Używam Witryn Google do tworzenia stron z samouczkami dla moich uczniów. Witryny są multimedialne! Mogę dodawać wideo, zdjęcia, tekst, Bitmoji i nie tylko. Witryny Google integrują się z Dyskiem Google. Twoje Dokumenty, Arkusze, Prezentacje Google itp. można łatwo osadzić bezpośrednio na stronie.

Samouczki dla nauczycieli w Witrynach Google

Zasada: „Nie” umieszczaj linków do rzeczy, które mają wyświetlać uczniowie.

Niektóre badania, które czytałem lata temu, wskazywały, że linki nie są klikane. Dane, które zbierałem przez lata, potwierdziły to. Jeśli poproszę uczniów (lub kogokolwiek innego) o kliknięcie łącza, współczynnik klikalności jest dość niski. Z tego powodu staram się unikać linków do treści obowiązkowych dla uczniów. Jeśli potrzebuję linku do zewnętrznej strony internetowej, robię zrzut ekranu i umieszczam hiperłącze do zrzutu ekranu. W ten sposób, jeśli nie klikną linku, nadal zobaczą kluczowe informacje bezpośrednio na stronie Witryn Google.

Portfele studenckie

Jeśli Twoi uczniowie tworzą swoje prace w Dokumentach, Arkuszach, Prezentacjach Google itp. Witryny umożliwiają im łatwe umieszczanie ich prac. Po prostu dwukrotne kliknięcie na stronie ujawnia koło do wstawienia z Dysku Google. Jestem wielkim fanem studenckiej refleksji. Portfolio uczniów pozwala uczniom zaprezentować swoje prace, a następnie dodać refleksje.

Koło podwójnego kliknięcia w Witrynach Google

Udostępnianie stron Google w Witrynach Google

Niezależnie od tego, czy jest to strona z samouczkami dla nauczycieli, czy portfolio uczniów, strona w Witrynach Google musi być udostępniana.

Opublikuj witrynę Google

Domyślnie strona nie jest widoczna. Za każdym razem, gdy wprowadzasz zmiany, musisz kliknąć „Publikuj” i opublikować ponownie.

Przycisk Publikuj w Witrynach Google, aby udostępnić stronę w Witrynach Google

Ważne jest, aby ZARZĄDZAĆ ustawieniami udostępniania. Domyślnie witrynę mogą wyświetlać osoby z Twojej szkoły. I to może być to, czego chcesz. Zalecałbym jednak kliknięcie „ZARZĄDZAJ”, aby świadomie udostępniać.

Aby udostępnić stronę w Witrynach Google, którą publikujesz, nadaj jej nazwę i kliknij Zarządzaj.

Dzięki temu możesz zobaczyć 2 warstwy uprawnień do udostępniania. Dostęp „Wersja robocza” określa, kto może przeglądać nieopublikowaną część Twojej witryny. Domyślnie jest to „Ograniczone” i powinno pozostać w ten sposób. Gdy wprowadzasz zmiany w witrynie, są one w wersji roboczej, dopóki nie klikniesz przycisku publikowania za każdym razem. Kto po naciśnięciu przycisku publikowania może zobaczyć całą witrynę? To jest druga opcja „Opublikowana witryna”. Domyślnie jest to Twoja domena szkolna. Jeśli chcesz, aby inni mogli przeglądać opublikowane linki, musisz to zmienić.

Opcje udostępniania w Witrynach Google. Udostępnij innym, wpisując ich adres e-mail. Dostępne są 2 łącza ogólnego dostępu. Wersja robocza ograniczona domyślnie jest dla Ciebie. Opublikowana witryna jest domyślnie wyświetlana w Twojej szkole.

Chcesz więcej pomocy w tym zakresie? Zostań członkiem premium

Udostępnianie indywidualnej strony w Witrynach Google

Kliknięcie przycisku Publikuj i ustawienie osób udostępniających witrynę jest niezbędnym krokiem. Jednak po dodaniu nowej treści należy ponownie kliknąć przycisk Publikuj. Dodanie nowej strony i opublikowanie jej umożliwia wyświetlenie tej strony.

Chcesz udostępnić link do określonej strony.

Ikona łącza do strony znajduje się na pasku narzędzi.

U góry, na lewo od przycisku Publikuj, znajduje się ikona łącza. To zapewnia link do konkretnej strony, na którą patrzysz. Kliknij „Kopiuj link”. Jeśli strona nie została jeszcze opublikowana, ten link będzie linkiem do strony, a nie linkiem do strony.

Opublikowany link do strony w celu udostępnienia strony w witrynach Google

Udostępnij ten link!

W ten sposób udostępniasz stronę w Witrynach Google. Najpierw utwórz witrynę. Po drugie, dodaj stronę. Po trzecie, ważne jest, aby OPUBLIKOWAĆ witrynę i publikować za każdym razem, gdy dokonujesz zmian. Po czwarte, kliknij ikonę kopiowania na pasku narzędzi, aby „Kopiować link”. Na koniec udostępnij link!

  • 10 sposobów wykorzystania EdTech do podniesienia poziomu nauki

  • Płaca nauczyciela jest głupia

  • Farkle będzie uczyć uczniów strategii

    Farkle będzie uczyć uczniów strategii

  • Czy sztuczna inteligencja sprawi, że szkoła stanie się przestarzała?