Widziałem wczoraj, że szkoła zamierza celowo zainstalować ChatGPT na urządzeniach uczniów w klasach 6 i starszych. Prawie każdy produkt na świecie próbuje teraz zintegrować ChatGPT lub rywala. Sztucznej inteligencji (AI) nie da się uniknąć. To będzie przeszkadzać. Jak mówi przysłowie „Dostosuj się lub zgiń”. Tak jak podczas pandemii szkoły musiały z dnia na dzień przystosować się do nowego stylu nauczania i uczenia się, ChatGPT również to wymusi.

Jak zmienią się nasze lekcje, gdy przyjmiemy ChatGPT?

Więcej sztuki!!!

Sztuka łączy uczniów z ich nauką

Ten tydzień to ferie wiosenne dla moich dzieci. Przyjechaliśmy do Colonial Williamsburg, który zapewnia wycieczki historyczne po życiu w 1700 roku. Moje dzieciaki trochę jęczały, że spacer po kolonialnym miasteczku w mżawce nie jest taki ekscytujący. Zwiedzając budynek stolicy, mój syn skupił się na królewskim herbie na ścianie. Zrobił projekt plastyczny w szkole, ucząc się o herbach rodzinnych i zrobił jeden. Nagle był TAK ZAINTERESOWANY trasą . Zadawał mnóstwo pytań na temat herbu, chcąc, aby przewodnik opisał wszystkie jego części. To przełożyło się na to, że naprawdę chciał dowiedzieć się więcej o wszystkim na trasie.

Przewodnik po kolonialnym Williamsburgu i mój syn zadają wiele pytań

Przewodnik po Colonial Williamsburg w stolicy stanu kolonialnego.

Sztuka jest osobista. Sztuka humanizuje. Sztuka nas łączy

Dostosuj się do ChatGPT z Art

Więcej projektów artystycznych!! Studenci pragną być kreatywni. Chcą wyrazić siebie. Bądź dumny z tego, co tworzą.

Jako rodzic z plecaka mojego syna wychodzą dwie rzeczy. Sztuka, którą robił w szkole i karty pracy. Tylko jeden z nich trafia do lodówki. Dumnie eksponowany i celebrowany. Ten ostatni idzie prosto w ogień. Tych nie oszczędzamy.

Czy ChatGPT nie może tego dla mnie zrobić?

Przed kursem ChatGPT uczniowie korzystali z wyszukiwarki Google. Zadaj im pytanie, o którym wiedzą, że mogliby po prostu skorzystać z Google, a ich zainteresowanie słabnie. Trudniej jest się uczyć czegoś, co wydaje się nieautentyczne. „Dlaczego muszę się tego uczyć, mogę to po prostu wygooglować”. Brak trafności utrudnia naukę długoterminowego trzymania się.

Ten problem jest teraz zaostrzony przez ChatGPT. Robi znacznie więcej niż tylko wyszukiwanie stron internetowych z informacjami. W rzeczywistości syntetyzuje informacje z różnych źródeł i wyodrębnia użyteczne dane wyjściowe. „Po co mam to pisać? ChatGPT zrobi to lepiej”. Nie mylą się.

Kontynuowanie jazdy ciężarówką wraz z tymi samymi zadaniami, które nie dostosowują się do nowej kultury sztucznej inteligencji, nie zadziała. Szkoły nie będą miały innego wyjścia, jak tylko się dostosować. Dostosuj się do ChatGPT ze sztuką.

Wszystkich przedmiotów można uczyć poprzez sztukę

Przynajmniej do pewnego stopnia sztukę można włączyć do wszystkich przedmiotów.

🤖Napisz listę 10 zadań w klasie, które mogą zawierać elementy plastyczne

 1. Sporządzanie notatek wizualnych: Zachęcaj uczniów do robienia notatek wizualnych podczas wykładów lub czytania. Mogą używać różnych kolorów, czcionek i kształtów do przedstawiania koncepcji i pomysłów.
 2. Storyboarding: uczniowie mogą tworzyć storyboardy, aby zaplanować własne krótkie filmy, animacje lub prezentacje. To zadanie łączy wizualne opowiadanie historii z umiejętnościami krytycznego myślenia i planowania.
 3. Tworzenie kolaży: Wyznacz uczniów do tworzenia kolaży, które wizualnie przedstawiają koncepcje lub tematy z literatury, historii lub nauki. Mogą użyć wyciętych obrazów, tekstu i innych materiałów, aby stworzyć wizualną reprezentację swoich pomysłów.
 4. Infografiki: Wyznacz uczniów do tworzenia infografik, które wizualnie przedstawiają informacje, dane lub koncepcje. To zadanie wymaga badań, krytycznego myślenia i umiejętności projektowania.
 5. Komiksy: Uczniowie mogą tworzyć komiksy, które opowiadają scenę z powieści lub wydarzenia historycznego. Mogą używać dialogów, dymków i wskazówek wizualnych, aby przekazać swoje pomysły.
 6. Rzeźby kinetyczne: Wyznacz uczniów, aby stworzyli rzeźby kinetyczne, które reprezentują koncepcję naukową lub abstrakcyjną ideę. Mogą używać silników, przekładni i innych materiałów, aby ożywić swoje dzieła.
 7. Graffiti Art: Zachęć uczniów do tworzenia dzieł sztuki w stylu graffiti, które reprezentują ich tożsamość lub problem społeczny. To zadanie może być sposobem na zbadanie kwestii sprawiedliwości społecznej i zachęcenie do wyrażania siebie.
 8. Malarstwo portretowe: Przypisz uczniom portrety postaci historycznych lub postaci literackich. To zadanie może pomóc uczniom ćwiczyć umiejętności obserwacji i rozwijać zrozumienie charakteru.
 9. Tworzenie map: Uczniowie mogą tworzyć mapy przedstawiające wydarzenia historyczne lub fikcyjne światy. To zadanie wymaga badań, krytycznego myślenia i umiejętności projektowania.
 10. Sztuka cyfrowa: Zachęć uczniów do tworzenia grafiki cyfrowej za pomocą oprogramowania takiego jak Photoshop lub Procreate. To zadanie może pomóc uczniom rozwinąć umiejętności techniczne podczas odkrywania ich kreatywności.

Zapytaj ChatGPT o integrację grafiki

Oto dobra wiadomość! Nie jesteś sam. Masz pomocnika. To jest ChatGPT. Zapytałem ChatGPT

Napisz plan lekcji, korzystając z modelu planu lekcji 5 E, w którym uczniowie przeglądają Art w Google Arts and Culture, a następnie tworzą własne dzieła sztuki, aby nauczyć się równań liniowych.

Czatuj z ChatGPT

ChatGPT to chatbot. Rozpocznij nowy czat. Poproś o stworzenie przykładowego planu lekcji, w którym uczniowie tworzą sztukę. Następnie, tak jakbyś rozmawiał ze znajomym nauczycielem, poproś go o zmodyfikowanie danych wyjściowych.

Stwórz lekcję dla dziewiątych klas na temat geografii linii brzegowych i jej wpływu na kolonizację

Moje dodatkowe pytania

Dołącz pytania do dyskusji w klasie
Napisz quiz wielokrotnego wyboru składający się z 5 pytań
Przepisz lekcję w stylu 5 E
Włącz Google MyMaps
Zintegruj uczniów przeglądających sztukę w witrynie Google Arts and Culture
Uwzględnij uczniów realizujących projekt artystyczny
Spraw, aby lekcja była bardziej skoncentrowana na uczniu

Wkleiłem moją rozmowę z chatbotem ChatGPT. Możesz zobaczyć, skąd wie, że moje pytanie uzupełniające odnosi się do poprzedniego wyniku. Nie przestawaj pytać ChatGPT o modyfikację i udoskonalenie planu lekcji.

Przenieś, aby dostosować się do ChatGPT z art

Łatwym pierwszym krokiem do dostosowania naszych lekcji do epoki ChatGPT jest włączenie większej ilości grafiki. Wszystko wokół jest wygrane. ChatGPT nie sprawia, że szkoła staje się przestarzała, ale przenosi ją na kreatywność i krytyczne myślenie. Jestem tym podekscytowany.

 • 10 sposobów wykorzystania EdTech do podniesienia poziomu nauki

  10 sposobów wykorzystania EdTech do podniesienia poziomu nauki

  W dzisiejszym dynamicznym środowisku cyfrowym ważne jest przygotowanie uczniów do biegłości w posługiwaniu się technologią. Jednak „bez papieru to pedagogika”. Skupienie się wyłącznie na zastąpieniu tradycyjnych zasobów zasobami cyfrowymi grozi przeoczeniem prawdziwego potencjału EdTech. Zamiast tego powinniśmy skupić się na wykorzystaniu technologii edukacyjnych w celu podniesienia poziomu doświadczeń edukacyjnych naszych uczniów. Wykorzystując moc EdTech, możemy promować współpracę, krytyczne myślenie, kreatywność i zindywidualizowaną naukę — ostatecznie tworząc bardziej angażujące i dynamiczne środowisko w klasie. Zastanów się, jak wykorzystać EdTech do podniesienia poziomu nauczania.

 • Płaca nauczyciela jest głupia

  Płaca nauczyciela jest głupia

  Próba porównania harmonogramów wynagrodzeń nauczycieli jest głupia. 30 lat w 10 kolumnach i jak widzisz porównanie stanu do stanu przy tak zróżnicowanych kosztach utrzymania? Stworzyłem arkusz kalkulacyjny, aby spróbować dokonać tych porównań, abyśmy mogli naprawdę zobaczyć, dlaczego wynagrodzenie nauczyciela jest głupie.

 • Farkle będzie uczyć uczniów strategii

  Farkle będzie uczyć uczniów strategii

  Użyj gry Farkle, gry w kości, aby nauczyć uczniów, jak przekazywać swoje strategie. Pozwoli ci to skupić się na zwiększeniu krytycznego myślenia w klasie.

 • Czy sztuczna inteligencja sprawi, że szkoła stanie się przestarzała?

  Czy sztuczna inteligencja sprawi, że szkoła stanie się przestarzała?

  Czy AI będzie końcem nauczania i szkoły? Nie ma wątpliwości, że są rzeczy, które sztuczna inteligencja potrafi robić lepiej niż człowiek. Co więc stanie się rolą szkoły lub czy sztuczna inteligencja sprawi, że szkoła stanie się przestarzała?

 • BookWidgets: Zmieniający zasady gry nauczyciele nie mogą się oprzeć

  BookWidgets: Zmieniający zasady gry nauczyciele nie mogą się oprzeć

  W miarę rozwoju technologii edukacyjnych innowacyjne narzędzia odgrywają coraz ważniejszą rolę w klasach na całym świecie. Wśród tych narzędzi BookWidgets okazał się nieocenionym źródłem informacji dla nauczycieli, którzy chcą ulepszyć swoje lekcje i zaangażować uczniów w kreatywny i interaktywny sposób. BookWidgets: Zmieniający zasady gry nauczyciele nie mogą się oprzeć

 • Innowacyjne nauczanie z ChatGPT (AI)

  Innowacyjne nauczanie z ChatGPT (AI)

  Niezależnie od tego, czy korzystasz z ChatGPT, Google Bard, Bing (czyli ChatGPT), czy innego chatbota opartego na sztucznej inteligencji, który zmieni sposób nauczania! Dzięki chatbotom możesz nie tylko zaoszczędzić czas, ale także wprowadzić innowacje w swoim nauczaniu. ChatGPT może wykonać część ciężkiej pracy, aby pomóc Ci w tworzeniu kreatywnych planów lekcji i projektów. Innowacyjne nauczanie z ChatGPT (AI)