W Minecraft Education Edition istnieje kilka unikalnych funkcji. Jedną z tych funkcji są NPC: Non-Player Characters. Możesz umieścić NPC na całym świecie, aby zapewnić uczniowi informacje lub linki do stron internetowych. NPC może również działać jako blok poleceń. Kiedy uczniowie klikną na NPC, mogą zostać teleportowani do innej lokalizacji. Oto jak używać NPC do teleportacji w Minecrafcie.

Zrzut ekranu z Education.minecraft.net lekcji I wojny światowej 1 z 5
Wypróbuj tę lekcję Minecraft Education Edition , która wykorzystuje NPC do teleportowania uczniów do różnych części lekcji.

Edukacyjna Edycja Minecrafta

Minecraft Education Edition, M:EE, to wersja gry Minecraft przeznaczona specjalnie dla szkół. Można ją zainstalować na komputerach PC, Chromebookach lub iPadach. Nauczyciele mogą używać M:EE do tworzenia interaktywnych lekcji i doświadczeń dla uczniów, aby zwiększyć ich zaangażowanie i uczenie się.

Dodawanie NPC

NPC to „postacie niezależne”. Są to nieruchome „ludzie” w grze, na których uczniowie mogą kliknąć, aby uzyskać informacje tekstowe, link do strony internetowej lub wchodzić w interakcje z poleceniami akcji.

Budowniczy Świata

Aby dodać NPC do swojego świata, musisz przełączyć World Builder na true.

Naciśnij klawisz ukośnika (/) i wpisz /wb

Powinieneś zauważyć, że komunikaty wskazują, że „Stan World Builder został zaktualizowany do true”.

Jajo przyzywające NPC

Aby dodać NPC, musisz być w trybie kreatywnym. Często przełączam się na tryb Przetrwania na Pokojowym, zanim rozdam uczniom. Jednak podczas tworzenia aktywności jestem w trybie kreatywnym. Naciśnij E, aby wyświetlić inwentarz, aby uzyskać dostęp do materiałów. Wyszukaj NPC, aby dodać jajko przyzywające NPC do swojego gorącego paska.

NPC Spawn Egg jak używać NPC do Teleportacji w Minecrafcie

Umieszczanie jaj przyzywających NPC

Musisz mieć ustawienie World Builder na true, aby umieścić NPC.

Trzymając jajko przyzywające w dłoni, kliknij prawym przyciskiem myszy, aby umieścić je na ziemi. Gdy World Builder jest ustawiony na true, kliknij NPC prawym przyciskiem myszy, aby zmodyfikować ustawienia NPC. Domyślna nazwa nad NPC to „NPC”. Zmień to na „Wskazówki” lub cokolwiek, co działa w ramach lekcji. Kliknij „Edytuj okno dialogowe”, aby ustawić notatkę, którą uczeń czyta

Non-Player Character Zaawansowane ustawienia dotyczące korzystania z NPC do teleportacji w grze Minecraft

Zaawansowane ustawienia

Kliknij Ustawienia zaawansowane, aby wyjść poza NPC będącego drogowskazem dla uczniów.

Zaawansowane ustawienia NPC w edycji Minecraft Education, aby dodać adres URL lub dodać polecenie.

Kliknij „Dodaj adres URL”, aby połączyć się z cyfrowym quizem lub inną zewnętrzną stroną internetową.

Jak używać NPC do teleportacji w Minecraft

Musisz dodać polecenie do NPC, aby teleportować ucznia w inne miejsce. Kliknij „Dodaj polecenie”. Będziesz potrzebował współrzędnych XYZ miejsca, do którego chcesz wysłać ucznia.

/teleport @p 100 64 18

W zaawansowanych ustawieniach npc dla poleceń użyj polecenia ukośnika /teleport @p 100 64 18 i włącz tryb przycisku, aby się teleportować

Zacznij od ukośnika dla polecenia ukośnika. Chcesz /teleportować się. OSTRZEŻENIE, musisz wykonać to za pomocą @p, aby wskazać teleportację ucznia GRACZ. W przeciwnym razie NPC zostanie teleportowany. Wpisz 3 współrzędne miejsca, do którego chcesz się teleportować.

Wybierz „Tryb przycisku” i wpisz tekst, który będzie czytany przez przycisk. Umożliwi to uczniom odczytanie tekstu z okna dialogowego NPC, a następnie kliknięcie przycisku, aby wykonać teleportację.

Wyłącz Konstruktora światów

To jest ważne. Przed rozesłaniem świata do uczniów, upewnij się, że ustawiłeś World Builder na false. Naciśnij klawisz ukośnika (/) i wpisz /wb.

Alice Keeler Minecraft YouTube

Tworzę listę odtwarzania dla moich uczniów, aby pomóc im w korzystaniu z Minecraft Education Edition.

Webinaria OTIS Minecraft

Aby dowiedzieć się więcej o nauczaniu z Minecraftem, zobacz moje warsztaty, które stworzyłem dla OTIS.

  • 10 sposobów wykorzystania EdTech do podniesienia poziomu nauki

  • Płaca nauczyciela jest głupia

  • Farkle będzie uczyć uczniów strategii

    Farkle będzie uczyć uczniów strategii

  • Czy sztuczna inteligencja sprawi, że szkoła stanie się przestarzała?