Jako nauczyciel wiesz, jak ważne jest wykorzystywanie technologii do angażowania i edukowania uczniów. Chociaż PowerPoint jest podstawowym narzędziem w klasie od wielu lat, nadszedł czas, aby rozważyć przejście na Prezentacje Google. Ta potężna i wszechstronna platforma oferuje wiele zalet w porównaniu z programem PowerPoint, a przy odrobinie praktyki będziesz w stanie używać jej równie efektywnie.

Przełącz się na Korzystanie z Prezentacji Google

Oto kilka powodów, dla których warto przejść na Prezentacje Google:

Współpraca

Dzięki Prezentacjom Google możesz z łatwością współpracować z innymi nauczycielami lub uczniami w czasie rzeczywistym. Po prostu udostępnij swoją prezentację innym, a oni będą mogli zgłaszać sugestie, dodawać komentarze i wprowadzać zmiany. Dzięki temu idealnie nadaje się do projektów grupowych, recenzowania i wspólnego nauczania.

Chociaż PowerPoint ma również funkcje współpracy, moim zdaniem nie są one tak łatwe w użyciu.

Dostępność

Prezentacje Google są oparte na sieci. Uzyskaj dostęp do swoich prezentacji z dowolnego urządzenia z połączeniem internetowym. Ułatwia to pracę z domu, biblioteki, a nawet podczas podróży.

To główny powód, dla którego wybieram Prezentacje Google. Mam pełne przekonanie, że mogę uzyskać dostęp do Prezentacji Google na dowolnym urządzeniu. Wiele razy przychodziłem na prezentację iz jakiegoś powodu nie mogłem korzystać z własnego komputera. Zalogowanie się do Google w przeglądarce na dowolnym komputerze daje mi dostęp do mojej prezentacji.

Integracja

Prezentacje Google są częścią pakietu Google Suite, co oznacza, że można je łatwo zintegrować z innymi narzędziami, takimi jak Formularze Google, Arkusze Google i Google Classroom. Pozwala to na tworzenie interaktywnych prezentacji, które wykraczają poza proste slajdy.

Znajdź swoje Prezentacje na Dysku Google. Ta wygoda ma niewielki wpływ na moją decyzję o korzystaniu z Prezentacji Google.

Prezentacje Google integrują się również z innymi produktami, takimi jak Pear Deck . Jest to prosty sposób na uczynienie slajdów interaktywnymi.

Pierwsze kroki z korzystaniem z Prezentacji Google

Teraz, gdy już wiesz, dlaczego warto korzystać z Prezentacji Google, przyjrzyjmy się, jak z nich korzystać. Oto kroki, aby rozpocząć:

Zaloguj się na swoje konto Google

Jeśli masz już konto Gmail, masz już dostęp do Prezentacji Google. Przejdź do Dysku Google, aby utworzyć Prezentacje Google. Użyj slides.new . Możesz też wejść na slides.google.com, aby znaleźć Dysk Google odfiltrowany pod kątem Prezentacji i uzyskać dostęp do galerii szablonów.

Utwórz nową prezentację

Po zalogowaniu się na konto Google kliknij ikonę „Prezentacje Google”, aby utworzyć nową prezentację. Możesz zacząć od zera lub wybrać jeden z wielu szablonów, aby szybko zacząć.

Wypróbuj SlidesMania.com , aby uzyskać zabawne i darmowe szablony.

Pamiętaj, aby zainstalować aplikację Prezentacje Google na swoim telefonie, aby móc edytować i tworzyć w dowolnym miejscu. Najbardziej lubię wyszukiwać obrazy w mediach społecznościowych, którymi chcę się podzielić z moimi uczniami. Długo naciskam obraz, aby zapisać go w telefonie. Następnie otwieram aplikację Prezentacje Google, aby dodać coś do slajdu. Jest to łatwy sposób na zapewnienie aktualności treści.

Dodaj zawartość

Aby dodać zawartość do prezentacji, po prostu kliknij slajd i zacznij pisać. Możesz dodawać tekst, obrazy, wykresy i nie tylko.

Użyj małej strzałki obok znaku plus na pasku narzędzi. Dzięki temu możesz dodawać różne style układu do Prezentacji Google.

Użyj menu Widok i wybierz „Kreator motywów”, aby dostosować układy.

Jeśli korzystasz z Formularzy Google, możesz osadzać wykresy i wykresy z formularza w slajdach. Użyj menu wstawiania, aby połączyć formularz ze slajdami. Zaktualizuj wykres po wypełnieniu przez uczniów formularza Google, aby pokazać im wyniki.

Współpracować

Aby współpracować z innymi, kliknij przycisk „Udostępnij” i wprowadź adresy e-mail osób, którym chcesz udostępnić prezentację. Możesz przyznać im dostęp „edycja” lub „wyświetlanie”. Domyślny dostęp to „edytuj”. Ze swojego konta szkolnego możesz zapewnić tymczasowy dostęp do edycji lub przeglądania prezentacji. Ustaw datę ważności.

Współpracuj ze studentami!! Zmień sposób korzystania z narzędzia do współpracy, dając uczniom dostęp do edycji slajdów.

Kluczową funkcją Prezentacji jest historia wersji. Użyj menu Narzędzia, aby nazwać wersję „szablon”, zanim udostępnisz ją uczniom. Następnie możesz zresetować slajdy do pierwotnego stanu po tym, jak uczniowie dodali je do slajdów podczas zajęć. Pozwala to na korzystanie z tej samej wspólnej prezentacji z uczniami przez wiele lat.

Uważaj na kartę pracy

Przekształcenie arkusza roboczego w Prezentacje Google nie poprawia nauki. Co gorsza, przekształcenie arkusza roboczego w Prezentacje Google zajmuje dużo czasu. Czytanie odpowiedzi uczniów w polu tekstowym nie jest transformujące.

Zamiast tego zastanów się, w jaki sposób multimedialne funkcje Prezentacji Google pozwalają uczniom wykazać się kreatywnością i krytycznym myśleniem.

Obecny

Kiedy będziesz gotowy do prezentacji, po prostu kliknij przycisk „Pokaz slajdów”, a prezentacja zostanie wyświetlona na pełnym ekranie. Do przesuwania slajdów możesz użyć myszy lub klawiatury.

Włącz pytania i odpowiedzi w Prezentacjach Google, aby szybko utworzyć interaktywną lekcję z uczniami. Użyj menu z trzema kropkami w nawigatorze slajdów w lewym dolnym rogu. Spowoduje to automatyczne utworzenie adresu URL u góry ekranu, do którego uczniowie mogą dołączyć, aby zadawać pytania dotyczące lekcji.

Naciśnij B, aby zaciemnić slajdy. Lub, jeśli wolisz wybielić, naciśnij W.

Wpisz numer slajdu i naciśnij klawisz Enter, aby przeskakiwać po prezentacji.

Kształty hiperłączy w prezentacji, aby tworzyć nieliniowe prezentacje.

Używanie Prezentacji Google do nauczania w innowacyjny sposób:

Innowacja oznacza, że używasz narzędzia w nietradycyjny sposób. Tradycyjnie Prezentacje Google to narzędzie skoncentrowane na nauczycielach. Aby wprowadzić innowacje w jego użyciu jako urządzenie skoncentrowane na uczniach, musisz je zhakować.

Prezentacje Google do współpracy

Tworzenie pustych Prezentacji Google i udostępnianie uczniom z uprawnieniami do edycji to moje ulubione zastosowanie. Zadaj uczniom pytanie i poproś, aby każdy dodał slajd. Dzięki temu wszyscy uczniowie mogą uczestniczyć zamiast jednego lub dwóch, którzy podnieśli rękę.

Wypróbuj dodatek Randomize Slides Addon, aby przetasować odpowiedzi uczniów przed naciśnięciem przycisku pokazu slajdów w celu przedstawienia pomysłów uczniów.

Często korzystaj z historii wersji podczas współpracy z uczniami za pomocą Prezentacji Google. Nazwij wersję, aby w razie potrzeby łatwo było ją przewinąć.

Interaktywne quizy

Możesz tworzyć interaktywne quizy za pomocą Formularzy Google i umieszczać je bezpośrednio w prezentacji Google Slides. Pozwala to na ocenę postępów uczniów w czasie rzeczywistym i natychmiastową informację zwrotną.

Cyfrowe opowiadanie historii

Korzystaj z Prezentacji Google, aby tworzyć cyfrowe historie, które ożywią Twoje lekcje. Możesz dodawać obrazy, audio i wideo, aby tworzyć atrakcyjne prezentacje, które uczniowie zapamiętają.

Oczywiście moim Świętym Graalem zawsze są STUDENCI tworzący. Poproś uczniów, aby wspólnie stworzyli cyfrowe doświadczenie do opowiadania historii.

Grywalizacja

Dodaj elementy projektowania gier do swoich lekcji, używając Prezentacji Google do tworzenia interaktywnych gier, symulacji i wyzwań. To świetny sposób na zmotywowanie uczniów i uczynienie nauki zabawą.

Wypróbuj dodatek Dice Slides do Prezentacji Google. Zawiera elementy gry, które mogą urozmaicić Twoje slajdy.

Więcej Pierwsze kroki z korzystaniem z Prezentacji Google

Jako nauczyciel zawsze starasz się, aby Twoje lekcje były świeże i wciągające. Dzięki Prezentacjom Google możesz przenieść swoje nauczanie na wyższy poziom i tworzyć interaktywne prezentacje multimedialne, które przyciągną uwagę uczniów i utrzymają ich zaangażowanie. Po zapoznaniu się z podstawami tworzenia Prezentacji Google możesz spróbować wykorzystać je w innowacyjny sposób z uczniami.

Interaktywne quizy

Twórz interaktywne quizy za pomocą Formularzy Google i umieszczaj je bezpośrednio w prezentacji Google Slides. Oceniaj postępy uczniów w czasie rzeczywistym i zapewniaj natychmiastową informację zwrotną.

Cyfrowe opowiadanie historii

Tchnij życie w swoje lekcje, tworząc cyfrowe historie w Prezentacjach Google. Dodaj obrazy, dźwięk i wideo, aby tworzyć atrakcyjne prezentacje, które uczniowie zapamiętają.

Grywalizacja

Spraw, aby nauka była przyjemna, dodając do swoich lekcji elementy projektowania gier. Używaj Prezentacji Google do tworzenia interaktywnych gier, symulacji i wyzwań, które zmotywują uczniów.

Projekty grupowe

Współpracuj z innymi nauczycielami lub uczniami w czasie rzeczywistym za pomocą Prezentacji Google. Udostępnij swoją prezentację i pozwól innym zgłaszać sugestie, dodawać komentarze i wprowadzać zmiany.

Recenzja koleżeńska

Używaj Prezentacji Google do przeprowadzania recenzji projektów studenckich. Podziel się swoją prezentacją z innymi uczniami i pozwól im przekazać opinie i sugestie.

Współuczenie

Współpracuj z innymi nauczycielami za pomocą Prezentacji Google, aby wspólnie prowadzić lekcję. Udostępnij swoją prezentację i wspólnie wprowadzaj zmiany w czasie rzeczywistym.

Mapy interaktywne

Twórz interaktywne mapy za pomocą Prezentacji Google, aby wzbogacić swoje lekcje geografii i historii. Pokaż uczniom miejsca wydarzeń historycznych, słynne zabytki i nie tylko.

Interaktywne osie czasu

Twórz interaktywne osie czasu za pomocą Prezentacji Google, aby pomóc uczniom zrozumieć historyczne wydarzenia i sekwencje. Użyj obrazów, filmów i dźwięku, aby ożywić swoje osie czasu.

Wirtualne wycieczki

Zabierz swoich uczniów na wirtualne wycieczki dzięki Prezentacjom Google. Pokaż im zdjęcia i filmy ze słynnymi zabytkami, muzeami i nie tylko.

Interaktywne Infografiki

Twórz interaktywne infografiki za pomocą Prezentacji Google, aby pomóc uczniom zrozumieć złożone informacje. Używaj wykresów, wykresów i obrazów, aby Twoje infografiki były atrakcyjne i zapadające w pamięć.

Ankiety klasowe

Przeprowadzaj ankiety klasowe za pomocą Prezentacji Google, aby zaangażować uczniów i zebrać ich opinie na różne tematy. Użyj Formularzy Google, aby utworzyć ankietę i umieścić ją bezpośrednio w prezentacji.

Prezentacje studentów

Pozwól uczniom tworzyć własne prezentacje za pomocą Prezentacji Google. Udostępnij im swoją prezentację i pozwól im wprowadzać zmiany i dodawać własne treści.

Lekcje wideo

Korzystaj z Prezentacji Google, aby tworzyć lekcje wideo. Dodaj obrazy, dźwięk i tekst, aby tworzyć atrakcyjne prezentacje, które uczniowie mogą oglądać we własnym tempie.

Interaktywne sporządzanie notatek

Pozwól uczniom robić interaktywne notatki w Prezentacjach Google. Udostępnij im swoją prezentację i pozwól im dodawać własne notatki i komentarze.

Utwórz wirtualną galerię sztuki za pomocą Prezentacji Google. Pokaż uczniom zdjęcia słynnych dzieł sztuki i pozwól im dodawać własne komentarze i analizy.

Słownik interaktywny

Korzystaj z Prezentacji Google, aby tworzyć interaktywne lekcje słownictwa. Pokaż uczniom obrazy, filmy i dźwięki, aby pomóc im zrozumieć nowe słowa

 • 10 sposobów wykorzystania EdTech do podniesienia poziomu nauki

  10 sposobów wykorzystania EdTech do podniesienia poziomu nauki

  W dzisiejszym dynamicznym środowisku cyfrowym ważne jest przygotowanie uczniów do biegłości w posługiwaniu się technologią. Jednak „bez papieru to pedagogika”. Skupienie się wyłącznie na zastąpieniu tradycyjnych zasobów zasobami cyfrowymi grozi przeoczeniem prawdziwego potencjału EdTech. Zamiast tego powinniśmy skupić się na wykorzystaniu technologii edukacyjnych w celu podniesienia poziomu doświadczeń edukacyjnych naszych uczniów. Wykorzystując moc EdTech, możemy promować współpracę, krytyczne myślenie, kreatywność i zindywidualizowaną naukę — ostatecznie tworząc bardziej angażujące i dynamiczne środowisko w klasie. Zastanów się, jak wykorzystać EdTech do podniesienia poziomu nauczania.

 • Płaca nauczyciela jest głupia

  Płaca nauczyciela jest głupia

  Próba porównania harmonogramów wynagrodzeń nauczycieli jest głupia. 30 lat w 10 kolumnach i jak widzisz porównanie stanu do stanu przy tak zróżnicowanych kosztach utrzymania? Stworzyłem arkusz kalkulacyjny, aby spróbować dokonać tych porównań, abyśmy mogli naprawdę zobaczyć, dlaczego wynagrodzenie nauczyciela jest głupie.

 • Farkle będzie uczyć uczniów strategii

  Farkle będzie uczyć uczniów strategii

  Użyj gry Farkle, gry w kości, aby nauczyć uczniów, jak przekazywać swoje strategie. Pozwoli ci to skupić się na zwiększeniu krytycznego myślenia w klasie.

 • Czy sztuczna inteligencja sprawi, że szkoła stanie się przestarzała?

  Czy sztuczna inteligencja sprawi, że szkoła stanie się przestarzała?

  Czy AI będzie końcem nauczania i szkoły? Nie ma wątpliwości, że są rzeczy, które sztuczna inteligencja potrafi robić lepiej niż człowiek. Co więc stanie się rolą szkoły lub czy sztuczna inteligencja sprawi, że szkoła stanie się przestarzała?

 • BookWidgets: Zmieniające zasady gry, którym nauczyciele nie mogą się oprzeć

  BookWidgets: Zmieniający zasady gry, którym nauczyciele nie mogą się oprzeć

  W miarę rozwoju technologii edukacyjnych innowacyjne narzędzia odgrywają coraz ważniejszą rolę w klasach na całym świecie. Wśród tych narzędzi BookWidgets okazał się nieocenionym źródłem informacji dla nauczycieli, którzy chcą ulepszyć swoje lekcje i zaangażować uczniów w kreatywny i interaktywny sposób. BookWidgets: Zmieniający zasady gry, którym nauczyciele nie mogą się oprzeć

 • Innowacyjne nauczanie z ChatGPT (AI)

  Innowacyjne nauczanie z ChatGPT (AI)

  Niezależnie od tego, czy korzystasz z ChatGPT, Google Bard, Bing (czyli ChatGPT), czy innego chatbota opartego na sztucznej inteligencji, który zmieni sposób nauczania! Dzięki chatbotom możesz nie tylko zaoszczędzić czas, ale także wprowadzić innowacje w swoim nauczaniu. ChatGPT może wykonać część ciężkiej pracy, aby pomóc Ci w tworzeniu kreatywnych planów lekcji i projektów. Innowacyjne nauczanie z ChatGPT (AI)