Elon Musk założył nową firmę w Nevadzie w Stanach Zjednoczonych pod nazwą X.AI. Firma zajmująca się sztuczną inteligencją wymienia Muska jako jedynego dyrektora.

Nowa firma podobno zezwoliła na sprzedaż 100 milionów akcji z Jaredem Birchallem, dyrektorem biura rodzinnego Muska, pełniącym funkcję sekretarza firmy.

The Wall Street Journal donosi, że firma jest w trakcie zwiększania liczby pracowników, próbując konkurować z OpenAI, inną firmą, w którą Musk był zaangażowany osiem lat temu.

W ramach swoich ambicji w zakresie sztucznej inteligencji Musk spędził kilka ostatnich miesięcy na rekrutacji badaczy w celu stworzenia konkurencyjnego wysiłku dla OpenAI, firmy zajmującej się sztuczną inteligencją, która uruchomiła wirusowego chatbota ChatGPT w listopadzie, według naukowców zaznajomionych z zasięgiem. OpenAI wywołało gorączkowe zainteresowanie inwestorów sektorem.

Podobno X.AI zatrudnił już Igora Babuschkina z DeepMind do kierowania projektem AI, podczas gdy uważa się, że Musk próbuje zwerbować obecnych pracowników OpenAI do skoku ze statku. Mówi się, że miał ograniczony sukces z tym podejściem, jednak.

Ten ruch nastąpił miesiąc po tym, jak Musk dołączył do innych pracowników branży technologicznej i badaczy, sugerując, że rozwój sztucznej inteligencji wykraczający poza ChatGPT powinien zostać wstrzymany , aby umożliwić lepsze zrozumienie wpływu, jaki może mieć na ludzi i społeczności.

Możesz także chcieć sprawdzić:

Możesz śledzić nas na Twitterze lub Instagramie , a nawet polubić naszą stronę na Facebooku , aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami z Microsoft, Google, Apple iz Internetu.