Microsoft ogłosił w tym tygodniu, że zintegrował i wdrożył swoją usługę Bing opartą na sztucznej inteligencji bezpośrednio w aplikacji klawiatury SwiftKey na Androida i iOS. Dzięki temu dobroć sztucznej inteligencji, której świat technologii nie ma dość, jest na wyciągnięcie ręki.

Microsoft przedstawia trzy unikalne sposoby korzystania z Bing za pośrednictwem SwiftKey — wyszukiwanie, czat i dźwięk. Jeśli chodzi o wyszukiwanie rzeczy, nie zapominajmy o ostatnim przypadku wyszukiwania obsługiwanego przez Bing w SwiftKey, lata temu w 2018 roku . Tym razem jest sztuczna inteligencja i coś, co powinno być znacznie lepszym przepływem dla całego doświadczenia bez konieczności przełączania aplikacji.

Bardziej interesującą rzeczą jest Chat and Tone. Jak wyjaśnił Microsoft, dzięki funkcji czatu „Bing może pomóc, jeśli wszyscy opowiadają dowcipy w wątku na czacie i potrzebujesz sprytnej gry słów lub jesteś nowy w okolicy i wysyłasz SMS-y do nowych znajomych, aby zaproponowali dobrą lokalną restaurację. ” W tym sensie jest to niezwykle kontekstowe, więc zasadniczo Bing może sprawić, że będziesz wyglądać na znacznie zabawniejszą / dowcipniejszą osobę niż w rzeczywistości.

W przypadku Tone Bing może pomóc w pisaniu wiadomości w czasie rzeczywistym. Na przykład może pomóc w komunikowaniu się ze współpracownikami w bardziej profesjonalny sposób lub po prostu pomóc w znalezieniu odpowiedniego słowa w konkretnej sytuacji.

Niezależnie od tego, czy starasz się zachowywać formalnie w swoich służbowych wiadomościach e-mail, czy też uczysz się nowego języka i potrzebujesz pomocy w doborze słów, funkcja Tone zapewni Ci wsparcie, z tonami, które sprawią, że Twoje słowa będą brzmiały bardziej profesjonalnie, swobodnie i uprzejmie lub na tyle zwięźle, jak na post w mediach społecznościowych.

Jestem całkiem zagłębiony w moim Gboard, ale widziałem, jak próbuję to sprawdzić, czy ta sztuczna inteligencja jest tak zepsuta. Brzmi użytecznie.

Ta aktualizacja jest już dostępna.

Link do Google Play

// Microsoft