Firma Neolegal z siedzibą w Quebecu wprowadziła zestaw nowych narzędzi, które wykorzystują sztuczną inteligencję do obsługi klientów.

Firma, która specjalizuje się w automatyzacji procesów oraz tworzeniu i zarządzaniu dokumentami prawnymi w celu ułatwienia dostępu kancelarii prawnych, firm i osób fizycznych do różnych potrzeb prawnych poprzez rozwój technologiczny, twierdzi, że narzędzia są przeznaczone dla prawników. Pozwala im zautomatyzować dużą część prac prawnych i zoptymalizować ich wykonanie.

Nowe aplikacje, NeoForm, NeoDoc i NeoPortail, opierają się na ulepszonym wykorzystaniu i automatyzacji systemów sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (ML).

Te nowe narzędzia pomogą monitorować zautomatyzowaną ewolucję sprawy prawnej jako całości, w tym procesy, których należy przestrzegać, terminy do dotrzymania, a także generowanie dokumentów, a wszystko to z platformy internetowej, powiedział Neolegal w swoim ogłoszeniu.

„Nasza autorska technologia AI i ML daje nowe możliwości w zakresie tworzenia, zarządzania i monitorowania procesów prawnych i roszczeń. To jest nasza podstawowa misja” – dodał Sid Benachenhou, współzałożyciel i wiceprezes ds. technologii w firmie Neolegal. „Dla nas jest to ważny krok w oferowaniu jeszcze bardziej wszechstronnej i przystępnej cenowo oferty”.

Oto najważniejsze trzy nowe narzędzia:

NeoForm: Narzędzie NeoForm łączy informacje w czasie trwania sprawy. Po serii pytań służących do zebrania informacji system automatycznie przegląda formularz i powiadamia autora, jeśli brakuje wymaganych informacji.

Jeżeli w tę samą sprawę zaangażowanych jest kilka osób, powiadamiana jest tylko ta osoba, która jest zobowiązana do podania dodatkowych informacji. Wykorzystując istniejące informacje, AI może zadawać dodatkowe pytania, aby upewnić się, że zastosowane formularze są odpowiednie do sytuacji. Sztuczna inteligencja może również zasugerować dodanie dalszej dokumentacji, która będzie lepiej wspierać sprawę.

NeoDoc: to narzędzie do zarządzania dokumentami, które kompiluje różne dokumenty w celu stworzenia całości roszczenia prawnego i weryfikacji, czy każdy dokument jest prawidłowo zidentyfikowany, zapewniając, że wszystkie wymagane elementy znajdują się w aktach sprawy.

W tym celu NeoDoc pozyskuje informacje z danych wprowadzonych przez NeoForm, podczas gdy AI przeprowadza audyt i opracowuje cały plik.

NeoPortail: Aplikacja NeoPortail została zaprojektowana z myślą o kancelariach prawnych i działach prawnych korporacji. Ta aplikacja służy jako narzędzie do zarządzania obejmujące wszystkie pliki, zadania i terminy związane z różnymi mandatami, mówi Neolegal. Aplikacja wykorzystuje autonomiczne funkcje AI i ML oraz wspomaga zarządzanie i automatyzację spraw.

„Dzięki tym nowym aplikacjom przenosimy pojęcie dostępności prawnej na zupełnie nowy poziom, zarówno dla naszych klientów korporacyjnych, jak i ogółu społeczeństwa” – powiedział Philip Hazeltine, współzałożyciel i dyrektor generalny Neolegal. „Szukaliśmy możliwości wykorzystania potęgi sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, aby nie tylko poszerzyć naszą ofertę, ale także usprawnić procesy monitoringu… Przyspieszamy rozpatrywanie spraw i poszerzamy wachlarz usług oferowanych przez kancelarie prawne i obsługę prawną spółek działy”.

Firma dodaje, że narzędzia te są zarządzane w „wysoce bezpiecznym środowisku” i chronią poufność rejestrowanych i przechowywanych informacji.

„Dane są przez cały czas zabezpieczone przez wielowarstwowy system, aby zapewnić ochronę klienta i informacji składających się na jego pliki” – czytamy w komunikacie.

Firma twierdzi, że Neolegal może obsługiwać klientów w dowolnym miejscu w Ontario, online i przez telefon.