W przeciwieństwie do innych aplikacji lub rozszerzeń obsługujących ChatGPT , Chatty Cat umożliwia interakcję z sześcioma różnymi zwierzakami przez cały dzień. Według dewelopera Bena Harrawaya te zwierzaki AI będą twoimi „zaufanymi pomocnikami, którzy pomogą ci w zadaniach, porozmawiają o przypadkowych rzeczach lub po prostu wyskoczą i przywitają się”.

Oprócz Chatty Cat masz Brudnego Psa, Psotną Małpę, Pedantycznego Panda, Romantycznego Królika i Zmęczonego Tygrysa. Interesujące jest to, że to zwierzaki rozpoczynają rozmowę, a nie odwrotnie. Z odwrotnym modelem ChatGPT, GPT rozmawia z Tobą. Dzięki temu zwierzak pojawia się, aby sprawdzić, co u ciebie przez cały dzień, wyjaśnia deweloper.

Te animowane i interaktywne zwierzaki 3D z pełnymi możliwościami GPT mówią kilkoma językami i nie wymagają klucza OpenAi, ale należy pamiętać, że nie posuwają się zbyt daleko. Ponieważ są zwierzętami domowymi, rozmowa z nimi obraca się wokół ich rutyny lub głównych cech, takich jak bycie pedantycznym, psotnym lub gadatliwym. Znajdziesz je w prawym dolnym rogu ekranu.

Harraway mówi, że zdecydował się stworzyć tego klienta ChatGPT dla komputerów Mac, ponieważ wszystkie inne opcje to „nudny, bezosobowy asystent”, podczas gdy dzięki jego aplikacji możesz mieć „przyjaznego animowanego zwierzaka 3D u boku”. Mówi: „Stworzyłem Chatty Cat, ponieważ wszystkie aplikacje ChatGPT wydawały się takie nudne. Zdecydowałem, że nadszedł czas, aby uczynić GPT zabawą”.

Aplikacja jest dostępna tylko dla użytkowników systemu macOS; można go znaleźć w Mac App Store . Z aplikacji można korzystać bezpłatnie, ale z ograniczoną liczbą czatów dziennie. Jeśli dokonasz zakupu w aplikacji za 2,99 USD, możesz odblokować nieograniczony czat ze swoim ulubionym zwierzakiem napędzanym sztuczną inteligencją.

Chatty Cat jest rozkoszą i może pomóc ci uporać się z rutyną, zatrzymując się na kilka chwil, aby wyobrazić sobie, jak to jest mieć jedno z tych sześciu zwierząt tuż obok twojego stanowiska pracy.