Harvey, start-up rozwijający sztuczną inteligencję dla firm prawniczych, zebrał 21 milionów dolarów w rundzie finansowania serii A, aby zwiększyć skalę swojego zespołu i zbudować nowe systemy sztucznej inteligencji.

Runda finansowania była prowadzona przez Sequoia i obejmowała udział OpenAI za pośrednictwem firmowego funduszu początkowego. Inni uczestnicy rundy to Conviction, SV Angel i Elad Gil.

Globalny rynek usług prawnych został wyceniony na około 901 miliardów dolarów w 2021 roku i oczekuje się, że zostanie wzmocniony przez technologię sztucznej inteligencji, która może zostać wykorzystana do zwolnienia czasu prawników.

Harvey używa GPT-4 do rozwijania swoich modeli AI. Jest to najnowszy model dużego języka opracowany przez OpenAI i jest w stanie „rozwiązywać trudne problemy z większą dokładnością”.

Legalny start-up AI został założony w zeszłym roku i wcześniej otrzymał rundę finansowania w wysokości 5 milionów dolarów, prowadzoną przez fundusz startowy OpenAI, donosi Reuters .

Harvey już przyciągnął swoją technologią kilka dużych firm, w tym partnerstwo z PwC w marcu. Firma świadcząca profesjonalne usługi planuje wykorzystać Harvey do usprawnienia przepływu pracy w swojej sieci prawników, która obejmuje ponad 4000 pracowników.

PwC planuje również opracować własne modele sztucznej inteligencji z Harveyem, aby stworzyć „niestandardowe produkty i usługi do własnych przypadków użycia”.

Mówiąc o swoich usługach, Harvey powiedział, że współpracuje z „całymi firmami”, aby znaleźć nowe sposoby wspierania prawników z generatywną sztuczną inteligencją. Start-up powiedział, że prawnicy budują swoją reputację na „zaufaniu, że wykonają nienaganną pracę w nierozsądnych terminach”.

„Aby wzmocnić obie strony, Harvey musi zbudować to samo zaufanie, opracowując systemy sztucznej inteligencji, które są nie tylko wydajne, ale także skalowalne, przejrzyste i bezpieczne” — powiedział Harvey.

„Robimy to, budując systemy, które powielają historyczne najlepsze praktyki budowania zaufania do pracy opartej na wiedzy – takie jak wielopoziomowa ocena i możliwość uwzględniania informacji zwrotnych w języku naturalnym – jednocześnie będąc pionierem nowatorskich systemów do dostosowywania i walidacji sztucznej inteligencji.

W oświadczeniu Sequoia powiedziała, że obecnie na liście oczekujących na wypróbowanie technologii AI Harveya znajduje się ponad 15 000 firm prawniczych.

„Harvey pomaga zespołom prawnym znaleźć dźwignię w czasochłonnych zadaniach, takich jak badania prawne, due diligence i inne, pozwalając im skupić się na relacjach z klientami i strategicznej pracy, która naprawdę porusza igłę” — powiedział Sequoia.

W grudniu zeszłego roku dyrektor generalny Johnson Hana, Dan Fox , rozmawiał z SiliconRepublic.com o swojej firmie, która wykorzystuje połączenie prawników, niestandardową platformę i sztuczną inteligencję, aby zmniejszyć wydatki swoich klientów na usługi prawne nawet o 50 procent.

10 rzeczy, które musisz wiedzieć prosto do swojej skrzynki pocztowej każdego dnia tygodnia. Zarejestruj się, aby otrzymywać Daily Brief , przegląd najważniejszych wiadomości z dziedziny nauki i technologii w Silicon Republic.