Jeśli chodzi o EdTech, co sprawia, że interfejs użytkownika jest atrakcyjny dla ucznia? Zaangażowanie ma znaczenie. Osobiście widziałem, jak uczniowie otwierali produkt EdTech, w tym Google Classroom, i natychmiast głośno jęczeli. Osobiście zadziwia mnie wiele produktów EdTech, zwłaszcza dla matematyki, które nie angażują uczniów. Zwykłe tła. Mała czcionka. Clipart, jeśli masz szczęście.

Treść, zadania, szybkość i jakość informacji zwrotnych mają duży wpływ na zaangażowanie uczniów. Co jednak z samą platformą? OPRÓCZ nauczyciela, który projektuje angażujące doświadczenia edukacyjne, czego potrzebuje produkt EdTech, aby przyczynić się do zaangażowania uczniów.

Co sprawia, że EdTech jest wciągający?

Gdy uczniowie korzystają z produktów EdTech, które nie są zaangażowane w projektowanie interfejsów, dzieje się kilka rzeczy. Po pierwsze, uczniowie mogą stracić zainteresowanie i mieć trudności z koncentracją na materiale. Ponadto mogą nie być w stanie zachować tak dużej ilości informacji, jak gdyby interfejs został zaprojektowany tak, aby był bardziej wciągający. Ten brak zaangażowania może prowadzić do obniżenia poziomu motywacji, co skutkuje mniej efektywnymi efektami uczenia się. W rezultacie uczniowie mogą czuć się zniechęceni i mogą być mniej skłonni do dalszego korzystania z produktu, co ostatecznie utrudnia ich postępy w nauce.

Zanim rozważysz produkt do wykorzystania z uczniami, zastanów się, czy zawiera któryś z tych elementów:

1. Przyjazny dla użytkownika

Interfejs powinien być łatwy w nawigacji, z przejrzystymi menu i przyciskami, które ułatwią uczniom znalezienie tego, czego szukają. To jest naprawdę najważniejsze. Marnowanie czasu na nauczanie uczniów, jak poruszać się po platformie, nie znajduje się na żadnej liście nauczycieli, co składa się na dobre nauczanie. Platforma powinna być intuicyjna.

Jeśli nauczyciele i uczniowie muszą przeszukiwać wiele filmów i artykułów pomocy tylko po to, aby poznać podstawowe funkcje platformy, nie jest to dobrze zaprojektowane. Szczerze mówiąc, brak szacunku dla czasu nauczyciela.

Chciałbym dodać, że przyjazny interfejs użytkownika powinien POMAGAĆ nauczycielom wprowadzać innowacje, a nie zmuszać ich do hakowania interfejsu. „Och, nie myślałem o używaniu tego w ten sposób” często można uniknąć dzięki sposobowi zaprojektowania platformy. Na przykład, jeśli platforma sprzedaje, że można jej używać do tworzenia portfolio studentów, czy istnieje przycisk z napisem „Rozpocznij portfolio”? A może jest to coś, co nauczyciel/uczeń MOŻE zrobić z platformą, jeśli kliknie przycisk, który mówi coś zupełnie innego?

2. Interaktywny

Interfejs powinien zachęcać uczniów do interakcji z treścią w znaczący sposób , czy to poprzez klikanie obiektów, przeciąganie i upuszczanie elementów, czy też korzystanie z innych funkcji interaktywnych.

Aktywne zaangażowanie uczniów jest lepsze dla nauki. Jak więc uczniowie mają wchodzić w interakcje, a nie tylko czytać?

3. Wizualny

Interfejs powinien być atrakcyjny wizualnie, z wysokiej jakości grafiką, obrazami i filmami, które pomogą zaangażować uczniów i uczynić treść bardziej interesującą. Bez uwzględnienia jakichkolwiek zadań lub czynności na platformie… czy to WYGLĄDA ZABAWNIE? Zabawne kolory? Zabawne postacie? Wciągająca grafika?

Często, gdy mówimy o EdTech, mamy na myśli K-12. Jeśli produkt ma dużo tekstu, jest to problem dla młodszych uczniów. Szczerze mówiąc, jest to również problem dla większych uczniów. Duża część tekstu jest nie tylko mniej wciągająca, ale także niedostępna dla wielu uczniów.

4. Spersonalizowane

Interfejs powinien być dostosowany do potrzeb poszczególnych uczniów, z możliwością dostosowania rozmiaru czcionki, schematu kolorów i innych elementów, aby treści były bardziej dostępne i wciągające.

EdTech powinien w wielu przypadkach mieć możliwość identyfikacji użytkownika. „Witamy z powrotem Alicjo. Skończyłeś o ___ ”. „Alice, już prawie jesteś na miejscu. Wykonaj jeszcze jedno zadanie, aby pozostać na dobrej drodze w tym tygodniu”. Od EdTech należy zazwyczaj oczekiwać spersonalizowanego doświadczenia. W miarę poprawy sztucznej inteligencji powinniśmy spodziewać się jeszcze większej personalizacji interfejsu zaangażowania użytkownika.

5. Grywalizacja

Interfejs powinien zawierać elementy grywalizacji, takie jak odznaki, nagrody i tabele wyników, aby zachęcić uczniów do pozostania zaangażowanym i zmotywowanym w miarę postępów w treści.

Jestem szczerze zaskoczony, kiedy recenzuję produkt EdTech i nie widzę jakiejś formy grywalizacji. Może to być tak proste, jak animacja po przesłaniu odpowiedzi. Pasek postępu. COŚ. Wiemy, że grywalizacja działa. Wbudowanie elementów grywalizacji w platformę wymaga dodatkowego czasu i wysiłku, ale wiemy, że zwiększa to zaangażowanie uczniów, a tym samym naukę. Dlatego grywalizacja powinna być wymagana od większości platform EdTech. Cholera, nawet mój program obecności powinien dać mi piątkę za codzienne punktualne uczęszczanie na zajęcia.

Coś, co można uznać za nudne, to zapamiętywanie słówek. Jednak Duolingo opanowało grywalizację, aby zachęcić ucznia do kontynuowania nauki i podejmowania wyzwań, aby jeszcze lepiej nauczyć się hiszpańskiego.

6. Responsywny

Interfejs powinien reagować na różne urządzenia i rozmiary ekranów, zapewniając uczniom dostęp do treści na różnych urządzeniach, od komputerów stacjonarnych po tablety i smartfony.

7. Zorientowany na informację zwrotną

Interfejs powinien zapewniać uczniom informacje zwrotne na temat ich postępów, dając im poczucie spełnienia i pomagając im zidentyfikować obszary, na których mogą potrzebować większej uwagi.

 • 10 sposobów wykorzystania EdTech do podniesienia poziomu nauki

  10 sposobów wykorzystania EdTech do podniesienia poziomu nauki

  W dzisiejszym dynamicznym środowisku cyfrowym ważne jest przygotowanie uczniów do biegłości w posługiwaniu się technologią. Jednak „bez papieru to pedagogika”. Skupienie się wyłącznie na zastąpieniu tradycyjnych zasobów zasobami cyfrowymi grozi przeoczeniem prawdziwego potencjału EdTech. Zamiast tego powinniśmy skupić się na wykorzystaniu technologii edukacyjnych w celu podniesienia poziomu doświadczeń edukacyjnych naszych uczniów. Wykorzystując moc EdTech, możemy promować współpracę, krytyczne myślenie, kreatywność i zindywidualizowaną naukę — ostatecznie tworząc bardziej angażujące i dynamiczne środowisko w klasie. Zastanów się, jak wykorzystać EdTech do podniesienia poziomu nauczania.

 • Płaca nauczyciela jest głupia

  Płaca nauczyciela jest głupia

  Próba porównania harmonogramów wynagrodzeń nauczycieli jest głupia. 30 lat w 10 kolumnach i jak widzisz porównanie stanu do stanu przy tak zróżnicowanych kosztach utrzymania? Stworzyłem arkusz kalkulacyjny, aby spróbować dokonać tych porównań, abyśmy mogli naprawdę zobaczyć, dlaczego wynagrodzenie nauczyciela jest głupie.

 • Farkle nauczy uczniów strategii

  Farkle nauczy uczniów strategii

  Użyj gry Farkle, gry w kości, aby nauczyć uczniów, jak przekazywać swoje strategie. Pozwoli ci to skupić się na zwiększeniu krytycznego myślenia w klasie.

 • Czy sztuczna inteligencja sprawi, że szkoła stanie się przestarzała?

  Czy sztuczna inteligencja sprawi, że szkoła stanie się przestarzała?

  Czy AI będzie końcem nauczania i szkoły? Nie ma wątpliwości, że są rzeczy, które sztuczna inteligencja potrafi robić lepiej niż człowiek. Co więc stanie się rolą szkoły lub czy sztuczna inteligencja sprawi, że szkoła stanie się przestarzała?

 • BookWidgets: Zmieniający zasady gry nauczyciele nie mogą się oprzeć

  BookWidgets: Zmieniający zasady gry nauczyciele nie mogą się oprzeć

  W miarę rozwoju technologii edukacyjnych innowacyjne narzędzia odgrywają coraz ważniejszą rolę w klasach na całym świecie. Wśród tych narzędzi BookWidgets okazał się nieocenionym źródłem informacji dla nauczycieli, którzy chcą wzbogacić swoje lekcje i zaangażować uczniów w kreatywny i interaktywny sposób. BookWidgets: Zmieniający zasady gry, którym nauczyciele nie mogą się oprzeć

 • Innowacyjne nauczanie z ChatGPT (AI)

  Innowacyjne nauczanie z ChatGPT (AI)

  Niezależnie od tego, czy korzystasz z ChatGPT, Google Bard, Bing (czyli ChatGPT), czy innego chatbota opartego na sztucznej inteligencji, który zmieni sposób nauczania! Dzięki chatbotom możesz nie tylko zaoszczędzić czas, ale także wprowadzić innowacje w swoim nauczaniu. ChatGPT może wykonać część ciężkiej pracy, aby pomóc Ci w tworzeniu kreatywnych planów lekcji i projektów. Innowacyjne nauczanie z ChatGPT (AI)