Podczas gdy CES 2023 dobiega końca, wciąż jest mnóstwo wiadomości do omówienia. Oprócz innych zapowiedzi firma LG zaprezentowała swoją najnowszą linię telewizorów OLED, zaprojektowanych z myślą o wyniesieniu wrażenia wizualnego i wrażeń użytkownika na nowy poziom.

Szacowany czas czytania: 3 minuty

[AKTUALIZACJA (16.04.2023)]: Seria LG OLED evo G3 Gallery Edition jest już dostępna w przedsprzedaży w Kanadzie, a seria LG OLED evo C3 będzie dostępna w maju u autoryzowanych sprzedawców LG w całym kraju. LG OLED evo G3 Gallery Edition przywróci ci całkiem niezły grosz, zaczynając od 3 099,99 CAD za model 55 ″ aż do 7 999,99 $ za model 83 ″. Ceny serii evo C3 są nadal w przygotowaniu.

[ARTYKUŁ ORYGINALNY (2023/01/08)]:

W czołówce nadchodzącej oferty LG znajdą się najnowsze telewizory z serii Z3, G3 i C3 OLED evo. Nowe modele zapewniają wyższą jasność i jeszcze lepszą dokładność kolorów dzięki technologii LG OLED evo i procesorowi Gen6 α9 AI. Niedawno sprawdziliśmy C2 OLED evo i byliśmy pod wrażeniem. Mogę sobie tylko wyobrazić, o ile lepszy będzie C3.

„Najnowszy procesor z serii Alpha wykorzystuje najbardziej wyrafinowaną technologię głębokiego uczenia wspomaganą sztuczną inteligencją firmy LG, aby zapewnić wyjątkową jakość obrazu i dźwięku. AI Picture Pro oferuje teraz ulepszone skalowanie w celu uzyskania lepszej wyrazistości oraz ulepszone dynamiczne mapowanie tonów, które pomaga odkryć głębię i szczegóły w każdej klatce. AI Picture Pro integruje również technologię przetwarzania obrazu, która wykrywa i udoskonala ważne obiekty, takie jak twarze ludzi, aby nadać im bardziej realistyczną jakość HDR. Oprócz precyzyjnego dostrajania reprodukcji obrazu, procesor α9 AI Gen6 obsługuje technologię AI Sound Pro firmy LG; funkcja, która pomaga widzom wciągnąć się w akcję na ekranie, dostarczając wirtualny dźwięk przestrzenny 9.1.2 z wbudowanego systemu głośników telewizora.

„Kolejnym znaczącym ulepszeniem zastosowanym w tegorocznej serii OLED evo G3 jest technologia Brightness Booster Max firmy LG, która obejmuje zupełnie nową architekturę sterowania oświetleniem i algorytmy zwiększające jasność w celu zwiększenia jasności nawet o 70 procent”.

Informacja prasowa LG

Telewizory LG OLED z 2023 roku świętują 10 lat
Telewizory LG OLED z 2023 roku świętują 10 lat.

WebOS firmy również zostanie zaktualizowany, z nowym, przeprojektowanym interfejsem użytkownika z większą liczbą opcji personalizacji i wygody niż istniejące wersje. Interfejs All New Home z kartami Quick Cards zapewnia łatwiejszy dostęp do najczęściej używanych treści i usług. AI Concierge, kolejna nowa funkcja, zapewnia każdemu użytkownikowi wyselekcjonowaną listę wyborów treści na podstawie ich wcześniejszego użycia i zapytań wyszukiwania oraz zapewnia wybór popularnych treści do przeglądania.

Jak stwierdziliśmy w naszej recenzji, telewizory LG OLED zapewniają doskonałe wyświetlacze do gier z czasem reakcji 0,1 milisekundy, niskim opóźnieniem wejściowym i maksymalnie czterema portami zgodnymi ze standardem HDMI 2.1a. Game Optimizer pozwala użytkownikom szybko wybierać i przełączać się między funkcjami specyficznymi dla gier, takimi jak wstępne ustawienia wyświetlania dla gatunku gry i ustawienia zgodne z G-SYNC ® , FreeSync ™ Premium i zmienną częstotliwość odświeżania (VRR).

Ceny i dostępność nie zostały jeszcze ujawnione, ale z pewnością skontaktujemy się z nimi, gdy tylko będziemy mieć te informacje.

Co sądzisz o ofercie telewizorów LG OLED na rok 2023? Wybierasz się na jeden? Daj nam znać w mediach społecznościowych, korzystając z poniższych przycisków, i pamiętaj, aby często sprawdzać więcej wiadomości z targów CES 2023 !