu do przesyłania opinii. Kiedy zostawiasz uczniom komentarze z opiniami, możesz wybierać spośród wielu komentarzy, które dodajesz do „Banku komentarzy”.

W poręczy między dokumentem ucznia a komentarzami zwrotnymi znajduje się opcja „Bank komentarzy”.

Użyj # w banku komentarzy

W banku komentarzy ukryta jest możliwość użycia hashtagu # w celu uzyskania dostępu do komentarzy. Najpierw wstaw komentarz do dokumentu ucznia. Użyj Control Alt M, aby wstawić komentarz za pomocą skrótu klawiaturowego. Po drugie, umieść znak # w komentarzu. Następnie zacznij wpisywać słowo kluczowe z komentarza, który chcesz zostawić. Sugerowane komentarze z banku komentarzy zostaną wyświetlone poniżej do wyboru.

 • 10 sposobów wykorzystania EdTech do podniesienia poziomu nauki

  10 sposobów wykorzystania EdTech do podniesienia poziomu nauki

  W dzisiejszym dynamicznym środowisku cyfrowym ważne jest przygotowanie uczniów do biegłości w posługiwaniu się technologią. Jednak „bez papieru to pedagogika”. Skupienie się wyłącznie na zastąpieniu tradycyjnych zasobów zasobami cyfrowymi grozi przeoczeniem prawdziwego potencjału EdTech. Zamiast tego powinniśmy skupić się na wykorzystaniu technologii edukacyjnych w celu podniesienia poziomu doświadczeń edukacyjnych naszych uczniów. Wykorzystując moc EdTech, możemy promować współpracę, krytyczne myślenie, kreatywność i zindywidualizowaną naukę — ostatecznie tworząc bardziej angażujące i dynamiczne środowisko w klasie. Zastanów się, jak wykorzystać EdTech do podniesienia poziomu nauczania.

 • Płaca nauczyciela jest głupia

  Płaca nauczyciela jest głupia

  Próba porównania harmonogramów wynagrodzeń nauczycieli jest głupia. 30 lat w 10 kolumnach i jak widzisz porównanie stanu do stanu przy tak zróżnicowanych kosztach utrzymania? Stworzyłem arkusz kalkulacyjny, aby spróbować dokonać tych porównań, abyśmy mogli naprawdę zobaczyć, dlaczego wynagrodzenie nauczyciela jest głupie.

 • Farkle będzie uczyć uczniów strategii

  Farkle będzie uczyć uczniów strategii

  Użyj gry Farkle, gry w kości, aby nauczyć uczniów, jak przekazywać swoje strategie. Pozwoli ci to skupić się na zwiększeniu krytycznego myślenia w klasie.

 • Czy sztuczna inteligencja sprawi, że szkoła stanie się przestarzała?

  Czy sztuczna inteligencja sprawi, że szkoła stanie się przestarzała?

  Czy AI będzie końcem nauczania i szkoły? Nie ma wątpliwości, że są rzeczy, które sztuczna inteligencja potrafi robić lepiej niż człowiek. Co więc stanie się rolą szkoły lub czy sztuczna inteligencja sprawi, że szkoła stanie się przestarzała?

 • BookWidgets: Zmieniający zasady gry nauczyciele nie mogą się oprzeć

  BookWidgets: Zmieniający zasady gry nauczyciele nie mogą się oprzeć

  W miarę rozwoju technologii edukacyjnych innowacyjne narzędzia odgrywają coraz ważniejszą rolę w klasach na całym świecie. Wśród tych narzędzi BookWidgets okazał się nieocenionym źródłem informacji dla nauczycieli, którzy chcą ulepszyć swoje lekcje i zaangażować uczniów w kreatywny i interaktywny sposób. BookWidgets: Zmieniający zasady gry nauczyciele nie mogą się oprzeć

 • Innowacyjne nauczanie z ChatGPT (AI)

  Innowacyjne nauczanie z ChatGPT (AI)

  Niezależnie od tego, czy korzystasz z ChatGPT, Google Bard, Bing (czyli ChatGPT), czy innego chatbota opartego na sztucznej inteligencji, który zmieni sposób nauczania! Dzięki chatbotom możesz nie tylko zaoszczędzić czas, ale także wprowadzić innowacje w swoim nauczaniu. ChatGPT może wykonać część ciężkiej pracy, aby pomóc Ci w tworzeniu kreatywnych planów lekcji i projektów. Innowacyjne nauczanie z ChatGPT (AI)