Nowy raport The Information ujawnia, że nawet pracownicy Apple nie są pod wrażeniem Siri. „Dysfunkcje organizacyjne i brak ambicji” to tylko niektóre z problemów, które ponad trzy tuziny byłych pracowników Apple, którzy pracowali w grupach zajmujących się sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym, podzieliło się z publikacją.

Ten raport jest podobny do innej historii udostępnionej przez The New York Times , która wyjaśnia, jak „niezgrabna” jest Siri i jak jej nieporęczna konstrukcja sprawia, że dodawanie nowych funkcji jest czasochłonne. The Information twierdzi, że z biegiem lat Apple stracił inżynierów Siri na rzecz Google, aby mogli pracować nad dużymi modelami językowymi (LLM), czyli technologią stojącą za Google Bard i ChatGPT.

Ponieważ osobisty asystent nie ma nowych funkcji, a ponadto jest latami w tyle za konkurencją, zespół odpowiedzialny za nadchodzący zestaw słuchawkowy rzeczywistości mieszanej pomyślał nawet o zastąpieniu Siri ze względu na jego słabą użyteczność:

Na przykład zespół budujący zestaw słuchawkowy rzeczywistości mieszanej firmy Apple, w tym jego lider Mike Rockwell, wyraził rozczarowanie demonstracjami stworzonymi przez zespół Siri, aby pokazać, w jaki sposób asystent głosowy może sterować zestawem słuchawkowym, według dwóch osób zaznajomionych z tą sprawą. W pewnym momencie zespół Rockwella rozważał zbudowanie alternatywnych metod sterowania urządzeniem za pomocą poleceń głosowych, powiedzieli ludzie (zespół zajmujący się słuchawkami ostatecznie porzucił ten pomysł).

Jedną z największych obaw związanych z Siri jest skupienie się Apple na prywatności. Pozostawianie próśb na urządzeniach ogranicza możliwość stworzenia inteligentniejszego osobistego asystenta. Ponadto, aby zapobiec kłopotliwym odpowiedziom, dyrektor generalny Apple, Tim Cook i inni dyrektorzy wyższego szczebla, wolą, aby odpowiedzi Siri były wcześniej pisane przez zespół około 20 pisarzy zamiast generowanych przez sztuczną inteligencję.

Kolejna ciekawostka dotyczy projektu Blackbird z 2019 roku, który chciał przepisać wirtualnego asystenta od nowa. Ten projekt konkurował z innym o nazwie Siri X, którego celem było przeniesienie przetwarzania Siri na urządzenie ze względów prywatności. Siri X była w większości ukończona w 2021 roku. W tym czasie pracownicy pracujący nad Blackbirdem zostali przydzieleni do tego innego projektu, co daje nam jasny obraz tego, dlaczego rozwój Siri jest tak powolny w porównaniu z innymi asystentami osobistymi.

Cała historia jest warta przeczytania , ale jest za paywallem.