Uwielbiam jakąś przełomową technologię. Nie ma sensu bić się w piersi o to, jak technologia x sprawiła, że y stało się przestarzałe. Świat biznesu nie może ignorować przełomowej technologii, bo inaczej wypadnie z biznesu. Jako nauczyciele zajmujemy się przygotowywaniem uczniów na ICH przyszłość. Przyszłość dla studentów to AI (sztuczna inteligencja). Obejmuje to wyszukiwanie rzeczy w Google i YouTube. Photomath nie oszukuje , to po prostu wymusza nowy sposób podejścia do matematyki. Nową rzeczą, która może przerażać w edukacji, jest ChatGPT . Poproś go, aby napisał ci prawie wszystko. Esej, kod, przepis… cokolwiek chcesz!

Wypróbuj ChatGPT

Poprosiłem ChatGPT o napisanie tego artykułu

Uwielbiam blogować, ale czy ChatGPT może mnie zastąpić? Zapytałem ChatGPT:

Napisz artykuł o nauczaniu za pomocą Prezentacji Google

Nauczanie za pomocą Prezentacji Google to popularny i skuteczny sposób angażowania i inspirowania uczniów przez nauczycieli. Dzięki temu wszechstronnemu narzędziu nauczyciele mogą tworzyć interaktywne i bogate w multimedia prezentacje, które uczniowie mogą łatwo udostępniać i uzyskiwać do nich dostęp na dowolnym urządzeniu z połączeniem internetowym.

Jedną z kluczowych zalet korzystania z Prezentacji Google do nauczania są funkcje współpracy. Nauczyciele mogą udostępnić prezentację swoim uczniom i pozwolić im dodawać własne komentarze, sugestie, a nawet edytować slajdy w czasie rzeczywistym. Pozwala to na bardziej interaktywne i wciągające doświadczenie edukacyjne, ponieważ uczniowie mogą aktywnie uczestniczyć w tworzeniu prezentacji.

Oprócz współpracy, Prezentacje Google oferują również szeroką gamę narzędzi i funkcji, które mogą ulepszyć prezentację. Nauczyciele mogą dodawać obrazy, filmy i inne elementy multimedialne, aby prezentacja była bardziej wciągająca i interaktywna. Mogą również używać narzędzi do rysowania i tworzenia diagramów do tworzenia diagramów, map myśli i innych pomocy wizualnych, aby pomóc uczniom zrozumieć złożone koncepcje.

Kolejną zaletą używania Prezentacji Google do nauczania jest łatwość integracji z innymi narzędziami i aplikacjami Google. Na przykład nauczyciele mogą używać Formularzy Google do tworzenia ankiet i quizów, które można osadzić bezpośrednio w prezentacji. Pozwala to na ocenę i informację zwrotną w czasie rzeczywistym, które można wykorzystać do dostosowania prezentacji i dostosowania jej do potrzeb uczniów.

Ogólnie rzecz biorąc, nauczanie za pomocą Prezentacji Google to potężny i skuteczny sposób angażowania i inspirowania uczniów przez nauczycieli. Korzystając z funkcji współpracy i multimediów tego narzędzia, nauczyciele mogą tworzyć interaktywne i dynamiczne prezentacje, które mogą pomóc uczniom skuteczniej uczyć się i zapamiętywać informacje.

-CzatGPT

Spróbuj ponownie – to samo pytanie

Prezentacje Google to potężne narzędzie dla nauczycieli do tworzenia atrakcyjnych i interaktywnych prezentacji. Dzięki przyjaznemu dla użytkownika interfejsowi nauczyciele mogą łatwo tworzyć i edytować slajdy, dodawać multimedia oraz współpracować z kolegami i uczniami.

Jedną z kluczowych zalet używania Prezentacji Google do nauczania jest możliwość współpracy w czasie rzeczywistym. Nauczyciele mogą udostępniać uczniom swoje slajdy i zezwalać im na dodawanie własnych treści, dzięki czemu nauka jest bardziej interaktywna i wciągająca. Pozwala to również nauczycielom zobaczyć postępy ich uczniów w czasie rzeczywistym oraz przekazywać informacje zwrotne i wskazówki.

Prezentacje Google umożliwiają także nauczycielom włączanie do swoich prezentacji multimediów, takich jak filmy, obrazy i pliki audio. Może to pomóc uczynić treści bardziej atrakcyjnymi i interaktywnymi dla uczniów. Na przykład nauczyciel może dodać wideo do slajdu, aby pokazać rzeczywisty przykład omawianej koncepcji.

Kolejną zaletą korzystania z Prezentacji Google do nauczania jest możliwość uzyskiwania dostępu i edytowania slajdów z dowolnego urządzenia. Oznacza to, że nauczyciele i uczniowie mogą uzyskiwać dostęp do slajdów i edytować je ze smartfonów, tabletów lub laptopów, co ułatwia współpracę i pracę nad projektami z dowolnego miejsca.

Prezentacje Google mają również wiele funkcji i narzędzi, które mogą pomóc nauczycielom w tworzeniu profesjonalnie wyglądających prezentacji. Na przykład nauczyciele mogą korzystać z wbudowanych szablonów i motywów, aby szybko stworzyć atrakcyjną wizualnie prezentację. Mogą również korzystać z różnych opcji formatowania, takich jak style czcionek i kolory, aby wyróżnić swoje slajdy.

Podsumowując, Prezentacje Google to cenne narzędzie dla nauczycieli do tworzenia angażujących i interaktywnych prezentacji. Dzięki możliwości współpracy w czasie rzeczywistym, włączaniu multimediów i dostępowi z dowolnego urządzenia Prezentacje Google mogą pomóc nauczycielom w tworzeniu atrakcyjnych i efektywnych środowisk edukacyjnych dla uczniów.

ChatGPT

To mówi wiele o niczym!

Analizuj zamiast zapamiętywać

ChatGPT zebrał kilka faktów w dość prostym artykule. Brakuje w nim szczegółów i przykładów, które faktycznie byłyby pomocne. Jeśli zastanawiasz się, jak uczyć za pomocą Prezentacji Google, czy ten artykuł odmieni Twoje nauczanie?

Esej nie umarł. Edukacja się nie skończyła.

To, co umarło, to poleganie na uczniach zapamiętujących rzeczy i nazywających to edukacją.

Używam Duolingo do nauki hiszpańskiego. Czy to oznacza, że nauczyciele hiszpańskiego są przestarzałi? TAK, jeśli jedyną rzeczą, jaką robi nauczyciel, jest proszenie dzieci o zapamiętanie koniugacji czasowników. Istnieje 5 milionów różnych stron internetowych/aplikacji matematycznych, które podpowiedzą uczniom, jak rozwiązać wzór kwadratowy i pozwolą im ćwiczyć tę umiejętność. Czy to oznacza, że nauczyciele matematyki są przestarzałi? TAK TAK TAK, jeśli to wszystko, czego nauczyciele matematyki oczekują od swoich uczniów… wymyślenia odpowiedzi.

Albo edukacja przestawi się na docenianie kreatywności i krytycznego myślenia, albo wszyscy stracimy pracę.

ChatGPT to mój nowy pomocnik

koduję. Poprosiłem ChatGPT o napisanie mi skryptu Google Apps do tworzenia Prezentacji Google. To dosłownie jedna linia kodu

funkcja makeSlides(){SlidesApp.create('Prezentacje Google');}

-kodowane przez Alice Keeler

Jednak ChatGPT poszedł dalej.

Skopiowałem i wkleiłem dane wyjściowe z ChatGPT i wystąpił błąd.

Fajny. Teraz mogę użyć krytycznego myślenia do ANALIZY BŁĘDU.

Zajrzałem na mój Dysk Google. Utworzył prezentację Google Slides. Teraz… aby DOWIEDZIEĆ się, dlaczego nie dodał slajdu.

PROSZĘ o znalezienie błędu. Mimo że pozwoliłem rozpocząć ChatGPT… adaptacja i modyfikacja jest trudna. Analizując, co jest nie tak z kodem, uczę się nowych rzeczy, więc wygrywaj! Bez względu na to, co robię, myślę, że pozostawię otwarte ChatGPT w innej karcie i pozwolę, aby pomogło mi to ROZPOCZĄĆ!

Strefa najbliższego rozwoju Wygotskiego

Możesz zajść tylko do tej pory, a potem potrzebujesz kogoś, kto pomoże ci pójść dalej. Od dawna mówię, że taka jest rola nauczyciela. Nie przede wszystkim po to, by uczyć uczniów, co mogą zrobić dla siebie, ale biorąc to, co byli w stanie zrobić, i posuwając to dalej.

Prześlij swój projekt

Jak możemy pomóc uczniom DAĆ SIĘ DALEJ? Może zaczynają się od ChatGPT. Następnie przeanalizuj i zmodyfikuj dane wyjściowe. Jak możemy dać im praktyczne informacje zwrotne, aby poszli jeszcze dalej w kreatywności i krytycznym myśleniu?

Zamiast „oddaj swoją pracę”, rozważ „oddaj swój projekt”.

Niech roboty będą robotami

Nie potrzebujemy dzieci, aby konkurować z kalkulatorami.

Nie potrzebujemy studentów, aby konkurować z ChatGPT.

Nie musimy oceniać zadań o niskim poziomie krytycznego myślenia. Jeśli robot może dostarczyć treść. Jeśli robot może to ocenić. ROBOT POWINIEN TO ZROBIĆ! Uwolnij swój czas jako nauczyciela, aby pomóc uczniom być bardziej kreatywnymi. Poświęć swój czas na czasochłonną pracę polegającą na uczeniu uczniów krytycznego myślenia.

Co najważniejsze, musimy uczyć uczniów umiejętności korzystania z mediów.

Teraz bardziej niż kiedykolwiek fałszywe i celowo wprowadzające w błąd informacje krążą w Internecie. Jeśli zdecydujemy się robić cokolwiek w naszych szkołach, mam nadzieję, że UMIEJĘTNOŚĆ KORZYSTANIA Z MEDIÓW będzie naszym najwyższym priorytetem. Uczniowie krytycznie analizują, jakie roboty i nikczemne postacie umieszczają w mediach społecznościowych, w postach na blogach, filmach na YouTube i w artykułach informacyjnych.

Napisałem na Twitterze, że ChatGPT publikuje dzisiaj mój post na blogu

Sprawdź mój Tweet, ale co ważniejsze, ODPOWIEDZI! Zwłaszcza Donnie Piercey (patrz poniżej) jest świetny!

Pozwalam ChatGPT napisać mój dzisiejszy post na blogu.
Wypróbuj: https://t.co/Uwl5ZXXFWK pic.twitter.com/UatkozVX58

— Alice Keeler (@alicekeeler) 10 grudnia 2022 r

Donnie Piercey tweetuje z powrotem

pic.twitter.com/7X6nnn0ycF

— donnie piercey (@mrpiercEy) 10 grudnia 2022 r

😂😂 pic.twitter.com/pUiF4rp0Z7

— donnie piercey (@mrpiercEy) 10 grudnia 2022 r

pic.twitter.com/7X6nnn0ycF

— donnie piercey (@mrpiercEy) 10 grudnia 2022 r

pic.twitter.com/7X6nnn0ycF

— donnie piercey (@mrpiercEy) 10 grudnia 2022 r

pic.twitter.com/UG7sqfLEdK

— donnie piercey (@mrpiercEy) 10 grudnia 2022 r

pic.twitter.com/WmnQz12V36

— donnie piercey (@mrpiercEy) 10 grudnia 2022 r

Teraz poprosiłem go, aby zmienił twój post w bitwę rapową między Eminemem a Ringo Starrem, w której Eminem lubi slajdy Google, a Ringo Starr nie. pic.twitter.com/u1f6sLCkxV

— donnie piercey (@mrpiercEy) 10 grudnia 2022 r

Teraz poprosiłem go, aby zamienił twój kawałek w szantę morską pic.twitter.com/dDFoiRQzAB

— donnie piercey (@mrpiercEy) 10 grudnia 2022 r

Poprosiłem go o przepisanie twojego artykułu z welociraptorem, Martym McFly i ciepłym kawałkiem grzanki z masłem. pic.twitter.com/PqSrGYFD5l

— donnie piercey (@mrpiercEy) 10 grudnia 2022 r

Niektórzy nauczyciele dzielą się tym, o co poprosili ChatGPT

Czego nauczyłem się, widząc, o co inni nauczyciele proszą ChatGPT o odpowiedź, to… są o wiele bardziej kreatywni niż ja!! ha!

jednak moja praca jako nauczyciela nie polega na siedzeniu i próbowaniu przyłapania moich uczniów na ściąganiu. wydaje mi się, że w tym momencie roku byłbym w stanie stwierdzić, czy dziecko odda coś, co zostało rażąco napisane przez sztuczną inteligencję. 100% jednak – jest to problem, który trzeba będzie szybko rozwiązać.

— donnie piercey (@mrpiercEy) 10 grudnia 2022 r

pic.twitter.com/LUedmjJINR

— donnie piercey (@mrpiercEy) 10 grudnia 2022 r

i tak… organizacje i firmy, które rozdają cyfrowe odznaki, certyfikaty i nagrody: oznacza to również, że nauczyciele mogą po prostu używać botów AI, takich jak ChatGPT, aby odpowiadać na wszystkie pytania w twoich aplikacjach. Ponownie, jest to dość puszkowa odpowiedź, ale wciąż… o rany. pic.twitter.com/wy8RdqrWeu

— donnie piercey (@mrpiercEy) 10 grudnia 2022 r

Sztuczna inteligencja może teraz czytać te ogólne akapity i otwierać pytania, które przydzielamy uczniom, a następnie natychmiast odpowiadać na pytania. Tak, oznacza to, że mogą po prostu skopiować i wkleić wszystko, co do nich wyślemy, a komputer odpowie. Nie, zablokowanie strony nie pomoże. pic.twitter.com/USCebB6NW0

— donnie piercey (@mrpiercEy) 8 grudnia 2022 r

też uważam, że jest całkiem spoko. Lol. poproś go, aby „napisał zakończenie (wstaw tutaj tytuł filmu), ale dodaj ______________” pic.twitter.com/w7NrZZFXr4

— donnie piercey (@mrpiercEy) 10 grudnia 2022 r

Lol, ile to jest warte pic.twitter.com/89l6d4jBhj

— donnie piercey (@mrpiercEy) 10 grudnia 2022 r

Sztuczna inteligencja to napisała, ale chcę pełnego uznania #ChatGPT @PostMalone @Garfield pic.twitter.com/Bsgm9P8LQn

— Danny Leeming (@dleeming2) 10 grudnia 2022 r

Właśnie wypróbowałem ChatGPT na tematy, które znałem i… Śmiałbym się jeszcze bardziej, gdybym nie był zszokowany dokładnością tematu…

— @TheJoseVilson wszędzie (@TheJoseVilson) 10 grudnia 2022 r

Jeśli nauczyciele znają tylko pisanie na poziomie powierzchownym… łatwo ich oszukać. Ale każdy, kto ma pojęcie o krytycznym myśleniu, widzi to po prostu jako Google z najwyższej półki.

— Patrick, nie Pat próbuje ukończyć studia (@PresidentPat) 10 grudnia 2022 r

IMO: Open-ai może być najbardziej przełomową technologią w edukacji, jaka pojawiła się w ciągu ostatnich 10 lat – wspomniałem o tym mojej córce, powiedziała, że wszyscy dzielą się tym, jak z niej korzystać na TikTok

— Tanya Avrith ❤️ #AdobeEduCreative (@TanyaAvrith) 10 grudnia 2022 r.

Dowiemy się, jak dostosować się do wpływu sztucznej inteligencji (ChatGPT i in.) na instrukcje pisania i analizę literatury.
Nauczyciele dokonali nagłej zmiany paradygmatu na nauczanie online. Obecne „przerażenie” dotyczy wpływu na uczenie się/instrukcje podczas dostosowywania i przeprojektowywania. #CzatGPT

— Pamela Bradley (@4pambradley) 10 grudnia 2022 r

Mój mąż jest nauczycielem języka angielskiego i oto, o co zapytał ChatGPT