W dobie technologii opozycja między pisarzami ludzkimi a pisarzami AI była gorącym tematem. Przyjrzymy się bliżej obu stronom. Przyjrzyjmy się przyszłości pisania w świecie, w którym zderzają się technologia i ludzkość.

Ludzcy pisarze tworzą prace o wyższej jakości

Być może słyszałeś, że człowiek jest lepszy w kreatywności niż sztuczna inteligencja. To prawda, ale przejdźmy do tego głębiej. Ważne jest, aby zrozumieć, o jakim rodzaju kreatywności tutaj mówimy: o kreatywnym myśleniu, a nie tylko o przypadkowej wizualizacji lub wymyślaniu fantastycznych pomysłów.

Najlepszym sposobem wyjaśnienia tego pojęcia jest przykład. Załóżmy, że piszesz esej o psychologii kolorów. Z pewnością sztuczna inteligencja może zbierać losowe fakty związane z tematem z sieci, ale niekoniecznie miałoby to sens jako część twojej argumentacji.

Jest to jeden z powodów, dla których narzędzia do pisania AI są obecnie nadal zbyt ograniczone, aby poradzić sobie ze wszystkimi rodzajami zadań. Używanie ich jako substytutu profesjonalnych usług pisania zadań może nie być najmądrzejszym pomysłem. Oto zalety trzymania się człowieka, jeśli chodzi o pisanie akademickie:

 • Ludzcy pisarze mogą dodać osobisty akcent i dostosować papier zgodnie z wymaganiami. Na przykład mogą dostosować ton, styl i strukturę zadania, aby odzwierciedlały osobowość i styl pisania.
 • Ludzcy pisarze mogą wnieść kreatywność do pozornie nudnego zadania. Mogą generować unikalne pomysły i perspektywy.
 • Łatwiej osiągnąć 100% oryginalności, gdy utwór jest pisany od podstaw. Twórcy AI mogą mieć trudności z tworzeniem prawdziwie oryginalnych treści.
 • Ludzie mogą rozumieć i przekazywać odniesienia i niuanse kulturowe, podczas gdy sztuczna inteligencja jest ograniczona przez dane, na których została przeszkolona.
 • Ludzcy pisarze mogą podejmować etyczne i bezstronne decyzje, podczas gdy wyniki sztucznej inteligencji mogą odzwierciedlać uprzedzenia w danych szkoleniowych.
 • Ludzie potrafią przekazywać emocje i uczucia skuteczniej niż pisarze wykorzystujący sztuczną inteligencję, którzy mogą mieć trudności z tworzeniem tekstów o takim samym poziomie oddziaływania emocjonalnego.
 • Ludzcy pisarze mogą łatwiej dostosowywać się do różnych stylów, tonów i formatów pisania niż pisarze AI, którzy mogą mieć problemy z przystosowaniem się do nowych scenariuszy pisania.
 • Zdolność do improwizacji i spontanicznych zmian jest cechą ludzką, podczas gdy sztuczna inteligencja podąża za ustalonym wzorcem.

Tak więc na pierwszy rzut oka może się wydawać, że sztuczna inteligencja jest fajną opcją, jeśli chodzi o pomoc w zadaniu . Ale w rzeczywistości wynik wygenerowany przez sztuczną inteligencję prawdopodobnie Cię rozczaruje i doprowadzi do słabej oceny. I lepiej złożyć wniosek „ zajmij się moimi zajęciami ”, zapłacić niewiele i uzyskać naprawdę dobry wynik.

Ludzie są lepsi w złożonym abstrakcyjnym myśleniu

Myślenie abstrakcyjne odnosi się do zdolności rozumienia i manipulowania abstrakcyjnymi koncepcjami, takimi jak idee, teorie i zasady. Ten rodzaj myślenia wymaga kreatywności, intuicji i umiejętności dostrzegania powiązań między pozornie odmiennymi elementami.

Właśnie dlatego ludzie zawsze pokonają sztuczną inteligencję w przetwarzaniu złożonych pomysłów i radzeniu sobie z nieprzewidywalnymi, niestandardowymi okolicznościami.

Utalentowani pisarze nie mają problemu z wyjaśnieniem zawiłości w prosty, przystępny dla czytelnika sposób. Powiedzmy, że musisz krytykować grafikę. W tym przypadku twórca AI może jedynie zebrać różne fragmenty danych odzwierciedlające opinie innych osób lub trywialne stwierdzenia. Co gorsza, jeśli sztuczna inteligencja nie znajdzie żadnych istotnych informacji na temat dzieła sztuki, wymyśli fałszywe fakty i zamieni krytykę w wymyśloną odpowiedź.

Rzeczywiście, autor AI jest ograniczony do swoich danych treningowych i algorytmów, za pomocą których został zaprogramowany. Niezrozumienie abstrakcyjnych pojęć może skutkować nadmiernym uproszczeniem, nieporozumieniem lub nieścisłościami w przekazywanych informacjach.

Nic więc dziwnego, że studenci wolą kupować zadania od profesjonalistów i korzystać z najlepszych usług pisania na papierze, jeśli nie mają czasu ani energii na wykonanie kolejnego żmudnego zadania. W ten sposób mogą bezpiecznie przesyłać swoje dokumenty i nie muszą się martwić o oprogramowanie wykrywające sztuczną inteligencję, którego mogą używać instruktorzy.

Naturalnie, ludzie będą znacznie lepsi w łączeniu złożonych pomysłów w celu sformułowania solidnych argumentów. W tym świetle pisanie przez człowieka jest zawsze dobrym rozwiązaniem, gdy trzeba utrzymać lub poprawić wyniki w nauce.

Uczenie maszynowe ma jednak potencjał

Chociaż wkład ludzki jest nadal najlepszą opcją przy pisaniu zadań, nie możemy zaprzeczyć, że uczenie maszynowe może się przydać, jeśli chodzi o procedury. W końcu AI jest narzędziem przeznaczonym do różnych celów.

Uczenie maszynowe może pomóc znaleźć wzorce w danych. Może to być przydatne do sprawdzania faktów i znajdowania źródeł, dzięki czemu oszczędzasz trochę czasu. Wyobraź sobie, że nie musisz samodzielnie przeglądać wielu edukacyjnych baz danych. Zamiast tego delegujesz to zadanie do sztucznej inteligencji, otrzymujesz listę zasobów związanych z tematem, a następnie oceniasz, które z nich najlepiej pasują do twojego zadania.

Jednak nadal musisz ustawić odpowiednie wymagania, aby sztuczna inteligencja działała płynnie – im bardziej szczegółowe instrukcje podasz, tym lepsze wyniki możesz uzyskać. Jest to podobne do pracy z ludźmi, ale są szanse, że sztuczna inteligencja nie wyjdzie ci naprzeciw.

Idąc dalej, ponieważ staramy się dokonać dobrze zaokrąglonego porównania, zobaczmy zalety korzystania z narzędzi do pisania AI:

 • Szybkość : autorzy zadań AI mogą szybciej generować artykuły akademickie. Jakość najprawdopodobniej ucierpi, ale jeśli potrzebujesz szkicu lub próbki na początek – śmiało.
 • Dostępność 24/7 : narzędzia sztucznej inteligencji są zawsze dostępne, co oznacza, że uczniowie mogą uzyskać do nich dostęp zawsze, gdy potrzebują pomocy. Jednak przyzwoite oprogramowanie zwykle ma swoją cenę i niekoniecznie jest tańsze niż usługi pisania przez ludzi.
 • Dostęp do mnóstwa informacji online : autorzy AI mogą w ciągu kilku sekund znaleźć mnóstwo zasobów na dany temat i uporządkować je w najwygodniejszy sposób. Człowiek potrzebuje znacznie więcej czasu na przetworzenie takich informacji.
 • Możliwość usprawnienia rutynowych, powtarzalnych zadań : ponieważ sztuczna inteligencja jest doskonała w zauważaniu i odtwarzaniu wzorców, możesz ją skonfigurować do tworzenia arkuszy kalkulacyjnych, obliczeń, zarządzania listami, planowania wydarzeń itp. W ten sposób może pomóc Ci zachować porządek i uniknąć przegapienia na zadaniach zasadniczych.

Końcowe przemyślenia

Wybór między sztuczną inteligencją a ludzkimi pisarzami będzie zależał od rodzaju tworzonej treści i celów, jakie za nią stoją. Proste i powtarzalne zadania mogą być wykonywane przez sztuczną inteligencję. Ale zadania wyższego poziomu, takie jak eseje, prace naukowe, studia przypadków i prace dyplomowe, z pewnością wymagają ludzkich umiejętności.

Obaj pisarze mogą się uzupełniać w produkcji treści. Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana do generowania pomysłów lub szablonów, a autorzy mogą dodawać ostatnie poprawki i dostosowywać utwór do danego kontekstu. Jak dotąd sztuczna inteligencja jest narzędziem, a nie przejęciem, i nie zastąpi ludzi w pisaniu zadań w najbliższym czasie.