Formularze Google to cyfrowe rozwiązanie do zbierania danych, jednak czasami potrzebny jest formularz lub wyniki na papierze. Możesz skorzystać z wbudowanych funkcji Formularzy Google lub użyć jednego z moich dodatków, aby mieć większą kontrolę nad opcjami drukowania. Pokażę ci oba sposoby drukowania formularza Google. Dodatkowo, jak wydrukować wyniki i komentarze, które mogłeś zostawić w quizie.

Wydrukuj formularz do wypełnienia

Czasami ktoś nie może wypełnić Formularza Google online i potrzebna jest wersja papierowa.

Jeśli chcesz drukować z Formularzy Google, użyjesz menu z trzema kropkami na ekranie edycji formularza. Wybierz Drukuj.

Brak kontroli nad opcjami drukowania

Korzystając z wbudowanych funkcji Formularzy Google, możesz wydrukować formularz jako plik PDF. Zapewnia linie do wypełnienia odpowiedzi. Nie masz jednak wpływu na to, ile miejsca jest udostępniane. Zwróć uwagę, że przy próbie wydrukowania mojej matury z matematyki połowa strony jest przeznaczona na pytania „Jak masz na imię?” i „Jak masz na nazwisko?” To kończy się na 16 stronach

Jak wydrukować strony formularza Google 16 w formacie PDF

W tym pytaniu uczniowie oceniają siebie w skali od 1 do 5. Jest ono przedstawione pionowo, więc jest to jedyne pytanie, które mieści się na stronie.

Korzystanie z drukarki formularzy

Form Printer autorstwa Alice Keeler NIE zbiera żadnych danych użytkownika. Zainstaluj drukarkę formularzy z Google Workspace Marketplace. Użyj ikony puzzli, aby wybrać „Form Printer by Alice Keeler”. Wybierz „Drukuj formularz”.

Jak wydrukować formularz Google, korzystając z puzzli w Formularzach Google, aby wybrać Drukarkę formularzy autorstwa Alice Keeler

Drukarka formularzy drukuje do dokumentu Google

Jeśli wolisz dokument Google zamiast pliku PDF, najlepszym rozwiązaniem byłaby drukarka formularzy. Ponieważ jest to dokument Google, masz możliwość dostosowania układu wydruku przed wydrukowaniem na papierze. Zauważ, że Drukarka formularzy pasuje do tego samego testu na 6 stronach zamiast 16.

Jak wydrukować formularz Google za pomocą drukarki formularzy autorstwa Alice Keeler. To jest dokument Google na 6 stronach. Pierwsze 5 pytań znajduje się na stronie 1.

Używaj kolumn, kiedy chcesz

Dostosuj Dokument Google w dowolny sposób. Dostosuj marginesy. Zmień czcionkę. Jedną sztuczką, której używam podczas dostosowywania formularza Google, są kolumny. Pomaga to zaoszczędzić miejsce, układając listy poziomo.

Sformatuj kolumny menu, wybierając układ 2-kolumnowy.

W przypadku krótkich pytań mogę mieć 2 lub 3 pytania w poprzek zamiast w dół.

W dokumencie Google imię i nazwisko są umieszczone obok siebie, a nie ułożone pionowo.

Chcesz więcej pomocy w tym zakresie? Zostań członkiem premium

Pomocnik quizu

Ta sama funkcjonalność jest wbudowana w Quiz Helper.

Jak wydrukować formularz Google za pomocą Quiz Helper

Na ekranie edycji formularza Google użyj puzzli i wybierz „Quiz Helper by Alice Keeler”. Umożliwi to wybranie „Drukuj formularz” z menu podręcznego.

Zauważ, że w przeciwieństwie do drukowania bezpośrednio z formularza Google, pytanie „oceń siebie” ustawia opcje poziomo, oszczędzając dużo miejsca na drukowanie.

Nagłówek części 3. Pytanie 11 Oceń siebie, jak sobie poradziłeś z zadaniami z książki Launchpad. Słaby 1 2 3 4 5 Niesamowite. Opcje rankingu są od lewej do prawej zamiast od góry do dołu.

Drukowanie odpowiedzi formularza

Jeśli Formularz został wypełniony cyfrowo, możesz wydrukować poszczególne odpowiedzi.

Drukowanie indywidualnych odpowiedzi z Formularzy Google

Kliknij kartę „Odpowiedzi” w Formularzach Google i kliknij opcję „Indywidualnie”. Tam możesz wybrać indywidualną odpowiedź, którą chcesz wydrukować. Użyj strzałek, aby przejść do żądanej odpowiedzi lub edytuj numer odpowiedzi, aby przejść dalej.

Strzałka do karty odpowiedzi. Strzałka do pojedynczej karty. Strzałka, aby wydrukować ikonę

Kliknij ikonę drukowania, aby wydrukować tę konkretną odpowiedź.

Spowoduje to wydrukowanie indywidualnej odpowiedzi w pliku PDF, w tym pytań.

Ponieważ Formularze Google będą drukować do pliku PDF (lub po prostu drukować bezpośrednio na drukarce), nie masz kontroli nad układem. Można jednak szybko i łatwo wydrukować indywidualny wynik.

NIE możesz wydrukować wszystkich odpowiedzi naraz. Musisz kliknąć ikonę drukarki dla każdej odpowiedzi, którą chcesz wydrukować.

Jak wydrukować odpowiedzi z formularza Google za pomocą drukarki formularzy

Użyj elementu układanki u góry ekranu edycji Formularzy Google, aby wybrać „Drukarka formularzy” i „Drukuj formularz”. Umożliwi to wybranie opcji „Drukuj pojedyncze odpowiedzi” lub „Drukuj wiele odpowiedzi”. Niektóre funkcje mogą wymagać członkostwa premium.

Wydrukuj pojedyncze odpowiedzi z logo drukarki formularzy. Opcja przycisku do drukowania pojedynczej odpowiedzi. Wydrukuj odpowiedź z formularzem. Zakończ na papierze

W przypadku pojedynczych odpowiedzi potrzebny będzie numer odpowiedzi, który chcesz wydrukować. Po wyświetleniu monitu wprowadź numer.

Drukarka formularzy umożliwia również wydrukowanie wszystkich odpowiedzi na formularze. Odpowiedzi są eksportowane do Dokumentów Google, aby umożliwić sformatowanie odpowiedzi przed wydrukowaniem ich na drukarce.

  • 10 sposobów wykorzystania EdTech do podniesienia poziomu nauki

  • Płaca nauczyciela jest głupia

  • Farkle nauczy uczniów strategii

    Farkle nauczy uczniów strategii

  • Czy sztuczna inteligencja sprawi, że szkoła stanie się przestarzała?

Drukowanie formularza Google

W Formularzach Google przez lata wprowadzono wiele ulepszeń w zakresie drukowania formularzy i odpowiedzi na formularze. Będziesz jednak musiał użyć narzędzia Form Printer autorstwa Alice Keeler, aby edytować układ przed drukowaniem.