Sztuczka, której wielu nauczycieli używa do zhakowania Prezentacji Google, polega na umieszczeniu przezroczystego prostokąta w Prezentacjach Google. Dlaczego możesz zapytać? Umieszczenie wyraźnego prostokąta nad Prezentacjami Google zapewnia większą kontrolę nad slajdami w trybie prezentacji. Po prostu przejdź do menu kształtów i umieść prostokąt na slajdzie Google. Ustaw wypełnienie i obramowanie na przezroczyste. Jakkolwiek to jest łatwe, jest to nużące. Po zrobieniu tego kilka razy będziesz chciał szybszego sposobu! Teraz jest!!

Wyczyść Prostokątne Prezentacje Google

zakodowałem to! Jest bardzo łatwy w użyciu i nie zbiera ŻADNYCH danych użytkownika! Zainstaluj wszystkie moje dodatki do Google Workspace na stronie alicekeeler.com/codedbyalice. Clear Rectangle autorstwa AliceKeeler szybko dodaje przezroczysty prostokąt na bieżącym slajdzie Google lub na wszystkich slajdach.

Jak to mi pomaga?

Być może myślisz, że to wydaje się głupie. Z pewnością tak pomyślałem, gdy po raz pierwszy ktoś zasugerował mi umieszczenie wyraźnego prostokąta na Google Slide.

Niewidzialny przycisk

Gdy klikniesz przycisk Pokaz slajdów w Prezentacjach Google, aby zaprezentować zawartość swoich slajdów, utracisz dostęp do notatek prelegenta. Jesteś w trybie prezentacji. Jeśli chcesz połączyć się z innym zasobem, musisz mieć jakiś przycisk lub link na swoim slajdzie. Dodając wyraźny prostokąt na slajdzie, zasadniczo zamieniasz cały slajd w przycisk. Użyj Control K, aby utworzyć hiperłącze do zewnętrznego zasobu.

Kontroluj nawigację

Podczas przeglądania prezentacji Prezentacji Google możesz kliknąć slajd, aby przejść do następnego. Co jednak, jeśli NIE chcesz, aby uczniowie/użytkownicy przeszli do następnego slajdu. Jeśli masz tablicę wyboru lub wybierasz własną przygodę, chcesz mieć większą kontrolę nad sposobem poruszania się po prezentacji. Sztuczka polega na tym, aby utworzyć hiperłącze do czystego prostokąta z powrotem do tego samego slajdu. Tak więc po kliknięciu slajdu użytkownik jest odsyłany hiperłączem z powrotem do miejsca, w którym już się znajduje.

Zmusza to ich do korzystania z przycisków umieszczonych nad czystym prostokątem do poruszania się po tablicy wyboru.

Menu rozszerzeń, aby wybrać Clear Rectangle autorstwa AliceKeeler Wyczyść prostokątne slajdy Google przezroczyste prostokątne slajdy Google

Menu rozszerzeń

W DOWOLNYCH Prezentacjach Google użyj menu Rozszerzenia, aby wybrać Wyczyść prostokąt autorstwa AliceKeeler.

Jeden duży prostokąt

Dodaj wyraźny prostokąt, który obejmuje cały Prezentacja Google. Użyj Control K, aby hiperlinkować czysty prostokąt do dowolnego zasobu.

Na slajd

Pierwsza opcja dodaje prostokąt tylko do bieżącego slajdu. Aby szybko dodać wyraźny prostokąt do WSZYSTKICH slajdów, po prostu wybierz „Na slajd”. Nadal będziesz musiał przeglądać i ręcznie tworzyć hiperłącza do każdego czystego prostokąta. Co chcesz, aby się stało, gdy użytkownik kliknie slajd?

Przycisk strony głównej

PO dodaniu czystego prostokąta do każdego slajdu będziesz potrzebować przycisków na górze czystego prostokąta, aby poruszać się po prezentacji. Użyj „Przycisku głównego”, aby dodać przycisk do przejścia do pierwszego slajdu.

Brak slajdu z wyprzedzeniem

Czy chcesz uniemożliwić użytkownikowi automatyczne przejście do następnego slajdu? Użyj opcji „Brak slajdu z wyprzedzeniem”. Spowoduje to automatyczne umieszczenie wyraźnego prostokąta na wszystkich slajdach, a każdy prostokąt zostanie automatycznie połączony z tym samym slajdem.

Dolna krawędź

Jeśli chcesz utworzyć przycisk na slajdzie, ale nie utrudniać klikania slajdu w celu przejścia do następnego slajdu, użyj opcji „Dolna krawędź”. Spowoduje to utworzenie 90% czystego prostokąta nad slajdem. Dolne 10% nie zostanie pokryte. Będziesz musiał ręcznie utworzyć hiperłącze do przezroczystego prostokąta za pomocą Control K.

Dolna krawędź Wszystkie

Jeśli chcesz mieć prostokąt 90% na wszystkich slajdach, wybierz „Dolna krawędź wszystkich”.

Utwórz spis treści

Chcesz slajd, który automatycznie tworzy nawigację do innych slajdów? Wybierz „Spis treści”, aby automatycznie dodać slajd na górze, który ma przycisk prowadzący do każdego slajdu.

Chcesz więcej pomocy w tym zakresie? Zostań członkiem premium

  • 10 sposobów wykorzystania EdTech do podniesienia poziomu nauki

  • Płaca nauczyciela jest głupia

  • Farkle nauczy uczniów strategii

    Farkle nauczy uczniów strategii

  • Czy sztuczna inteligencja sprawi, że szkoła stanie się przestarzała?

Przezroczyste prostokątne Prezentacje Google