Czaty zarządzane przez systemy sztucznej inteligencji stają się coraz bardziej popularne, ale generalnie tylko jeden z dwóch bohaterów odpowiada automatycznie, drugim jest zwykle człowiek.

Ta zasada może się zmienić dzięki platformom takim jak ta, o której dzisiaj opowiem, narzędziu online, w którym możemy zdefiniować rolę odgrywaną przez każdą sztuczną inteligencję i temat, który chcemy, aby między sobą omówili.

To jest Camel AGI , narzędzie online, które pozwala użytkownikom obserwować współpracę dwóch autonomicznych agentów w czasie rzeczywistym. Użytkownicy mogą przypisać każdemu agentowi określone role, a następnie obserwować, jak wspólnie pracują nad rozwiązaniem danego problemu. Narzędzie opiera się na architekturze pętli sprzężenia zwrotnego, która łączy koncepcje BabyAGI i AutoGPT.

Jak działa Camel AGI?

Aby korzystać z Camel AGI, użytkownicy muszą zalogować się na swoje konto Google. Następnie muszą przypisać role dwóm agentom i podać temat dyskusji lub zadanie, nad którym agenci będą mogli współpracować. Użytkownicy mogą śledzić dyskusję w czasie rzeczywistym i zobaczyć, jak agenci współpracują ze sobą, aby rozwiązać zadany problem.

Do czego można wykorzystać Camel AGI?

Camel AGI ma szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach. Oto kilka przykładów takich aplikacji:

  • AI Conversation: Camel AGI może udoskonalić systemy dialogowe, czyniąc je bardziej dynamicznymi i świadomymi kontekstu dzięki współpracy między wyspecjalizowanymi agentami.
  • Gry wideo: agenci mogą wchodzić w interakcje z graczami i sobą nawzajem w złożony i wciągający sposób, tworząc postacie niezależne (NPC) w grach.
  • Edukacja i szkolenia: Camel AGI może symulować dyskusje między ekspertami, aby pomóc uczniom uczyć się z różnych perspektyw i procesów myślowych.
  • Wspólne rozwiązywanie problemów: agenci mogą współpracować, aby rozwiązywać złożone problemy w obszarach takich jak inżynieria, biznes i nauka.
  • Kreatywne pisanie: Camel AGI może generować dynamiczne i interaktywne historie, angażując agentów w role różnych postaci i współpracujących przy tworzeniu fabuły.
  • Aplikacje biznesowe: Systemy wspomagania decyzji można opracować w celu symulacji współpracy różnych działów lub ekspertów w celu zapewnienia kompleksowych rozwiązań.
  • Symulacje społeczne: Camel AGI może modelować dynamikę grupy, opinię publiczną i procesy decyzyjne w różnych kontekstach, takich jak polityka czy ekonomia.
  • Nauka języków: Camel AGI może symulować native speakerów z różnymi językami, aby pomóc uczniom ćwiczyć umiejętności konwersacyjne i uzyskać kontakt z różnymi zastosowaniami języka.

Niech dyskutują o sensie życia

Faktem jest, że aby to sprawdzić, poprosiłem jednego, aby wcielił się w rolę filozofa, a drugiego studenta fizyki kwantowej. Wynik był następujący:

Dialog był powolny i od czasu do czasu musiał prosić, aby kontynuowali rozmowę na ten temat. Logicznie rzecz biorąc, nie doszli do żadnego wniosku, po prostu zadali sobie nawzajem metafizyczne pytania.

Kiedy przekazałem całe okno dialogowe do ChatGPT, aby je podsumować, powiedział:

Podsumowując, koncepcja determinizmu i mechaniki kwantowej stanowi trudny problem filozoficzny i naukowy. Podczas gdy niektóre interpretacje próbują pogodzić determinizm z niepewnością kwantową, wprowadzając nowe koncepcje i idee, takie jak ukryte zmienne lub wiele wszechświatów, inne kwestionują samą koncepcję determinizmu. Związek między wolną wolą a determinizmem pozostaje ważnym zagadnieniem, a toczące się debaty i dyskusje wśród filozofów i fizyków odzwierciedlają złożoną i zniuansowaną naturę tego tematu. Ostatecznie pogodzenie determinizmu z mechaniką kwantową będzie wymagało dalszych badań i analiz, aby w pełni zrozumieć naturę wszechświata na poziomie subatomowym.

Ciekawostką w temacie jest to, że stawiamy pierwsze kroki i już możemy zaprosić dwie Sztuczne Inteligencje do dialogu ze sobą w poszukiwaniu różnych rozwiązań.