Na jakie trendy w tworzeniu aplikacji mobilnych należy zwracać uwagę i co twórcy aplikacji muszą wiedzieć, aby wyprzedzić konkurencję? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie trendy będą dominować w 2023 roku.

Dziś żyjemy w epoce aplikacji mobilnych lub epoce możliwości. Korzystanie z różnorodnych aplikacji zmieniło nasz sposób życia. Aplikacje obsługują wszystko, od porannego wstawania, śledzenia naszego zdrowia, edukacji online, zamawiania wybranych potraw w domu i interakcji z naszymi bliskimi. Sprawiają, że nasze życie jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

A kiedy jest okazja, istnieje pole dla potencjalnego biznesu. Biorąc pod uwagę stale zmieniające się trendy w aplikacjach i wykładniczą liczbę aplikacji w Google Play Store i App Store, teraz jest doskonały czas, aby wejść do branży tworzenia aplikacji mobilnych. Ale zanim się w to zagłębisz, musisz najpierw zrozumieć, jakie aplikacje mobilne będą popularne na rynku w 2023 roku i co twórcy aplikacji muszą wiedzieć, aby wyprzedzić konkurencję.

Więc zanurzmy się w nich.

Jaka jest kolejna popularna koncepcja na rynku tworzenia aplikacji mobilnych, która jest napędzana przez potrzeby i oczekiwania klientów? Chcą osiągnąć wszystko w ciągu kilku sekund, niezależnie od tego, czy jest to rozrywka, biznes, czy praca z listą rzeczy do zrobienia. W rezultacie wystarczy tylko wysoka wydajność na preferowanym urządzeniu. Aby ułatwić Ci pracę, podzieliliśmy wymagania dotyczące aplikacji na dwie kategorie.

Aplikacje biznesowe

Większość firm polega na aplikacjach mobilnych i programistach, aby zwiększyć produktywność aplikacji i zadowolenie użytkowników. Wykorzystują szeroką gamę systemów operacyjnych do wykonywania swoich operacji. Stworzenie aplikacji dla Twojej firmy umożliwia szybkie i proste łączenie się z urządzeniem za pomocą tabletu lub telefonu. Pozwala to uzyskać dostęp do systemu bez konieczności ręcznego logowania, pomagając szybko i płynnie podnieść jego wydajność. Ponadto aplikacje mobilne mogą być wykorzystywane między innymi do zarządzania zasobami, obsługi klienta, śledzenia czasu i szkolenia pracowników. Możliwości są nieskończone.

Aplikacje skierowane do klientów

Dzięki aplikacjom mobilnym ludzie mogą teraz pozostać silni i sprawni. Twórcy aplikacji pracują nad programami ukierunkowanymi na aktywność fizyczną, taką jak szybki marsz, sprint i ćwiczenia wzmacniające. Te aplikacje ułatwiają monitorowanie sprawności fizycznej i utrzymywanie formy. Ponadto inne aplikacje na rynku pomagają użytkownikom, zapewniając bezproblemowe zakupy, szybką dostawę jedzenia do domu, konsultację lekarską na wezwanie i wiele innych usług.

Możesz śledzić dzienne i miesięczne analizy użytkowników aplikacji, aby uzyskać dogłębne zrozumienie zaangażowania użytkowników , obszarów ulepszeń technicznych i rosnących trendów rynkowych. W oparciu o te wskaźniki poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie listę najlepszych trendów w tworzeniu aplikacji mobilnych.

Moc 5G

Zacięta walka między firmami telekomunikacyjnymi, takimi jak Jio, Vi, Airtel i innymi renomowanymi dostawcami w licytacji 5G, może sugerować tylko jeden wniosek. Światowy apetyt na nowe usługi 5G prawdopodobnie wzrośnie. Ta innowacja technologiczna przyniesie korzyści zarówno przedsiębiorstwom, jak i użytkownikom, zapewniając mniejsze opóźnienia i szybszy przesył danych.

Twórcy oprogramowania mogą wykorzystywać kanały 5G do tworzenia aplikacji, które usprawniają bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe, modyfikują możliwości aplikacji, zwiększają prędkość, poprawiają poziom bezpieczeństwa oraz umożliwiają łączność AR i VR.

Internet rzeczy (IoT)

Jeśli istnieje innowacja, która wpływa na życie każdego człowieka i ogranicza jego przyziemną pracę, to jest nim Internet rzeczy, czyli IoT. Nie ma ukrytego faktu, że każda branża została przekształcona przez technologię. Dotyczy to również twórców aplikacji. Dlatego twórcy aplikacji muszą wziąć pod uwagę tę nową technologię, aby mogli sprostać wymaganiom branży aplikacji i wygodzie użytkownika.

Dzięki internetowi rzeczy programiści mogą zapewnić lepszą personalizację i rozwój aplikacji mobilnych, uzyskiwać niezbędne dane, docierać do nisz rynkowych i minimalizować koszty rozwoju.

Aplikacje urządzeń składanych

Wcześniej składane urządzenia były postrzegane jako zagrożenie, ale odkąd główni producenci zaczęli je produkować, zainteresowanie nimi gwałtownie wzrosło. Te telefony są przenośne i można je zabrać ze sobą wszędzie. Młodzi ludzie szczególnie preferują składane aplikacje, ponieważ zapewniają większy ekran do grania w gry wideo, przesyłania strumieniowego treści wideo, spotkań towarzyskich i tak dalej. Z drugiej strony większość telefonów ma wyświetlacze, które są po prostu tak duże, jak samo urządzenie.

Twórcy aplikacji mogą konstruować aplikacje na składane urządzenia, które zatrzymują się i wznawiają podczas przechodzenia z jednego wyświetlacza na drugi.

Sztuczna inteligencja (AI) i uczenie maszynowe (ML)

Ponieważ cyfryzacja jest tak wszechobecna wśród użytkowników, firmy nie mają innego wyjścia, jak korzystać z postępów, które całkowicie zmieniają doświadczenia konsumentów. Integracja sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego w tworzeniu aplikacji mobilnych znacząco wpływa na wskaźniki wydajności. Ogólnie rzecz biorąc, AI i ML przyciągają uwagę przedsiębiorstw.

Twórcy aplikacji mogą zapewnić dostosowanie, przeanalizować ogromne ilości historii konsumentów, reagować na aktywność użytkowników, wspierać optymalizację mowy oraz projektować i wdrażać aplikacje w kreatywny sposób, korzystając z aplikacji obsługujących sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe.

Aplikacje na urządzenia do noszenia

Jeśli śledziłeś branżę technologiczną, prawdopodobnie zauważyłeś, że gadżety do noszenia stają się niezwykle modne we wszystkich grupach wiekowych. Urządzenia do noszenia, takie jak trackery aktywności i smartwatche Apple, OnePlus i Fastrack, są wszechobecne. Jest to istotne, ponieważ te artykuły konsumpcyjne reprezentują nowy rodzaj popularnego towaru, który może zrewolucjonizować sposób, w jaki żyjemy każdego dnia.

Firmy, które będą nadal inwestować w rozwój aplikacji mobilnych zapewniających swoim konsumentom doskonały interfejs cyfrowy w urządzeniach do noszenia, zyskają wyraźną przewagę nad tymi, które tego nie robią.

Rzeczywistość rozszerzona (AR) i rzeczywistość wirtualna (VR)

Pojawienie się rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości drastycznie zmieniło doświadczenia klientów. Te dwie technologie zapewniają klientom atrakcyjne interakcje, co skutkuje zwiększeniem sprzedaży, a tym samym większymi przychodami. Ponadto twórcy aplikacji muszą badać nowe trendy i innowacje, aby rozszerzać inicjatywy firm w zakresie dostosowywania.

Twórcy aplikacji mogą wykorzystywać AR i VR do zwiększania zaangażowania w sklepie, tworzenia aplikacji do lokalizacji geograficznych, zapewniania innowacyjnych możliwości edukacyjnych, zwiększania dochodów sieci sklepów detalicznych oraz oferowania ofert i gratisów.

Chmura obliczeniowa

Kolejną rozwijającą się technologią, którą mogą rozważyć twórcy aplikacji, jest przetwarzanie w chmurze. Nie jest już wymagane tworzenie aplikacji dla wielu ekosystemów i urządzeń. Aplikacje do przetwarzania w chmurze mogą działać w przeglądarkach internetowych i działać płynnie w różnych systemach. Pliki lub foldery nie zajmują więcej pamięci w telefonie, ponieważ wszystko jest przechowywane w chmurze i jest dostępne przez Internet.

Ponadto aplikacje działające w chmurze obliczeniowej zwiększają wydajność mobilną i zapewniają, że aplikacje na scentralizowanym serwerze są zawsze gotowe.

Chatboty

W dzisiejszych czasach prawie każda aplikacja mobilna zawiera chatboty , a wyeliminowanie tej funkcji może wpłynąć na przychody każdej firmy. Twórcy muszą wziąć pod uwagę wpływ chatbotów na rozwój aplikacji mobilnych i tworzyć aplikacje, które pozwalają użytkownikom na interakcję i bezstresowe życie.

Twórcy aplikacji mogą lepiej wchodzić w interakcje z konsumentami, dokładniej analizować informacje i statystyki, oszczędzać znaczną ilość wysiłku i zasobów, ulepszać interfejs użytkownika i pomagać użytkownikom przez cały czas dzięki aplikacji mobilnej obsługującej chatbota.

Aplikacje platformy bez kodu

Struktury o niskim kodzie lub bez kodu ułatwiają zwykłym użytkownikom budowanie społeczności i tworzenie własnych spersonalizowanych aplikacji w celu zaspokojenia ich indywidualnych wymagań. Ponieważ użytkownicy mogą tworzyć aplikacje z minimalną lub żadną wiedzą programistyczną, technologie te radykalnie zmniejszają przeszkody w tworzeniu aplikacji.

Na przykład platformy bezkodowe często zawierają przyjazny interfejs użytkownika i funkcję „przeciągnij i upuść”, co znacznie przyspiesza tworzenie programów korporacyjnych. Ostatecznie przewiduje się, że branża takich platform będzie się rozwijać w nadchodzącym czasie, a znacznie więcej menedżerów postrzega platformy z minimalnym kodem jako kluczowe inwestycje.

M-commerce lub Mobile Commerce

Po epidemii Covid-19 nastąpiła znaczna zmiana w zachowaniu klientów. Wszyscy, od dużych firm po małych sprzedawców detalicznych, zaczęli polegać na aplikacjach mobilnych, co sprawia, że mCommerce jest kolejnym pojawiającym się trendem dotyczącym aplikacji w 2023 r. Aplikacje te zapewniają kupującym większą wygodę dzięki bezproblemowemu interfejsowi użytkownika bez narażania ich na problemy z bezpieczeństwem (zgodnie z ostatnimi wytyczne RBI, wszystkie karty kredytowe/debetowe nie są już potrzebne do oszczędzania na transakcje online w aplikacjach m-commerce).

W rezultacie zakres tych szybko zmieniających się aplikacji rozszerza się, gdy coraz więcej użytkowników je stosuje. Dlatego firmy, które nie inwestują w ten trend w aplikacjach, ryzykują utratę potencjalnych klientów.

Klienci lubią prostotę mikrozarządzania każdym aspektem swojego życia w jak największym stopniu online, w wyniku czego inwestują dużo czasu w aplikacje mobilne. W miarę jak zmieniają się wymagania użytkowników, Twój zespół tworzący aplikacje mobilne będzie miał trudności z zapewnieniem wydajnych i bezproblemowych interakcji z użytkownikami. Wiedza o tym, w jaki sposób najnowsze osiągnięcia technologiczne mogą usprawnić rozwój aplikacji mobilnych, może pomóc programistom i inżynierom w identyfikacji wymagań klientów przy jednoczesnym utrzymaniu rentowności w ciągle zmieniającej się branży.

Więc na razie to wszystko! Uważamy, że dostrzegasz znaczenie nowych trendów w aplikacjach mobilnych i podążasz właściwą drogą. Mam nadzieję, że ten blog zawiera informacje!

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, możesz zadać je w sekcji komentarzy poniżej. Chętnie Ci pomożemy.