Ciesz się tymi wciągającymi, dostępnymi wyłącznie w serwisie Netflix thrillerami science fiction, aby uciec od rzeczywistości

Szok przyszłości, którego doświadcza już nasze pokolenie w wyniku rozwoju wielu technologii wyższego rzędu, takich jak ChatGPT, drony czy IoT, uświadamia nam, że żyjemy już w świecie science fiction. Filmy science fiction przedstawiają historie, które zmieniły sposób, w jaki postrzegamy rzeczywistość, obejmując wszystko, od podróży w czasie po eksplorację kosmosu i nie tylko.

Netflix, najbardziej znana międzynarodowa platforma OTT , przoduje w gatunku science fiction i oferuje różnorodny wybór gatunków. W tym artykule zebraliśmy listę najlepszych thrillerów science-fiction Netflix, które skupiają się na kobietach dla Twojej rozrywki.

Przeczytaj także: Niesamowity koreański serial science-fiction do obejrzenia w serwisie Netflix

Aby zobaczyć listę thrillerów science fiction z silnym kobiecym akcentem w serwisie Netflix, przewiń w dół.

Jung_E

W XXII wieku, z powodu zmian klimatu, świat stał się niegościnny, a ludzie żyją teraz w sztucznych konstrukcjach. W schronisku toczy się wojna, a Yun Jung-Yi, elitarny dowódca sił alianckich, zostaje wykorzystany jako obiekt testowy do procedury klonowania mózgu. Eksperyment klonowania może być kluczowym czynnikiem w wygraniu bitwy.

Tlen

Liz Hansen budzi się z głębokiej hipnozy w zamkniętej kriogenicznej jednostce wielkości trumny, nie pamiętając, jak się tam dostała. Ponieważ zapasy tlenu stopniowo się wyczerpują, Liz musi zachować spokój i polegać na MILO, zaawansowanej sztucznej inteligencji na pokładzie kapsuły, aby poskładać w całość jej pogmatwane wspomnienia i zrekonstruować swoją mętną tożsamość.

Przeczytaj także: 5 indyjskich seriali internetowych dostępnych w OTT, które są całkowicie bezpieczne do oglądania z rodziną

Obudzony

Po tym, jak tajemnicza katastrofa zniszczyła całą elektronikę i pozbawiła ludzi snu, panuje powszechna histeria. Naukowcy pracują przez całą dobę, aby znaleźć rozwiązanie, zanim gatunek ludzki zostanie zniszczony przez konsekwencje niewyjaśnionej bezsenności. Jill, była żołnierz, musi zdecydować, czy chronić swoje dzieci za wszelką cenę, czy poświęcić wszystko, by ocalić świat, gdy dowiaduje się, że jej młoda córka może mieć klucz do odkupienia.

Jestem Matką

Akcja I Am Mother osadzona jest w dystopijnej przyszłości, w której roboty toczą wojnę z ludźmi. Film wystawia na próbę matczyną miłość, gdy Clara Rugaard gra Córkę, nastolatkę wychowywaną przez swoją mechaniczną matkę w celu ponownego zaludnienia Ziemi – więź, która szybko zostaje wystawiona na próbę.

Przeczytaj także: Świetne indyjskie biografie, które są dostępne w Disney Plus Hotstar

TAU

Julia (Maika Monroe), niegdyś sprytna włóczęga, jest najnowszą więźniarką, której ciało i umysł zostaną użyte w śmiertelnym eksperymencie. TAU, zaawansowana sztuczna inteligencja, stworzona potajemnie przez jej socjopatę i tajemniczego więźnia Alexa (Ed Skrein), jest jedyną rzeczą, która powstrzymuje ją przed ucieczką. Futurystyczny inteligentny dom i laboratorium Alexa są zautomatyzowane przez TAU, które jest uzbrojone w batalion dronów i robotów. Ściany laboratorium pokryte są ekranami, które pozwalają widzom wizualnie przenieść się z trawiastych równin w głębiny kosmosu.

Pudełko dla ptaków

Kiedy tajemnicza siła dziesiątkuje populację, ocaleni muszą unikać istoty, która przypomina ich największe lęki, wiedząc, że zobaczenie jej spowoduje ich śmierć. Matka i jej dzieci wyruszają w niebezpieczną podróż przez las i rzekę w poszukiwaniu schronienia i możliwości nowego początku. Muszą podróżować z zasłoniętymi oczami, aby uniknąć zła, które ich ściga.

Przeczytaj także: Premiera ekscytującego serialu oryginalnego Netflix na początku kwietnia

Była maszyna

Caleb, 26-letni programista największej korporacji internetowej na świecie, wygrywa konkurs na spędzenie tygodnia w prywatnym górskim odosobnieniu Nathana, samotnego dyrektora generalnego firmy. Ale kiedy Caleb przybywa do odosobnionego miejsca, dowiaduje się, że musi wziąć udział w niezwykłym i ekscytującym eksperymencie, w którym musi komunikować się z pierwszą prawdziwą sztuczną inteligencją na świecie, która mieści się w postaci oszałamiającej kobiety-robota.