Niedawno zaktualizowano aplikacje Google Workspace, aby miały bardziej „niebieski” wygląd. Google przenosi funkcje w menu przez ostatni rok. Ta ostatnia aktualizacja interfejsu użytkownika wyeliminowała przycisk Eksploruj. Była to ikona w kształcie gwiazdy znajdująca się w prawym dolnym rogu Dokumentu, Arkuszy lub Prezentacji. Teraz go nie ma.

Przeglądaj narzędzie Prezentacje Google
Ta ikona Eksploruj w Dokumentach, Arkuszach i Prezentacjach zniknęła.

Czy Explore padło ofiarą sztucznej inteligencji?

Google ogłosiło, że wprowadza funkcję chatbota AI do Google Workspace. Nikt nie zgadnie, kiedy zostanie to oficjalnie ujawnione opinii publicznej. Mam dostęp do chatbota Bard , na którym, jak sądzę, będą oparte możliwości chatbota AI w Dokumentach Google. Zdecydowanie jest w fazie beta, co oznacza, że nie jest świetny… JESZCZE.

Gdybym miał zgadywać, planowana integracja chatbota AI (Bard) sprawia, że przycisk Eksploruj jest prawie przestarzały.

Oczywiście znowu, kiedy te funkcje trafią do Dokumentów, Arkuszy i Prezentacji Google? Kiedy będzie gotowe. Google prosi ludzi o przetestowanie i wyrażenie opinii na temat Barda. Co oznacza, że nie są na etapie przygotowania do uczynienia tego standardem w Dokumentach Google. Jednak wyścig trwa… Spodziewałbym się, że nastąpi to dość szybko.

Nie martw się, eksploracja wciąż jest dostępna

Chociaż brakuje ikony gwiazdki w prawym dolnym rogu, funkcja nie jest. Dostęp do nich jest po prostu mniej wygodny.

Co to jest narzędzie Eksploruj?

Narzędzie Eksploruj wykorzystuje uczenie maszynowe, które jest formą sztucznej inteligencji, do przewidywania na podstawie Twoich treści.

Narzędzie Eksploruj w Dokumentach Google

Nauczyciele mogą korzystać z narzędzia Eksploruj w Dokumentach Google, aby znajdować informacje i przeglądać internet bez konieczności opuszczania dokumentu. Może to być pomocne w przypadku różnych zadań, takich jak:

 • Wyszukiwanie obrazów i filmów ilustrujących lekcję. Narzędzie Eksploruj może pomóc nauczycielom znaleźć obrazy i filmy, które pasują do ich lekcji. Może to sprawić, że lekcja będzie bardziej interesująca i zapadnie w pamięć uczniom.
 • Wyszukiwanie stron internetowych, które dostarczają dodatkowych informacji na dany temat. Narzędzie Eksploruj może pomóc nauczycielom znaleźć strony internetowe zawierające dodatkowe informacje na temat, którego uczą. Może to pomóc uczniom dowiedzieć się więcej o temacie i spojrzeć na niego z innej perspektywy.
 • Znajdowanie zasobów dla uczniów do wykorzystania we własnych projektach. Narzędzie Eksploruj może pomóc nauczycielom znaleźć zasoby, które uczniowie mogą wykorzystać we własnych projektach. Może to pomóc uczniom być bardziej kreatywnymi i tworzyć lepsze prace.

Narzędzie Eksploruj w Prezentacjach Google

Narzędzie Eksploruj w Prezentacjach Google to nieoceniona funkcja pomagająca nauczycielom w tworzeniu atrakcyjnych wizualnie i dobrze zorganizowanych prezentacji przy minimalnym wysiłku. Klikając przycisk Eksploruj, nauczyciele mogą uzyskać dostęp do różnych sugestii projektowych, szablonów i układów dostosowanych do treści ich prezentacji, oszczędzając czas i poprawiając ogólny wygląd swoich slajdów.

Przykłady wykorzystania przez nauczycieli narzędzia Eksploruj w Prezentacjach Google:

 • Dostęp do sugestii projektowych dostosowanych do treści prezentacji
 • Przeglądanie i wybieranie spośród różnych szablonów i układów
 • Tworzenie atrakcyjnych, informacyjnych i profesjonalnie wyglądających prezentacji
 • Wyszukiwanie obrazów, faktów i zasobów związanych z tematem prezentacji
 • Usprawnienie tworzenia treści poprzez włączenie odpowiednich materiałów wysokiej jakości
 • Ulepszenie prowadzenia lekcji dzięki atrakcyjnym wizualnie prezentacjom

Narzędzie Eksploruj w Arkuszach Google

Narzędzie Eksploruj w Arkuszach Google to cenna funkcja, która pomaga nauczycielom wydajniej i skuteczniej analizować i wizualizować dane. Klikając przycisk Eksploruj, nauczyciele mogą uzyskać dostęp do inteligentnego asystenta, który zapewnia spostrzeżenia, wykresy i analizy na podstawie danych w ich arkuszu kalkulacyjnym.

Przykłady wykorzystania narzędzia Eksploruj przez nauczycieli:

 • Identyfikowanie trendów w wynikach uczniów w celu informowania o strategiach nauczania
 • Analizowanie wyników oceny w celu określenia obszarów wymagających poprawy
 • Tworzenie wykresów do wizualizacji postępów w klasie lub danych demograficznych
 • Porównywanie danych z wielu klas lub lat w celu planowania programu nauczania
 • Generowanie spostrzeżeń wspierających podejmowanie decyzji w oparciu o dane w zarządzaniu szkołą
 • Upraszczanie obliczeń ocen i generowanie reprezentacji wizualnych dla kart ocen
 • Zadawanie pytań w języku naturalnym w celu wydobycia konkretnych informacji lub niestandardowych wizualizacji

Gdzie podziało się narzędzie Eksploruj?

Nie jest to tak wygodne, ale możesz użyć menu Narzędzia w Dokumentach, Arkuszach i Prezentacjach, aby otworzyć narzędzie Eksploruj z powrotem na pasku bocznym.

Zrzut ekranu przedstawiający Gdzie się podziało narzędzie do eksploracji? W menu narzędzi środkowa opcja to Eksploruj.

Skrót klawiszowy

Teraz, gdy dostęp do narzędzia Eksploruj nie jest tak łatwy, prawdopodobnie warto poświęcić czas na naukę skrótu klawiaturowego. Ctrl + Alt + Shift + i

Ctrl + Alt + Shift + klawisze i
 • 10 sposobów wykorzystania EdTech do podniesienia poziomu nauki

  10 sposobów wykorzystania EdTech do podniesienia poziomu nauki

  W dzisiejszym dynamicznym środowisku cyfrowym ważne jest przygotowanie uczniów do biegłości w posługiwaniu się technologią. Jednak „bez papieru to pedagogika”. Skupienie się wyłącznie na zastąpieniu tradycyjnych zasobów zasobami cyfrowymi grozi przeoczeniem prawdziwego potencjału EdTech. Zamiast tego powinniśmy skupić się na wykorzystaniu technologii edukacyjnych w celu podniesienia poziomu doświadczeń edukacyjnych naszych uczniów. Wykorzystując moc EdTech, możemy promować współpracę, krytyczne myślenie, kreatywność i zindywidualizowaną naukę — ostatecznie tworząc bardziej angażujące i dynamiczne środowisko w klasie. Zastanów się, jak wykorzystać EdTech do podniesienia poziomu nauczania.

 • Płaca nauczyciela jest głupia

  Płaca nauczyciela jest głupia

  Próba porównania harmonogramów wynagrodzeń nauczycieli jest głupia. 30 lat w 10 kolumnach i jak widzisz porównanie stanu do stanu przy tak zróżnicowanych kosztach utrzymania? Stworzyłem arkusz kalkulacyjny, aby spróbować dokonać tych porównań, abyśmy mogli naprawdę zobaczyć, dlaczego wynagrodzenie nauczyciela jest głupie.

 • Farkle będzie uczyć uczniów strategii

  Farkle będzie uczyć uczniów strategii

  Użyj gry Farkle, gry w kości, aby nauczyć uczniów, jak przekazywać swoje strategie. Pozwoli ci to skupić się na zwiększeniu krytycznego myślenia w klasie.

 • Czy sztuczna inteligencja sprawi, że szkoła stanie się przestarzała?

  Czy sztuczna inteligencja sprawi, że szkoła stanie się przestarzała?

  Czy AI będzie końcem nauczania i szkoły? Nie ma wątpliwości, że są rzeczy, które sztuczna inteligencja potrafi robić lepiej niż człowiek. Co więc stanie się rolą szkoły lub czy sztuczna inteligencja sprawi, że szkoła stanie się przestarzała?

 • BookWidgets: Zmieniający zasady gry nauczyciele nie mogą się oprzeć

  BookWidgets: Zmieniający zasady gry nauczyciele nie mogą się oprzeć

  W miarę rozwoju technologii edukacyjnych innowacyjne narzędzia odgrywają coraz ważniejszą rolę w klasach na całym świecie. Wśród tych narzędzi BookWidgets okazał się nieocenionym źródłem informacji dla nauczycieli, którzy chcą ulepszyć swoje lekcje i zaangażować uczniów w kreatywny i interaktywny sposób. BookWidgets: Zmieniający zasady gry nauczyciele nie mogą się oprzeć

 • Innowacyjne nauczanie z ChatGPT (AI)

  Innowacyjne nauczanie z ChatGPT (AI)

  Niezależnie od tego, czy korzystasz z ChatGPT, Google Bard, Bing (czyli ChatGPT), czy innego chatbota opartego na sztucznej inteligencji, który zmieni sposób nauczania! Dzięki chatbotom możesz nie tylko zaoszczędzić czas, ale także wprowadzić innowacje w swoim nauczaniu. ChatGPT może wykonać część ciężkiej pracy, aby pomóc Ci w tworzeniu kreatywnych planów lekcji i projektów. Innowacyjne nauczanie z ChatGPT (AI)