Na początku tego miesiąca Google ogłosiło, że będzie gospodarzem Google I/O w tym roku w maju. Przed wydarzeniem firma dała zapowiedź tego, czego można się spodziewać po wydarzeniu. Rzućmy okiem na pełne szczegóły.

Co to jest Google I/O?

Google I/O to coroczne wydarzenie organizowane przez Google zarówno dla programistów, jak i dla fanów, podczas którego ogłaszane jest kilka ogłoszeń dotyczących oprogramowania i sprzętu. Google organizuje to wydarzenie od 2008 roku w Mountain View w Kalifornii w USA.

I/O w nazwie oznacza Input/Output i Innovation in the Open.

Kiedy to jest i jak oglądać transmisję na żywo? (Harmonogram)

Google organizuje wydarzenie w swojej siedzibie z ograniczoną liczbą odbiorców. Jednak nie ma biletów na to wydarzenie, więc nie ma dla ciebie wstępu, jeśli o tym myślałeś.

Zamiast tego Google transmituje wydarzenie na żywo na oficjalnej stronie internetowej firmy i na jej kanale YouTube. Tym razem Google I/O 2023 rozpocznie się w środę, 10 maja o godzinie 10:00 czasu pacyficznego (22:30 czasu IST).

Czego można się spodziewać na Google I/O 2023?

Przewiduje się, że Google I/O 2023 będzie zawierało kilka ważnych zapowiedzi. Oto oczekiwane komunikaty.

Androida 14

Google wprowadził Androida 14 dla programistów na początku tego roku. Nowy system operacyjny jest w fazie beta dla programistów i zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas Google I/O. Podczas wydarzenia firma ujawni wszystkie swoje funkcje i udostępni system operacyjny użytkownikom wersji beta.

Sztuczna inteligencja Google (Bard)

Po sukcesie ChatGPT OpenAI, Google zaskoczył wszystkich, ogłaszając własnego chatbota AI o nazwie Google Bard. Teraz, na Google I/O 2023, Google może ujawnić dodatkowe szczegóły dotyczące chatbota Bard.

Google Pixel 7a

Oprócz dwóch głównych ogłoszeń dotyczących oprogramowania, Google ma również wprowadzić na rynek Pixel 7a. Google Pixel 7a ma być wyposażony w wyświetlacz o częstotliwości odświeżania 90 Hz i lepsze aparaty. Najprawdopodobniej będzie dostarczany z chipsetem Tensor G2 i sprzedawany w przystępnej cenie.

Google Pixel Fold

Google może w końcu zdjąć okładki ze smartfona Pixel Fold, o którym mówiono od dawna. Składany telefon, który ma konkurować z Galaxy Z Fold, może mieć 7,6-calowy ekran główny. Może również mieć 5,8-calowy wyświetlacz na okładce.

😉😉😉 pic.twitter.com/zTpEo18K4y

— Kuba Wojciechowski :3 (@Za_Raczke) 22 kwietnia 2023 r

Oczekuje się, że może pochwalić się potrójnym systemem kamer i kilkoma nowymi funkcjami oprogramowania. Jakiś czas temu wyciekło praktyczne wideo z telefonu (patrz powyższy film). Autentyczność filmu jest nadal wątpliwa, ponieważ Google jeszcze tego nie potwierdził. Ale to wszystko.

Poza tym Google może również ogłosić kilka ulepszeń pomocy głosowej i innych aplikacji.