To jest dzisiejsze wydanie The Download , naszego tygodniowego biuletynu, który zapewnia codzienną dawkę tego, co dzieje się w świecie technologii.

Ta technologia może zmienić całą planetę. Te grupy chcą, aby każdy naród miał coś do powiedzenia.

Wyobraź sobie dwie teoretyczne przyszłości: jedną, w której narody przeciwdziałają zmianom klimatycznym, odbijając światło słoneczne z powrotem w przestrzeń kosmiczną, oraz drugą, w której świat nadal się nagrzewa. Istnieją duże różnice między nimi, ale jest też wiele mniejszych, bardziej subtelnych zmian.

Weźmy na przykład malarię. Do 2070 r. ogólne ryzyko przenoszenia malarii będzie mniej więcej takie samo w obu światach. Ale w hipotetycznej geoinżynieryjnej wersji Ziemi zagrożenie chorobą przesunęło się na mapie ze Wschodu do Afryki Zachodniej.

Scenariusze te podkreślają złożone kompromisy, które mogą towarzyszyć geoinżynierii słonecznej. I stawiają trudne pytania o to, kto może określić, w jaki sposób lub czy świat kiedykolwiek używa narzędzi, które zmieniają cały system klimatyczny, w sposób, który może przynieść korzyści wielu, ale także stwarza nowe zagrożenia dla niektórych. Przeczytaj całą historię .

—James Temple

Nauczyciele w Danii używają aplikacji do sprawdzania nastrojów swoich uczniów

Nikt nie wie dlaczego, ale w ciągu zaledwie kilku dekad liczba duńskich dzieci i młodzieży z depresją wzrosła ponad sześciokrotnie.

Aby pomóc rozwiązać ten problem, niektóre szkoły przyjmują platformy, które często przeprowadzają wśród uczniów ankiety pod kątem różnych wskaźników dobrostanu i wykorzystują algorytmy do sugerowania konkretnych zagadnień, na których klasa może się skupić.

Wiele osób twierdzi, że technologia monitorowania nastroju ma ogromny potencjał. Ale niektórzy eksperci są sceptyczni. Mówią, że istnieje niewiele dowodów na to, że może rozwiązać problemy społeczne, a rozwijanie nawyku samoobserwacji od najmłodszych lat może sprawić, że dzieci poczują się jeszcze gorzej. Przeczytaj całą historię .

—Arian Chameneh

Ta historia pochodzi z naszego nadchodzącego drukowanego wydania edukacyjnego. Jeśli nie jesteś jeszcze subskrybentem, możesz zarejestrować się już od 69 USD rocznie — specjalna niska cena z okazji Tygodnia dla Ziemi.

Stany Zjednoczone inwestują pieniądze w technologię nadzoru na południowej granicy

Przez lata Stany Zjednoczone walczyły o przetworzenie wszystkich ludzi, którzy chcą tam mieszkać. To powoli narastający problem, który stał się kryzysem, a w ciągu ostatnich 18 miesięcy liczba zgonów migrantów gwałtownie wzrosła.

Wraz ze wzrostem presji politycznej pieniądze napływają do nowej, błyszczącej technologii jako proponowanej szybkiej(jakiej) naprawy. Pod koniec zeszłego roku agencja odpowiedzialna za pilnowanie granicy zaczęła prosić o propozycje modernizacji i rozbudowy sieci wież obserwacyjnych za 200 milionów dolarów.

Istnieje jednak coraz więcej dowodów na to, że wieże mogą nie być tak przydatne, jak twierdzi agencja. Przeczytaj całą historię .

— Tate Ryan-Mosley

Historia Tate pochodzi z The Technocrat, jej cotygodniowego biuletynu, który zawiera wewnętrzne informacje na temat wszystkiego, co dotyczy Doliny Krzemowej. Zarejestruj się , aby otrzymywać je na swoją skrzynkę odbiorczą w każdy piątek.

Obowiązkowe lektury

Przeszukałem internet, aby znaleźć najzabawniejsze/najważniejsze/przerażające/fascynujące dzisiejsze historie o technologii.

1 Rakieta SpaceX Starship jest gotowa do pierwszego lotu testowego na orbicie
Ale Elon Musk jest niezwykle ostrożny, jeśli chodzi o szanse na sukces. ( Skraj )
+ To kamień milowy w staraniach Muska o zabranie ludzi na Marsa. ( FT $)
+ Co dalej w kosmosie. ( Przegląd technologii MIT )

2 Google planuje nową wyszukiwarkę opartą na sztucznej inteligencji
Po pobiciu przez rywali. ( NYT $) + Elon Musk założył firmę zajmującą się sztuczną inteligencją. ( WSJ $)
+ Oparta na ChatGPT bitwa o wyszukiwanie jest większa niż Microsoft czy Google. ( Przegląd technologii MIT )

3 Fałszywe rosyjskie konta w mediach społecznościowych stają się coraz trudniejsze do wykrycia
Wyciek z Discord sugeruje, że tylko 1% tych profili jest usuwanych. ( WP $)

4 Polityka przemysłowa USA przynosi efekty
Kraj stoi u progu boomu produkcyjnego. ( FT $)
+ Sejsmiczna zmiana w amerykańskiej polityce technologicznej w 2022 r. zmieni sposób, w jaki wprowadzamy innowacje. ( Przegląd technologii MIT )

5 Gwardia Narodowa Gruzji prowadzi rekrutację do szkół średnich
Korzystanie z danych śledzenia lokalizacji telefonu. ( Przejęcie )

6 Uber jest w zawieszeniu
Trwa ofensywa PR, aby poprawić morale kierowców, ale nie wszyscy są przekonani. ( Łupek $)
+ Jak jeden kierowca Ubera stawił czoła zautomatyzowanemu HR firmy. ( Strażnik )

7 Sąd Najwyższy USA rozważa legalność cyberstalkin g
Ma to również poważne implikacje dla przyszłości wolności słowa. ( Szybka firma $)
+ Google nie egzekwuje własnego zakazu reklam oprogramowania stalkerware. ( Przegląd technologii MIT )

8 Jesteśmy świadkami powstania spa biohackingowego
Neurofeedback i haloterapia to tylko niektóre z zabiegów, których możesz się spodziewać. ( Informacje $)

9 Dokąd zmierza Dolina Krzemowa?
Kryzys dał się we znaki, a pracownicy wciąż zastanawiają się nad kolejnymi krokami. ( Strażnik )
+ Rodzaje projektów wspieranych przez VC również się zmieniają. ( przesiane $)

10 Roboty wciąż nie są gotowe na prawdziwy świat 🤖
Ale awatary robotów to gorąca własność. ( widmo IEEE )

Cytat dnia

„Czujemy się, jakbyśmy byli w nocnym klubie, a światła właśnie się zapaliły”.

—Brian Chesky, dyrektor generalny Airbnb, rozważa koniec łatwych pieniędzy przelewających się w Dolinie Krzemowej, donosi New York Times .

Wielka historia

Aby rozwiązać problemy związane z ruchem kosmicznym, spójrz na pełne morze

sierpień 2021 r

Dzięki powstaniu projektów megakonstelacji satelitarnych, takich jak OneWeb i Starlink firmy SpaceX, możliwe, że do 2030 roku zobaczymy ponad 100 000 satelitów krążących wokół Ziemi – liczba, która po prostu przerosłaby nasze możliwości śledzenia ich wszystkich.

Eksperci wielokrotnie apelowali o lepsze ramy zarządzania ruchem kosmicznym i zapobiegania awariom satelitów, ale największe światowe potęgi kosmiczne wciąż się ociągają. Przez cały czas coraz więcej obiektów zbliża się niebezpiecznie blisko siebie.

Ruth Stilwell, dyrektor wykonawczy Aerospace Policy Solutions, ma niezwykłą sugestię, jak możemy lepiej zarządzać ruchem kosmicznym — patrząc na prawa i polityki morskie. Przeczytaj całą historię .

— Neel V. Patel

Nadal możemy mieć ładne rzeczy

Miejsce komfortu, zabawy i odwrócenia uwagi w tych dziwnych czasach. (Masz jakieś pomysły? Napisz do mnie lub tweetnij je do mnie .)

+ Ta hybryda ChatGPT x Furby przyprawia mnie o koszmary.
+ Powodzenia dla wszystkich biegnących dziś w Maratonie Bostońskim !
+ Przyznaj się, wszyscy uwielbiamy zaglądać za zasłony relacji innych ludzi. Ten artykuł o nawykach związanych ze snem jest całkowicie fascynujący.
+ Aww, małpy można oszukać magicznymi sztuczkami 🐒🪄
+ Przyznaj się, wiesz, że chcesz zrobić ten quiz osobowości sukcesji .