Najwyraźniej Google zamierza wykorzystać swoją generatywną sztuczną inteligencję w swoich narzędziach reklamowych. Strategia, która ma przynieść korzyści reklamodawcom, ponieważ mogą oni tworzyć własne reklamy w prosty sposób i bez interwencji profesjonalisty.

Jednak ta nowa propozycja Google może nie zostać przyjęta z wielkim entuzjazmem, ponieważ nadal istnieje wiele pytań dotyczących systemów AI.

Twórz kampanie reklamowe za pomocą sztucznej inteligencji Google

Według raportu Financial Time , Google rozważa udostępnienie reklamodawcom niektórych funkcji swojej generatywnej sztucznej inteligencji. To pozwoliłoby im tworzyć kampanie reklamowe, łącząc istniejące narzędzia z potencjałem AI.

A dynamika proponowana przez tę nową inicjatywę byłaby bardzo prosta do zastosowania przy tworzeniu strategii marketingowej. Na przykład reklamodawcy mogą przesyłać na platformę wszystkie obrazy, filmy i teksty, które chcą umieścić w swoich kampaniach, aby sztuczna inteligencja Google „zremiksowała” wszystkie te elementy w celu ich stworzenia.

Po zakończeniu procesu reklamodawca miałby całkowicie stworzoną kampanię reklamową na podstawie kilku prostych wskazówek. I oczywiście wszystkie zmienne kampanii byłyby brane pod uwagę, na przykład grupa docelowa, cele sprzedażowe itp.

Chociaż zespół Google tego nie skomentował, raport wspomina, że ta nowa dynamika może zostać uwzględniona w Performance Max. Pamiętajmy, że jest to rodzaj kampanii Google Ads, która jest już zautomatyzowana przez sztuczną inteligencję, więc mogą chcieć wzmocnić tę propozycję.

Jednak ten pomysł może nie ekscytować wszystkich reklamodawców. I odwrotnie, to nowe podejście może wywołać opór, ponieważ błędy AI są znane, a niektórzy mogą nie chcieć podejmować ryzyka na tak wczesnym etapie.

W tej chwili jest to tylko deklaracja intencji, którą zespół Google ogłosił w wewnętrznej prezentacji, chociaż wydaje się, że mają plan działania, aby urzeczywistnić tę dynamikę.