Uwielbiam Canvę! Używam go każdego dnia. ZA DARMO — Canva dla nauczycieli to podstawowe narzędzie, którego nie da się pokonać ZA DARMO!

Czy jesteś zmęczony spędzaniem godzin na tworzeniu atrakcyjnych wizualnie materiałów do swojej klasy? Nie szukaj dalej, ponieważ Canva jest tutaj, aby uratować sytuację!

Jako nauczyciel masz już milion i jedną rzecz na swoim talerzu. Nie masz czasu na zajmowanie się skomplikowanym oprogramowaniem do projektowania lub spędzanie godzin na próbach nadania czemuś odpowiedniego wyglądu. I tu pojawia się Canva.

Dzięki Canva możesz łatwo tworzyć profesjonalnie wyglądające materiały za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz planu lekcji, arkusza roboczego, czy przyciągającej wzrok prezentacji, Canva ma wszystko.

Ale nie chodzi tylko o oszczędność czasu — Canva może również pomóc w zaangażowaniu uczniów. Bądźmy szczerzy, wszyscy wiemy, jak trudno jest zachęcić dzieci do nauki. Jednak dzięki obszernej bibliotece szablonów i grafiki w serwisie Canva możesz tworzyć zabawne i atrakcyjne wizualnie materiały, które mogą w znacznym stopniu zainteresować i zmotywować uczniów.

Ponadto w serwisie Canva dostępnych jest mnóstwo zasobów i samouczków, które pomogą Ci zacząć. Więc nawet jeśli nie jesteś ekspertem od projektowania, nadal możesz tworzyć materiały, które wyglądają, jakby zostały wykonane przez profesjonalistę.

Więc nie stresuj się już tworzeniem materiałów do zajęć – wypróbuj Canva i przekonaj się, jak może zrewolucjonizować Twoje nauczanie!

BEZPŁATNE — Canva dla nauczycieli

Canva jest regularnie wyceniana na ponad 100 USD i szczerze mówiąc, myślę, że warto. Jednak firma Canva zobowiązała się udostępnić serwis Canva dla edukacji BEZPŁATNIE NA ZAWSZE*! Projektuj piękne materiały informacyjne, dokumenty, instrukcje projektowe, prezentacje, plakaty i nie tylko! Wystarczy wejść na stronę canva.com i zalogować się na swoje konto Google. To jest tylko dla nauczycieli K-12 ACTIVE. Jeśli obecnie nie uczysz, niestety Canva dla Szkół i Uczelni nie jest dla Ciebie dostępna. Również instruktorzy uczelni, osoby uczące się w domu i bibliotekarze publiczni nie kwalifikują się.

BEZPŁATNE — strona główna serwisu Canva dla nauczycieli

10 czynności, do których warto wykorzystać serwis Canva

 1. Utwórz niestandardowy kalendarz zajęć, aby śledzić zadania, testy i inne ważne wydarzenia.
 2. Zaprojektuj arkusz ćwiczeń lub quiz, aby wzmocnić proces uczenia się.
 3. Utwórz prezentację, aby podzielić się badaniami lub przedstawić projekt.
 4. Zaprojektuj klasowy biuletyn, aby informować rodziców i opiekunów o tym, co dzieje się w klasie.
 5. Utwórz organizator graficzny, aby pomóc w wizualizacji i organizowaniu informacji.
 6. Zaprojektuj plakat klasowy, aby promować wydarzenie lub wyświetlać ważne informacje.
 7. Utwórz cyfrowe portfolio, aby zaprezentować prace i postępy uczniów.
 8. Zaprojektuj klasową stronę internetową, aby udostępniać zasoby i informacje uczniom i rodzicom.
 9. Zaprojektuj tła Google Jamboard .
 10. Zaprojektuj grę lub ćwiczenie, aby przypomnieć lub wzmocnić naukę w zabawny i interaktywny sposób.

Skonfiguruj całą szkołę

Canva jest lepsza razem! I za darmo dla całej dzielnicy. Najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z serwisem Canva w celu skonfigurowania całego okręgu szkolnego.

Canva integruje się z Google Classroom

Możesz używać serwisu Canva ze swoimi uczniami, aby przydzielać im zadania projektowe. Jeśli Twoja szkoła korzysta z Google Classroom, Schoology, Canvas, Microsoft Teams itp., możesz zintegrować swoje listy uczniów i tworzyć zadania z serwisu Canva dla swoich uczniów. BEZPŁATNIE — Canva dla nauczycieli to doskonałe uzupełnienie narzędzi, których już używasz.

W Google Classroom uwielbiam publikować ogłoszenia w strumieniu, ale zawsze chcę dodać element wizualny, który pomoże zwrócić uwagę uczniów na moje ogłoszenie. Świetna grafika zwiększa komunikację i zaangażowanie w Twoje ogłoszenie. Możesz użyć dowolnego szablonu graficznego, jednak ja zwykle szukam szablonów na Facebooku , aby tworzyć obrazy w strumieniu.

Studenci potrzebują cyfrowych umiejętności kreatywnych

W dzisiejszym świecie umiejętność tworzenia atrakcyjnej grafiki cyfrowej jest ważniejsza niż kiedykolwiek. Od postów w mediach społecznościowych po prezentacje w pracy, umiejętność wizualnego komunikowania pomysłów jest cenną umiejętnością, która jest niezbędna dla przyszłej pracy uczniów. Nawet jeśli praca nie wymaga umiejętności marketingu w mediach społecznościowych, możliwość wizualnego i cyfrowego udostępniania pomysłów jest niezbędna dla prawie każdego.

Ale nie chodzi tylko o to, by wszystko ładnie wyglądało — włączenie grafiki do Twojej pracy może również zwiększyć jej efektywność. Badania wykazały, że ludzie są bardziej skłonni do zapamiętywania informacji, gdy są one prezentowane w formie wizualnej. Dodanie grafiki nie tylko wyróżni pracę, ale także pomoże skuteczniej przekazywać pomysły.

Dzięki narzędziom takim jak Canva tworzenie profesjonalnie wyglądającej grafiki jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalnym projektantem, czy dopiero zaczynasz, Canva oferuje szereg szablonów i zasobów, które pomogą Ci stworzyć oszałamiającą grafikę za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Więc nie lekceważ potęgi dobrze zaprojektowanej grafiki – zacznij włączać ją do swojej pracy i obserwuj, jak przenosi ona Twoje projekty na wyższy poziom!

 • 10 sposobów wykorzystania EdTech do podniesienia poziomu nauki

 • Płaca nauczyciela jest głupia

 • Farkle będzie uczyć uczniów strategii

  Farkle będzie uczyć uczniów strategii

 • Czy sztuczna inteligencja sprawi, że szkoła stanie się przestarzała?