Artifact, spersonalizowana aplikacja do wiadomości obsługiwana przez założycieli Instagrama, Kevina Systroma i Mike'a Kriegera, wprowadza teraz funkcję opartą na sztucznej inteligencji, która pomoże ci zrozumieć kluczowe punkty historii bez czytania jej pełnego tekstu.

Ponadto, jako dość anegdotyczny aspekt, twórcy tej platformy chcieli również trochę się zabawić kosztem sztucznej inteligencji, umożliwiając zmianę podsumowania generowanego przez jeden ze stylów zabawy.

Generuj streszczenia, aby zrozumieć kluczowe punkty przed przeczytaniem pełnego tekstu

Po pierwsze, Artifact jest teraz w stanie generować podsumowania AI dowolnych wiadomości, chociaż ta funkcja jest wyraźnie skoncentrowana na trybie wstępnym, który pozwala użytkownikom zrozumieć kluczowe punkty, zanim klikną „zanurz się” w pełny tekst tego samego, a nie w zamian za jego odczytanie.

Aby przeprowadzić AI podsumowania wiadomości, wystarczy nacisnąć przycisk „Aa”, dostępny u góry, a w wyskakującym okienku opcji wybrać opcję „Podsumuj”, która będzie w pierwsza pozycja, Przeprowadzanie podsumowania wiadomości, które jest na ekranie.

I ostrzegają, że:

Sztuczna inteligencja jest potężna, ale od czasu do czasu może popełniać błędy, dlatego ważne jest, aby podczas czytania pełnego tekstu sprawdzić, czy streszczenie pasuje do artykułu.

Sprawienie, by sztuczna inteligencja była zabawą, dzięki której możesz dotrzeć do większej liczby użytkowników

W ramach zabawy ze Sztuczną Inteligencją twórcy umożliwiają konwersję wygenerowanego podsumowania na różne style zabawy. Określają, że mogą przekształcić podsumowania w podsumowania zawierające tylko emotikony, w wiersze lub w podsumowania w stylu pokolenia Z.

W przyszłości będzie można mieć więcej stylów, a nawet przełączać się z jednego stylu na inny. Prawda jest taka, że ta funkcja jest głównie zaproszeniem większej liczby użytkowników do korzystania z aplikacji, będąc sposobem na dotarcie do większej liczby osób, a tym samym osiągnięcie większego udziału użytkowników.

Te nowości są już dostępne poprzez nową aktualizację, więc wystarczy zaktualizować aplikację do nowej wersji, która właśnie nadeszła, aby mieć do nich dostęp i mieć większe możliwości testowania AI.

Więcej informacji/zdjęcie: Blog zespołu Artifact