Uczę matematyki. Uzyskałem tytuł licencjata z matematyki w 1998 roku i zacząłem uczyć matematyki w szkole średniej w 1999 roku. Mój pierwszy rok nauczania na wydziale matematyki miał politykę „żadnych kalkulatorów” w algebrze (chociaż dozwolone powyżej algebry). Powód „bo co, czy zawsze będą mieli ze sobą kalkulator?” Szybko do 2022 roku… Tak, będą. Teraz przeszliśmy z „bez kalkulatorów” na „bez Google” lub „bez Photomath”. Chciałbym argumentować, że Photomath NIE oszukuje.

Czy Photomath oszukuje?

Jeśli nie znasz Photomath, jest to aplikacja na urządzenie mobilne, która po najechaniu kursorem na problem matematyczny za pomocą aparatu urządzenia wyświetla odpowiedź i rozwiązanie krok po kroku.

Pokaż, że twoja praca jest przestarzała

Podstawowym elementem zajęć z matematyki było „pokaż swoją pracę”. Photomath pokazuje uczniom pracę. W ten sposób oszukują. Praca, którą chcemy, jest kopiowana z aplikacji.

Chowanie głowy w piasek

Na początku XX wieku kalkulatory nie istniały. Wiedza o tym, jak ręcznie obliczyć pierwiastek kwadratowy, była niezbędna, ponieważ co zrobi to za Ciebie? Możesz sprawdzić pierwiastki kwadratowe w książce. Jednak nie będziesz nosić ze sobą podręczników z pierwiastkami kwadratowymi, więc nauczyliśmy uczniów, jak używać algorytmu do pierwiastkowania kwadratowego.

Technologia powinna zmienić to, czego uczymy.

Kiedy kalkulatory stały się bardziej rozpowszechnione, porzuciliśmy algorytm pierwiastka kwadratowego. Mam 46 lat i nigdy nie uczono mnie algorytmu pierwiastkowania kwadratowego. Nawet w ramach mojego stopnia z matematyki nigdy nie uczono mnie algorytmu pierwiastka kwadratowego. Poza sztuczką imprezową nauka algorytmu nie ma żadnej wartości i nie mam w planach. Skorzystam z mojego kalkulatora.

Algorytmy nie uczą wyczucia liczb

Chodziłem do szkoły pod koniec XX wieku. Zmieniliśmy program nauczania w obliczu kalkulatorów. W XXI wieku zmieniła się technologia, a wraz z nią to, co cenimy. Czas przestać cenić „pokaż swoją pracę”.

Tak jak kalkulator pozwolił nam przestać cenić żmudne algorytmy, tak Photomath pozwala nam przestać cenić „pokaż swoją pracę”.

„Co, czy zawsze będą mieli Photomath w kieszeni?” TAK!!!

Przejdź teraz do Google…. Google.com to zwykła wyszukiwarka Google. Użyj opcji mikrofonu, aby zadać problemy matematyczne „ile to jest y równa się 20 x kwadrat minus 8 x plus 20”…. Bum, parabola leci do ciebie! Potrzebujesz formuły? Dosłownie PROSZĘ O TO! Ta technologia nie zniknie, a będzie się tylko poprawiać. Nasi uczniowie absolutnie ZAWSZE przez całe życie będą mieli dostęp do technologii, która zrobi to za nich.

Zakazanie Photomath to chowanie głowy w piasek.

Musimy przestać udawać, że jest koniec XX wieku. Świat się zmienił. Google i YouTube istnieją. Nauczanie tak, jakby oni tego nie robili, jest ignorancją. Dzieci używają Photomath. Używają kalkulatorów w swoich telefonach. Używają wyszukiwarek Google. Jedyną korzyścią płynącą z bicia się w pierś jest pozbycie się flegmy z klatki piersiowej rano. Jeśli myślisz, że to oszustwo… Już przegrałeś.

Matematyka powinna dotyczyć krytycznego myślenia

Dowodem na to, że „pokaż swoją pracę” nie jest krytyczne myślenie, jest to, że możesz najechać telefonem na problem matematyczny i pokazuje on nie tylko odpowiedź, ale wszystkie kroki. Roboty mogą wykonać to zadanie.

ŻADNA z 8 praktyk matematycznych nie mówi, aby pokazać swoją pracę.

Uwielbiam praktyki matematyczne! Moim ulubionym jest MP3: uczniowie muszą komunikować się i krytykować rozumowanie innych. O wiele bardziej interesuje mnie zdolność uczniów do rozumowania matematycznego niż ich umiejętność konkurowania z kalkulatorami.

Praktyki matematyczne dotyczą krytycznego myślenia. To dlatego „pokaż swoją pracę” nie jest numerem 9. Jeśli uczniowie potrafią fotomatematycznie rozwiązać problem matematyczny, to problem nie polega na uderzaniu w praktyki matematyczne, a zatem nie jest ściąganiem.

8 praktyk matematycznych jest tym, co STUDENCI powinni robić.

Każda lekcja lub zadanie powinno być dostosowane do 8 praktyk. Jeśli nie wykonują żadnej z nich, dlaczego ją przydzielamy? Standardy nie są oddzielone od 8 praktyk. Lista tematów w standardach jest TANDEMEM z praktykami.

Zainstaluj Photomatha

Pierwszego dnia szkoły każę uczniom zainstalować Photomath (lub coś podobnego). Czemu to jest śmieszne? BO JUŻ JUŻ MAJĄ. Nie mam zamiaru chować głowy w piasek i udawać, że nie idą do roboty Photomath. Jedyna różnica między wymaganiem tego a biciem się z tego powodu w pierś polega na tym, że robią to na biurku, a nie pod nim.

Co się zmienia, gdy Photomath nie oszukuje?

Jeśli nie możesz z nimi walczyć, dołącz do nich!

Co się stanie, gdy przestaniesz walczyć z istnieniem internetu? Twierdziłbym, że RZECZYWIŚCIE zajmujemy się matematyką, co jest zabawne i interesujące! Matematyka jest kreatywna!!! To, co robiliśmy przez ostatnie 100 lat, to nie matematyka! To było zapamiętywanie algorytmów bez wyczucia liczb. Było to wpychanie uczniom sztuczek „zatrzymaj, odwróć, zmień”, aby pomóc im umieścić gdzieś właściwą odpowiedź na linii. Matematyka to nie sztuczki!!! Prawdziwa matematyka powinna cenić MYŚLENIE! A jeśli myślisz, nie powinieneś oczekiwać, że uzyskasz właściwą odpowiedź za pierwszym razem. Roboty wykonują kroki i uzyskują właściwą odpowiedź. Matematycy szukają wzorców i próbują zrozumieć świat za pomocą modelowania matematycznego (MP4).

Jeśli włożysz Photomath w ich ręce i powiesz uczniom, że to nie jest ściąganie… Co by to zmieniło dla Ciebie jako nauczyciela? Myślę, że dzięki temu bylibyśmy lepszymi nauczycielami matematyki.

oszukiwanie z alice photomatch na telefon

Najpierw zdaj sobie sprawę, że narzędzia takie jak Photomath nie znikną. Te funkcje są wbudowane w narzędzia, z których korzystamy na co dzień. W telefonie mam Google Lens. Jedną z opcji do przechwycenia jest „Praca domowa”. Jak możemy nadal nazywać to oszustwem, skoro jest dosłownie wbudowane w narzędzia, z których korzystamy na co dzień. Kiedy nie możemy zmienić okoliczności, musimy zmienić naszą perspektywę.

  • 10 sposobów wykorzystania EdTech do podniesienia poziomu nauki

  • Płaca nauczyciela jest głupia

  • Farkle nauczy uczniów strategii

    Farkle nauczy uczniów strategii

  • Czy sztuczna inteligencja sprawi, że szkoła stanie się przestarzała?

Oszukiwanie z Photomath

Spróbuj „Rozwiąż ten problem za pomocą Photomath. W jaki inny sposób możesz rozwiązać to równanie?” lub „Zamiast zaczynać od odwrotności addytywnej, spróbuj użyć właściwości przemiennej”. Uczniowie BĘDĄ używać Photomath, zamiast uważać to za oszustwo, użyj Photomath! Poproś ich, aby zrobili to w inny sposób, powiedz DLACZEGO to rozwiązanie działa. Użyj Photomath na kilku równaniach i poproś o znalezienie wzoru.