Wyobraź sobie świat, w którym Twoje najbardziej fantastyczne wizje i kreatywne pomysły mogą zostać zrealizowane wizualnie w mniej niż sześćdziesiąt sekund. — jak sterowiec unoszący się w technopunkowym krajobrazie. Obraz do reklamy drukowanej wraz z uśmiechniętymi modelkami trzymającymi Twój produkt. Lub wybór nowych logo Twojej firmy gotowych do stemplowania na papierze firmowym. Po prostu wpisz słowa na komputerze, a zanim minie minuta, będziesz mieć ciąg obrazów, które możesz udoskonalić i dostosować, aż będą idealne do użycia.

I możesz to zrobić nawet za darmo.

To właśnie może zaoferować sztuczna inteligencja , a Midjourney , jedno narzędzie AI, czyni to tak łatwym. To nawet sprawia, że proces jest zabawny.

BAD AI Show mówi ci, jak to zrobić

W niedawnym odcinku programu BAD AI Show wraz z Travisem Wrightem przeprowadziliśmy widzów przez proces tworzenia od podstaw niesamowitych obrazów AI.

Midjourney jest obecnie w fazie beta, ale z prawie 15 milionami członków jest to całkiem duża wersja beta. Im więcej osób go wypróbuje, tym szybciej algorytm się nauczy, dlatego firma chce zaprosić ludzi do wpisywania podpowiedzi.

Program działa za pośrednictwem bota w Discord, aplikacji do przesyłania wiadomości społecznościowych, więc jeśli nie masz jeszcze konta Discord, musisz się zarejestrować. Następnie musisz zezwolić botowi Midjourney na dostęp do Twojego konta Discord.

Warto w tym miejscu zauważyć, że dopóki nie sięgniesz do kieszeni po usługi premium Midjourney, twoja interakcja z botem będzie miała miejsce na czacie grupowym.

Należysz do wielu osób rozmawiających publicznie z botem. Będziesz mógł zobaczyć monity i obrazy innych użytkowników, a obrazy, które wygenerujesz, będą dostępne dla innych. Kliknij opcję Prezentacja społeczności w lewym górnym rogu, aby wyświetlić galerię ostatnio wygenerowanych zdjęć. Umieść kursor nad tymi obrazami, a zobaczysz monity, które je wygenerowały.

Monity to polecenia, które mówią botowi, co chcesz wyprodukować.

Im dokładniejsze są Twoje podpowiedzi, tym większą kontrolę będziesz mieć nad obrazem tworzonym przez algorytm. Po prostu poproś na przykład o zdjęcie japońskiego drzewa, a Midjourney może dać ci drzeworyt przedstawiający miłorząb przed świątynią.

Albo bot mógłby stworzyć stylizowane drzewko bonsai unoszące się w bańce mydlanej. Wynik jest losowy i za każdym razem inny. Dodaj szczegóły dotyczące kąta patrzenia, stylu zdjęcia lub jakości obrazu, a algorytm zacznie uwzględniać więcej czynników wpływających na wynik.

Jednym ze sposobów dodania tych szczegółów jest sprawdzenie monitów używanych przez innych członków społeczności. Często pojawiające się terminy to „4k”, „fotorealizm”, „grafika liniowa” i „inspirowane przez”, z nazwiskiem znanego artysty zmuszającego algorytm do pracy w określonym stylu.

Możesz także łączyć różne narzędzia AI dla MidJourney

W podcaście wyjaśniłem, że ostatnio słuchałem Simona i Garfunkela śpiewających 50 Ways to Leave Your Lover. Poprosiłem ChatGPT o stworzenie listy 50 sposobów, a następnie wrzuciłem niektóre z nich do Midjourney, prosząc bota o zrobienie mi obrazu mężczyzny zrywającego ze swoją dziewczyną.

Ale nie ma ograniczeń co do koncepcji, które możesz wrzucić do Midjourney, a łączenie pomysłów często może dać zabawne rezultaty. Tak działa kreatywność: spotkanie dwóch pozornie niezwiązanych ze sobą pomysłów, które generuje coś zupełnie nowego.

Oto jak rozpocząć wprowadzanie monitów

Aby rozpocząć wprowadzanie podpowiedzi, wybierz jeden z pokoi dla nowicjuszy po lewej stronie. W polu u dołu strony wpisz „/ imagine”, a następnie monit.

Po wprowadzeniu monitów Midjourney skorzysta z milionów obrazów przeanalizowanych przez algorytm, aby w ciągu sześćdziesięciu sekund wygenerować cztery unikalne opcje.

Będziesz wtedy mógł udoskonalić te obrazy na trzy sposoby.

Pod obrazami znajdują się rzędy ponumerowanych przycisków, które pozwalają skalować każdy z obrazów lub wygenerować cztery nowe warianty wybranego obrazu. Na przykład możesz poprosić bota, aby trzymał się obrazu, ale dodał więcej cienia lub zmienił tło.

Jeśli nie podoba Ci się żaden z wyników, przycisk z kilkoma strzałkami umożliwia wygenerowanie nowego zestawu zdjęć.

Pamiętaj, że chociaż Midjourney jest utalentowanym artystą, nie jest zbyt dobrym pisarzem.

Litery stają się zniekształcone, a słowa stają się nieczytelne. Będziesz musiał samodzielnie dodać dowolny tekst w postprodukcji. Gdy będziesz zadowolony, możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy żądany obraz, zapisać go i użyć.

Prawo w połowie podróży i prawo autorskie

Obrazy wykonane przez Midjourney nie są objęte prawami autorskimi, więc możesz je dowolnie wykorzystywać. Ale ten brak ochrony praw autorskich oznacza również, że każdy może z nich korzystać. W lutym tego roku Urząd ds. Praw Autorskich Stanów Zjednoczonych napisał do Kristiny Kashtanova , aby częściowo zniosła ochronę praw autorskich do jej komiksu Zarya of the Dawn. Chociaż tekst i układ obrazów podlegają ochronie, urząd ds. praw autorskich stwierdził, że obrazy „wygenerowane przez Midjourney zawarte w Utworze nie są oryginalnymi dziełami chronionymi prawem autorskim”.

To ta sama zasada, która odnosi się do innych dzieł nie stworzonych przez człowieka, takich jak selfie zrobione przez małpę czy maźnięcia słonia na płótnie. W procesie Midjourney nie ma ludzi , więc prawo autorskie nie ma zastosowania.

Stworzysz swoją podróż w połowie podróży z zachwytem

Użyj Midjourney do tworzenia obrazów do wykorzystania w dziele sztuki, a każdy będzie mógł je zrobić i wykorzystać.

Z drugiej strony, jeśli używasz zasobów chronionych prawem autorskim do tworzenia swoich obrazów, nadal możesz napotkać kłopoty. Poproś Midjourney, aby na przykład stworzył zdjęcie Supermana przy użyciu produktu Twojej firmy, a prawdopodobnie otrzymasz list od prawników DC, jeśli użyjesz tego obrazu w reklamie.

Eksperymentowanie z Midjourney jest bezpłatne, ale plany premium zaczynające się już od 8 USD miesięcznie zwiększą liczbę obrazów, które możesz stworzyć każdego miesiąca, dadzą ci preferencje, kiedy interfejs API jest zajęty i pozwolą ci generować fantastyczne wizje prywatnie.

Źródło obrazu wyróżnionego: zdjęcie: Alexander Ant; Peksel; Dziękuję!