Witryny Google to bezpłatne i łatwe w użyciu narzędzie do tworzenia witryn, które umożliwia użytkownikom tworzenie i dostosowywanie własnych witryn. Jest częścią pakietu narzędzi zwiększających produktywność Google Workspace i można uzyskać do niego dostęp za pośrednictwem konta Google. W Witrynach Google użytkownicy mogą wybierać spośród wielu szablonów i projektów, aby stworzyć profesjonalnie wyglądającą witrynę, lub mogą zacząć od zera i stworzyć własny, niestandardowy układ. Witryny Google oferują również szereg funkcji i narzędzi, w tym możliwość dodawania tekstu, obrazów, filmów i innych treści multimedialnych, a także opcję osadzania innych produktów Google, takich jak Mapy Google i Kalendarz Google. Ponadto Witryny Google umożliwiają użytkownikom współpracę z innymi osobami w czasie rzeczywistym, co czyni je przydatnym narzędziem do projektów zespołowych i witryn współpracujących. Ogólnie rzecz biorąc, Witryny Google to przyjazne dla użytkownika i bogate w funkcje narzędzie do tworzenia witryn internetowych, które nadaje się do szerokiego zakresu zastosowań, od osobistych blogów i portfolio po witryny biznesowe i kursy online. Jeśli Twoja szkoła korzysta z Google for Education, istnieje wiele powodów, dla których warto korzystać z tego narzędzia. Oto 6 powodów, dla których warto wybrać Witryny Google:

1. Bezpłatnie

Jeśli Twoja szkoła korzysta z Google for Education, korzystanie z Witryn Google jest bezpłatne. Tworzone przez Ciebie witryny są zapisywane na Dysku Google, dzięki czemu można je bardzo łatwo znaleźć.

2. Łatwy w użyciu

Witryny Google mają prosty interfejs, który jest łatwy w obsłudze dla nauczycieli i uczniów, nawet jeśli nie mają oni doświadczenia w projektowaniu stron internetowych. Wystarczy dwukrotnie kliknąć stronę, aby dodać treść. Nie zapomnij opublikować witryny, aby umożliwić przeglądającym zobaczenie zmian w witrynie.

Uwaga: Upewnij się, że ustawiłeś uprawnienia do przeglądania i udostępniłeś link do publikowania, a nie link do edycji.

3. Wszechstronność

Witryn Google można używać do tworzenia różnorodnych zasobów internetowych, w tym witryn klasowych, planów lekcji online i portfolio uczniów.

4. Integruje się z innymi narzędziami Google

Witryny integrują się z innymi narzędziami Google: Witryny Google płynnie integrują się z innymi narzędziami Google, takimi jak Dokumenty, Arkusze i Prezentacje Google, umożliwiając nauczycielom łatwe włączanie tych narzędzi do swoich lekcji.

5. Współpraca

Witryny Google umożliwiają wielu użytkownikom edycję i współpracę w witrynie w czasie rzeczywistym, dzięki czemu są doskonałym narzędziem do projektów grupowych.

6. Przyjazny dla urządzeń mobilnych

Witryny Google są responsywne, co oznacza, że można uzyskać do nich dostęp i edytować je na dowolnym urządzeniu z połączeniem internetowym, w tym na smartfonach i tabletach.

6 powodów, dla których warto wybrać Witryny Google