Klonowanie głosu to jedna z najnowszych sztuczek dostępnych dzięki silnikom sztucznej inteligencji (AI), która jest zarówno fantastyczna, jak i przerażająca. Fantastyczne, ponieważ to kolejna miara tego, jak daleko możemy się posunąć dzięki technologii; przerażające, ponieważ wraz z nową technologią pojawiają się nowe sposoby, w jakie przestępcy mogą jej używać do niesmacznych powodów.

Szacowany czas czytania: 2 minuty

Narzędzia sztucznej inteligencji do klonowania głosu są teraz dostępne online, a wyniki można zobaczyć głównie w fałszywych filmach celebrytów. Ale chociaż te filmy mają być zabawne, sposób, w jaki niektórzy oszuści używają narzędzi sztucznej inteligencji do klonowania głosu, jest znacznie mniej zabawny.

Narzędzia do klonowania głosu tworzą sztuczną symulację głosu osoby, pobierając zaledwie 30-sekundową próbkę głosu docelowego. Oszuści robią to, dzwoniąc do swojego celu i nagrywając jego głos. Innymi sposobami na podniesienie głosu są posty wideo w mediach społecznościowych oraz filmy z YouTube lub Rumble publikowane online.

Gdy oszust ma głos i sklonuje go, tworzy wiadomość za pomocą głosu i dzwoni do członków rodziny celu, prosząc o przelewy pieniężne lub przelewy, a nawet hasła do poufnych kont. Ci, którzy nie są obeznani z technologią lub nie są na bieżąco z bieżącymi wiadomościami, są najbardziej narażeni. Najlepszym sposobem ochrony przed tym oszustwem jest nie odbieranie połączeń z niezidentyfikowanych numerów.

Narzędzia sztucznej inteligencji przechodzą obecnie przez interesującą fazę. Ekscytacja związana ze sztuczną inteligencją jest zarówno pozytywna, jak i negatywna, i ciekawie będzie zobaczyć, jak twórcy sztucznej inteligencji zwiększają bezpieczeństwo tej technologii. Możesz przeczytać więcej o tej historii w Fox News .

Co sądzisz o klonowaniu głosu? Podziel się swoimi przemyśleniami na dowolnej ze stron mediów społecznościowych wymienionych poniżej. Możesz również komentować naszą stronę MeWe , dołączając do sieci społecznościowej MeWe. I zasubskrybuj nasz kanał RUMBLE , aby zobaczyć więcej zwiastunów i filmów technicznych!