Postęp w zakresie sztucznej inteligencji osiągnął punkt, w którym narzędzia AI mogą znacznie poprawić życie ludzi. Podczas gdy większość narzędzi sztucznej inteligencji pozostawała poza zasięgiem opinii publicznej ze względu na ich cenę i złożoność, kilka z nich jest uproszczonych i całkowicie darmowych. Oto najlepsze bezpłatne narzędzia AI, z których każdy może korzystać.

Duże firmy technologiczne, takie jak OpenAI i Google, inwestują w branżę sztucznej inteligencji od kilku lat. A teraz te technologie osiągnęły poziom zaawansowania, który może dać lepsze wyniki niż normalni ludzie.

Najlepsze bezpłatne narzędzia AI

Istnieje wiele rodzajów narzędzi AI, które wykonują różne zadania. Podzieliliśmy następujące narzędzia na różne kategorie w zależności od ich zastosowania i potencjału.

Najlepsza sztuczna inteligencja Narzędzia : Chatboty

1. CzatGPT

jak zapewnić dostęp do internetu chatgpt w celu uzyskania aktualnych odpowiedzi

ChatGPT stał się jednym z najpopularniejszych chatbotów AI wkrótce po jego wydaniu. Opracowana przez OpenAI sztuczna inteligencja może rozumieć ludzki język i reagować na niego na niespotykaną dotąd skalę. Chatbot AI może być używany do różnych zadań, takich jak odpowiadanie na pytania, pisanie kodu i generowanie podsumowań.

Może nawet prowadzić rozmowę z osobą, tak jak normalny człowiek. Jednak ChatGPT jest przeszkolony w zakresie bazy danych 2021, a jego wiedza jest ograniczona. Jednak użytkownicy mogą zainstalować rozszerzenie przeglądarki , aby zapewnić ChatGPT dostęp do Internetu w celu uzyskania aktualnych informacji.

2. Microsoft + OpenAI (Bing i Edge)

Chatgpt Microsoft Bing Edge przeglądarka

Firma Microsoft dodała niedawno nową funkcję sztucznej inteligencji do swojej wyszukiwarki Bing i przeglądarki Edge . Sztuczna inteligencja jest oparta na tym samym modelu OpenAI, z którego korzysta ChatGPT. Jednak sztuczna inteligencja Bing została stworzona, aby uzyskiwać dostęp do najnowszych informacji dostępnych w Internecie, podobnie jak wyszukiwarka.

Jak dotąd sztuczna inteligencja może poprawić jakość przeglądania, ponieważ działa również w przeglądarce Microsoft Edge. Dzięki temu można go używać na wielu różnych stronach internetowych. Nie zapominajmy, że Microsoft dodał także Dall E-2 (generator obrazów AI OpenAI) do narzędzia Image Creator w Bing i Microsoft Edge.

Najlepsza sztuczna inteligencja Narzędzia : Generatory obrazu

1. W połowie podróży

midjouney-ai-tools
Wykonane przez Midjourney

Midjourney to jeden z najlepszych darmowych generatorów obrazów AI dostępnych online. Użytkownicy mogą łatwo uzyskać dostęp do sztucznej inteligencji Midjourney ze swojego serwera Discord i natychmiast rozpocząć tworzenie obrazów. Sztuczna inteligencja Midjourney może naśladować wszystkie rodzaje stylów artystycznych, ale przoduje w sztuce cyfrowej, symulując podstawowe właściwości, formy i materiały.

Narzędzie AI może utworzyć do czterech obrazów na podstawie monitu tekstowego. Użytkownicy mogą następnie wybrać pojedynczy obraz, aby wygenerować cztery kolejne warianty na podstawie oryginału. Obrazy te można jeszcze bardziej ulepszyć, aby uzyskać obraz o wyższej jakości. Midjourney jest znacznie bardziej przyjazny dla początkujących, ponieważ może tworzyć wspaniałe dzieła sztuki z prostych podpowiedzi.

2. Dall E-2

Dall E-2 to generator obrazów OpenAI, który może przekształcać proste opisy tekstowe w fotorealistyczne obrazy. Narzędzie AI pozwala również użytkownikom przesyłać obrazy do edycji lub zmiany. Użytkownicy mogą następnie wysłać Dall E-2 monit tekstowy o wypełnienie lub zastąpienie części obrazu obrazami generowanymi przez sztuczną inteligencję, które płynnie łączą się z oryginałem.

Każdy może korzystać z tego narzędzia AI bez wiedzy technicznej. Jednak wygenerowany obraz nie wygląda tak dobrze w porównaniu do Midjourney. Użytkownicy mogą utworzyć do 50 obrazów w pierwszym miesiącu, które później zostaną zredukowane do 15 miesięcznie w przypadku bezpłatnego abonamentu.

3. Stabilna dyfuzja

sztuka generowana przez ai w połowie podróży
Nalin Rawat

Stable Diffusion to generator tekstu na obraz AI, który działa na komputerze użytkownika. Ten model AI różni się od generatorów obrazów AI, takich jak DALL-E i Midjourney, które były dostępne tylko za pośrednictwem usług w chmurze. Jest to darmowa alternatywna sztuczna inteligencja, która może działać na GPU z 4 GB lub więcej VRAM.

Większość komputerów do gier i Macbooków M1/M2 może z łatwością obsługiwać model AI. Dzięki Stable Diffusion użytkownicy nie będą musieli polegać na bezpłatnych wersjach próbnych i ograniczeniach serwera, ponieważ mogą uruchomić własną sztuczną inteligencję na komputerze. Zalecamy używanie Stable Diffusion UI V2, ponieważ jest znacznie łatwiejszy w instalacji i obsłudze.

4. Supermem.ai

supermem-ai-narzędzie

Teraz ten wpis nie służy tylko do śmiechu, ponieważ Supermeme AI jest doskonałym narzędziem dla wielu użytkowników. Dzięki tej sztucznej inteligencji użytkownicy mogą przekształcać swoje pomysły w memy. Witryna może ożywić monity tekstowe za pomocą oryginalnych memów, dzięki czemu nie musisz nic edytować.

Jest również dość prosty w użyciu, ponieważ wystarczy, że użytkownicy określą temat lub problem i klikną „Generuj”, aby sztuczna inteligencja działała. Strona może być również używana jako wyszukiwarka memów. Supermeme może nie być potężną implementacją sztucznej inteligencji jako ChatGPT , ale jest całkiem przydatna.

Najlepsza sztuczna inteligencja Narzędzia : Pismo

1. Jasper.ai

Jasper — najlepsze narzędzie do pisania — sztuczna inteligencja

Istnieje wiele narzędzi AI, które można wykorzystać do pisania, ale tylko kilka z nich jest dostępnych dla ogółu społeczeństwa. Wśród tych narzędzi Jasper AI jest uważany za wszechstronną najlepszą opcję, jeśli potrzebujesz pomocy w pisaniu. Narzędzie AI może pomóc w pisaniu wielu różnych typów treści i jest łatwe w użyciu.

Edytor długich form Jaspera to najważniejsza funkcja narzędzia AI, które jest jednym z najlepszych w branży. Edytor dokumentów ma również różne szablony, przepisy i dodatki, dzięki którym jest bardziej użyteczny. Jasper AI wykorzystuje również najnowszą technologię GPT-3 do generowania treści AI.

2. Sztuczna inteligencja QuillBota

sztuczna inteligencja quillbota

Jak niektórzy z was mogą wiedzieć, Quillbot to narzędzie do parafrazowania, które wykorzystuje sztuczną inteligencję do redagowania i restrukturyzacji zaznaczonego tekstu. Od momentu wprowadzenia na rynek narzędzie stało się dość popularne wśród uczniów w zakresie prac domowych i zadań. Sztuczna inteligencja oferuje ulepszenia słownictwa, aby zmienić pisanie użytkowników i znaleźć odpowiednie synonimy.

Pomaga także usuwać wszelkie błędy gramatyczne, ortograficzne, interpunkcyjne, niewłaściwe użycie słów i nie tylko. Quillbot jest pomocny nawet dla profesjonalistów, ponieważ integruje się z Dokumentami Google. Użytkownicy mogą myśleć o narzędziu AI jako tezaurusie do tworzenia zdań, poprawiania płynności i przezwyciężania blokady pisarskiej.

Więc masz to; to najlepsze narzędzia sztucznej inteligencji, z których każdy może korzystać. Daj nam znać, co myślisz o korzystaniu z AI w sekcji komentarzy poniżej.