Odpowiedź Google na ChatGPT OpenAI nazywa się Bard i została udostępniona w wersji demonstracyjnej na oficjalnym blogu marki i w mediach społecznościowych. Gdy tylko Open AI wypuściło ChatGPT, podbiło internet. Podczas gdy Google również pracował nad podobnym projektem, od 2018 roku, a teraz jest on przekazywany zaufanym testerom, aby wypróbowali wczesną wersję. Dzisiaj w tej lekturze omówimy sztuczną inteligencję Google Bard. W międzyczasie musisz także nauczyć się wykrywać tekst generowany przez sztuczną inteligencję za pomocą bezpłatnych narzędzi .

Sztuczna inteligencja Google Bard

Podział na najczęściej zadawane pytania dotyczące Google Bard AI

W twoim umyśle na pewno pojawia się wiele pytań na temat Bard AI firmy Google. Przygotowaliśmy listę najczęściej zadawanych pytań, które mogą pojawiać się w Twojej głowie w związku z sztuczną inteligencją Barda. Możesz również zapoznać się z naszym przewodnikiem i dowiedzieć się więcej o narzędziu Google Imagen AI .

Co to jest Google Bard?

Dwa lata temu Google ogłosił projekt o nazwie LaMDA (Language for Machine Dialogue Applications). Ten nowy model językowy może pomóc ludziom, zapewniając im dokładne i bardziej ludzkie odpowiedzi. Bard to eksperymentalna konwersacyjna usługa sztucznej inteligencji, nad którą obecnie pracuje Google. Bard jest w zasadzie odpowiedzią Google na Chat GPT, a obecnie jest to tylko lekka wersja LaMDA.

Czy Google Bard AI to chatbot?

Tak, Google Bard AI to Chatbot, który wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby odpowiedzieć na każde pytanie. Podobnie jak ChatGPT, może udzielić wyczerpujących odpowiedzi na pytania. Może pomóc wielu osobom, takim jak uczniowie, a nawet nauczyciele, udzielając im dokładnych i humanitarnych odpowiedzi. Google może zaimplementować tę Bard AI w wyszukiwarce Google, aby zapewnić użytkownikowi bogate wyniki wyszukiwania. Na wczesnych etapach może być dostępny jako chatbox, podobnie jak ChatGPT.

Jak mogę wypróbować Google Bard AI Chat?

Google Bard AI jest na bardzo wczesnym etapie i jest dostępny tylko dla niektórych bardzo zaufanych testerów, zanim zostanie szeroko udostępniony ludziom. Podobnie jak wszystkie inne projekty Google, Bard będzie dostępny dla wszystkich osób, które będą mogły wyrazić swoją opinię. Da to również Google podstawowe dane o tym, jak ludzie wchodzą w interakcje z Bard AI, a dzięki tym danym Google może ulepszyć Bard AI.

Sztuczna inteligencja Google Bard

Jak wypróbować Google Bard AI?

Google udostępnił dostęp beta do Bard AI w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Użytkownicy muszą najpierw zarejestrować się, aby dołączyć do listy oczekujących, a później będą mieli szansę wypróbować Google Bard AI przed wydaniem. Uzyskanie dostępu do sztucznej inteligencji Barda może zająć trochę czasu, a może nawet tygodni.

Kroki, aby dołączyć do listy oczekujących Bard AI z dowolnego miejsca

Co zrobić, jeśli nie znajdujesz się w USA ani Wielkiej Brytanii i chcesz wypróbować Bard AI? Nie martw się, na to też mamy rozwiązanie. Wykonaj te proste kroki, aby dołączyć do listy oczekujących Google Bard AI z dowolnego miejsca na świecie.

Zamierzamy skorzystać z usługi rozszerzenia VPN, aby zamaskować naszą lokalizację w tych regionach, w których dostępna jest Bard AI Beta. Aby dołączyć do listy oczekujących, musisz zalogować się na swoje konto Google.

1. Zainstaluj bezpłatne zaufane rozszerzenie VPN w swojej przeglądarce. Używamy Browsec w przeglądarce Firefox, możesz wypróbować tę lub dowolną wybraną sieć VPN.

2. Włącz VPN i ustaw lokalizację na USA .

3. Teraz przejdź do strony rejestracji Google Bard AI .

4. Kliknij przycisk Dołącz do listy oczekujących , aby rozpocząć proces rejestracji.

5. Na następnej stronie zaznacz pole wyboru, jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia e-mail o firmie Bard. Jest to całkowicie opcjonalne, więc możesz je zignorować, jeśli chcesz. Na koniec kliknij przycisk „ Tak, jestem za ”.

6. Teraz zobaczysz komunikat potwierdzający.

Otrzymasz również wiadomość e-mail z potwierdzeniem dołączenia do listy oczekujących Bard AI. Gdy Twoje konto zakwalifikuje się do programu Bard AI Beta, otrzymasz powiadomienie e-mailem.

Czy Google Bard AI będzie dostępny jako aplikacja na Androida lub iPhone'a?

Nie będzie dedykowanej aplikacji do zainstalowania na smartfonach do interakcji z Bard AI. Raczej zostanie zaimplementowany w usługach Google i aplikacjach takich jak wyszukiwarka i asystent, aby odpowiadać na Twoje zapytania. Projekt może jak zwykle pojawić się na stronie eksperymentu Google, aby ludzie mogli wypróbować Barda przed ostateczną wersją.

Sztuczna inteligencja Google Bard

Jaki błąd popełnił Google Bard AI w wersji demonstracyjnej?

W wersji demonstracyjnej Google Bard AI został zapytany „O jakich nowych odkryciach z Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba mogę powiedzieć mojemu 9-latkowi?”. Na co sztuczna inteligencja Barda udziela długiej, wypunktowanej odpowiedzi, ale pomyliła się w jednym punkcie. Na co Bard AI stwierdził: „Zrobił pierwsze zdjęcia planety poza naszym układem słonecznym”, co nie jest prawdą. Internauci zamieścili to w mediach społecznościowych i poprawili, że pierwsze zdjęcia planety spoza naszego Układu Słonecznego zostały wykonane przez Europejskie Obserwatorium Południowe w 2004 roku.

Nie chcę być ~cóż, właściwie~ palantem i jestem pewien, że Bard będzie imponujący, ale dla przypomnienia: JWST nie wykonał „pierwszego zdjęcia planety poza naszym Układem Słonecznym”.

zamiast tego pierwszy obraz został wykonany przez Chauvina i in. (2004) z VLT/NACO przy użyciu optyki adaptacyjnej. https://t.co/bSBb5TOeUW pic.twitter.com/KnrZ1SSz7h

— Grant Tremblay (@astrogrant) 7 lutego 2023 r

Podsumowanie

Google Bard może, ale nie musi, być dużym projektem marki mającym na celu uczynienie wyszukiwania bardziej wydajnym i dokładnym. Chociaż decyzja Google, by odpowiedzi Barda były bardziej zbliżone do ludzkich, może pomóc wielu użytkownikom, w tym profesjonalistom, takim jak lekarze czy nauczyciele, w poprawie ich wiedzy. Czy ta fala generowania treści AI jest bezpieczna dla przyszłości sieci i rozwoju ludzkiego mózgu? To trzeba zobaczyć. Jeśli masz inne pytania dotyczące Bard AI, daj nam znać, a my odpowiemy na nie w tym artykule. Bądź na bieżąco z GadgetsToUse, aby uzyskać więcej takich odczytów.

Przeczytaj także:

Możesz także śledzić nas, aby otrzymywać natychmiastowe wiadomości techniczne w Google News lub porady i wskazówki, recenzje smartfonów i gadżetów, dołączyć do GadgetsToUse Telegram Group lub zasubskrybować kanał YouTube GadgetsToUse, aby otrzymywać najnowsze filmy z recenzjami.