SAMSUNG

Sztuczna inteligencja smartfonów staje się coraz bardziej zaawansowana w ulepszaniu obrazów dzięki zastosowaniu złożonych algorytmów. Algorytmy te analizują różne cechy obrazu, takie jak twarze i obiekty, oraz dostosowują elementy, takie jak jasność, kontrast, nasycenie i ostrość, aby stworzyć bardziej atrakcyjny wizualnie obraz. Dodatkowo technologia sztucznej inteligencji może usuwać zniekształcenia i szumy, dzięki czemu obrazy są wyraźniejsze i bardziej szczegółowe. Niektóre aplikacje do edycji zdjęć oparte na sztucznej inteligencji zapewniają nawet użytkownikom funkcje modyfikowania rysów twarzy, usuwania niechcianych elementów i dodawania efektów specjalnych. Obecnie urządzenia Google Pixel przodują w optymalizacji obrazu AI, ale inne firmy technologiczne, takie jak Samsung, próbują nadrobić zaległości.

Czytaj więcej – Jio wkrótce wprowadzi AirFiber, co powinieneś wiedzieć

Niedawno firma Samsung wydała nową aplikację o nazwie Galaxy Enhance-X, której celem jest zmiana sposobu edycji zdjęć dla użytkowników telefonów z serii Galaxy S23. Wykorzystując najnowocześniejszą technologię sztucznej inteligencji, aplikacja umożliwia użytkownikom szybkie i łatwe poprawianie i naprawianie zdjęć za pomocą jednego kliknięcia. Dzięki możliwości dostosowania jasności, ostrości, HDR i koloru, użytkownicy mogą zmienić swoje zdjęcia ze zwykłych na niezwykłe w zaledwie kilka sekund. Ponadto aplikacja oferuje inne funkcje, takie jak modyfikacja rysów twarzy, usuwanie odbić i cieni, rozmycie tła i korekcja zniekształceń.

Aplikacja jest obecnie dostępna w sklepie Galaxy Store w początkowej wersji 1.0.55 i rozmiarze pliku około 85 MB. Jest kompatybilny tylko z modelami Galaxy S23, S23+ i S23 Ultra, ale wkrótce spodziewana jest obsługa serii Galaxy S22. Samsung planuje w przyszłości udostępnić aplikację na większej liczbie modeli, dzięki czemu edycja zdjęć będzie łatwiejsza i łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Galaxy Enhance-X zapewnia użytkownikom swobodę wyrażania swojej kreatywności i ulepszania zdjęć przy minimalnym wysiłku. To, czy aplikacja poradzi sobie z bardziej przystępnymi cenowo urządzeniami, czy nie, jest czymś, na co będziemy musieli poczekać i zobaczyć.