ASUS ogłosił zawarcie umowy z IOON , firmą zajmującą się między innymi tworzeniem oprogramowania, cyberbezpieczeństwem, sztuczną inteligencją czy robotyką. Obie firmy dążą do dalszego rozwoju w dziedzinie e-zdrowia.

IONON ma ponad dziewięćdziesięciu konsultantów technologicznych z ważnym działem badań i rozwoju, zajmującym się projektami, które dodają wartości społeczeństwu i w tym sensie sojusz z firmą ASUS, również z dużym innowacyjnym komponentem, ma na celu umożliwienie realizacji nowych projektów w sektor zdrowia.

Pierwszym krokiem będzie opracowanie i uprzemysłowienie nowego rozwiązania do identyfikacji mózgu, za pomocą którego lekarze będą mogli aktywować protokół ratunkowy. ASUS dostarczy wystarczającą ilość zegarków ASUS VivoWatch BP do każdej instytucji w celu przeprowadzenia odpowiednich testów , a następnie, po pomyślnym zakończeniu tych testów, wprowadzi rozwiązanie na rynek zarówno w sektorze opieki zdrowotnej w Hiszpanii, jak iw Europie.

Pierwszym krokiem będzie obserwacja kilku pacjentów przez sześć miesięcy, których parametry życiowe będą monitorowane w celu uzyskania obszernej bazy danych do badań medycznych . Aby pacjenci mogli być monitorowani 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, ASUS dostarczy swoje urządzenia VivoWatch.

Ponadto równolegle prowadzone są prace nad opracowaniem projektu zapobiegania udarom mózgu. Chodzi o to, aby iść naprzód, dopóki protokół awaryjny nie zostanie aktywowany w celu zmniejszenia liczby udarów w przyszłości. W tym sensie zespół neurologów kontynuuje prace nad parametrami niezbędnymi do osiągnięcia tego celu.

Umowa będzie obowiązywać przez pięć lat, w czasie których obie firmy chcą umocnić swoją pozycję w sektorze zdrowia i kontynuować rozwój projektów związanych m.in. z udarem mózgu, kardiologią, onkologią czy neurologią .

Nil Matut, Product Manager w ASUS Hiszpania ds. trendów w urządzeniach i technologiach, zapewnia: „Wierzymy, że ta umowa jest bardzo ważnym krokiem w kierunku dalszego postępu w sektorze ochrony zdrowia, w którym, jak wierzymy, możemy wiele wnieść dzięki nasz innowacyjny komponent i więcej w rękach firmy takiej jak IOON, której zaufaliśmy ze względu na jej zdolność do modyfikowania SDK i ładowania algorytmów w celu dostosowania go do każdej aplikacji, co ma fundamentalne znaczenie w przyszłości sektora e-zdrowia”.