Paula w Slidesmania zapewnia BEZPŁATNE szablony Prezentacji Google (oraz PowerPoint i Canva), dzięki którym możesz mieć eleganckie prezentacje. Mój dodatek Hyperlink Slides Choice Board ułatwia przekształcenie Prezentacji Google w tablicę wyboru z linkami do wskazówek dla każdego wyboru. Musiałem jednak zaktualizować dodatek, aby działał ze Slidesmanią.

Zbiera ŻADNYCH danych użytkownika. Tablica wyboru slajdów hiperłączy jest zgodna z ustawami COPPA i FERPA, ponieważ w ogóle nie gromadzi danych uczniów.

Uruchom DOWOLNE Prezentacje Google

Możesz zacząć od DOWOLNYCH Prezentacji Google, w tym pobranych bezpłatnie ze Slidesmanii .

Teraz działa z Slidesmanią!

Spis treści

Zaprojektuj swój pierwszy slajd jako spis treści. DOWOLNE kształty, obrazy lub pola tekstowe, które nie znajdują się w tle, zostaną połączone z nowym slajdem. Musisz po prostu zdecydować, jakie opcje chcesz. Utwórz pole tekstowe lub kształt dla tego wyboru i zaprojektuj spis treści tablicy wyboru.

Użyj menu Rozszerzenia w Prezentacjach Google, aby wybrać „Tablicę wyboru slajdów hiperłączy”. Używam opcji „Tekst na slajdach”. Spowoduje to utworzenie nowego slajdu dla każdego elementu w spisie treści. Tekst w polu tekstowym lub na kształcie zostanie dodany do miejsca tytułu na połączonym slajdzie. Jeśli element był połączony ze slajdem, który nie miał być opcją wyboru, po prostu usuń slajd.

Menu rozszerzeń Slidesmania i Choice Boards w Prezentacjach Google wybierz za pomocą slidesmanii

Opcja Slidesmania

Jeśli używasz szablonu ze SlidesMania, musisz wybrać opcję „Z SlidesMania” zamiast „Tekst na slajdach”. Zostaniesz poproszony o podanie numeru układu, którego chcesz użyć dla połączonych slajdów.

W razie wątpliwości wybierz 2.

Najpierw przejdź do menu Widok. Następnie wybierz „Kreator motywów”. Spowoduje to wyświetlenie listy układów. W ten sposób określa się numer slajdu. Nie zawsze, ale często układ tytułu to układ numer 2. Jest to mój domyślny układ, gdy nie jestem pewien, który numer wybrać. Zawsze możesz cofnąć Control Z, jeśli nie był to układ, którego oczekiwałeś.

Opublikuj w Internecie

Kiedy udostępniam uczniom tablice wyboru, chcę, aby hiperłącza nawigowały po tablicy wyboru. Nie zamierzam oglądać Slajdów w trybie edycji. Użyj menu Plik, aby wybrać „Udostępnij” i „Opublikuj w Internecie”. Łącze Publikuj w Internecie wymusza tryb prezentacji, gdy uczniowie przeglądają tablicę wyboru.

Udostępnij slidesmanię i tablicę wyboru, korzystając z menu Plik i wybierając opcję Udostępnij i opublikuj w Internecie.

Chcesz więcej pomocy w tym zakresie? Zostań członkiem premium

Kroki do tablicy wyboru Slidesmania

Najpierw utwórz Prezentacje Google lub pobierz z SlidesMania
Następnie na pierwszym slajdzie zaprojektuj wybory w poszczególnych polach tekstowych.
Po trzecie użyj dodatku w menu Rozszerzenia.
Po czwarte, wybierz „Z SlidesMania” i po wyświetleniu monitu wprowadź cyfrę 2.
Następnie zaprojektuj swoją tablicę wyboru SlidesMania ze wskazówkami dla każdego wyboru.
Na koniec użyj menu Plik, aby wybrać „Udostępnij” i wybierz „Publikuj w Internecie”.

 • 10 sposobów wykorzystania EdTech do podniesienia poziomu nauki

  10 sposobów wykorzystania EdTech do podniesienia poziomu nauki

  W dzisiejszym dynamicznym środowisku cyfrowym ważne jest przygotowanie uczniów do biegłości w posługiwaniu się technologią. Jednak „bez papieru to pedagogika”. Skupienie się wyłącznie na zastąpieniu tradycyjnych zasobów zasobami cyfrowymi grozi przeoczeniem prawdziwego potencjału EdTech. Zamiast tego powinniśmy skupić się na wykorzystaniu technologii edukacyjnych w celu podniesienia poziomu doświadczeń edukacyjnych naszych uczniów. Wykorzystując moc EdTech, możemy promować współpracę, krytyczne myślenie, kreatywność i zindywidualizowaną naukę — ostatecznie tworząc bardziej angażujące i dynamiczne środowisko w klasie. Zastanów się, jak wykorzystać EdTech do podniesienia poziomu nauczania.

 • Płaca nauczyciela jest głupia

  Płaca nauczyciela jest głupia

  Próba porównania harmonogramów wynagrodzeń nauczycieli jest głupia. 30 lat w 10 kolumnach i jak widzisz porównanie stanu do stanu przy tak zróżnicowanych kosztach utrzymania? Stworzyłem arkusz kalkulacyjny, aby spróbować dokonać tych porównań, abyśmy mogli naprawdę zobaczyć, dlaczego wynagrodzenie nauczyciela jest głupie.

 • Farkle będzie uczyć uczniów strategii

  Farkle będzie uczyć uczniów strategii

  Użyj gry Farkle, gry w kości, aby nauczyć uczniów, jak przekazywać swoje strategie. Pozwoli ci to skupić się na zwiększeniu krytycznego myślenia w klasie.

 • Czy sztuczna inteligencja sprawi, że szkoła stanie się przestarzała?

  Czy sztuczna inteligencja sprawi, że szkoła stanie się przestarzała?

  Czy AI będzie końcem nauczania i szkoły? Nie ma wątpliwości, że są rzeczy, które sztuczna inteligencja potrafi robić lepiej niż człowiek. Co więc stanie się rolą szkoły lub czy sztuczna inteligencja sprawi, że szkoła stanie się przestarzała?

 • BookWidgets: Zmieniający zasady gry nauczyciele nie mogą się oprzeć

  BookWidgets: Zmieniający zasady gry nauczyciele nie mogą się oprzeć

  W miarę rozwoju technologii edukacyjnych innowacyjne narzędzia odgrywają coraz ważniejszą rolę w klasach na całym świecie. Wśród tych narzędzi BookWidgets okazał się nieocenionym źródłem informacji dla nauczycieli, którzy chcą ulepszyć swoje lekcje i zaangażować uczniów w kreatywny i interaktywny sposób. BookWidgets: Zmieniający zasady gry nauczyciele nie mogą się oprzeć

 • Innowacyjne nauczanie z ChatGPT (AI)

  Innowacyjne nauczanie z ChatGPT (AI)

  Niezależnie od tego, czy korzystasz z ChatGPT, Google Bard, Bing (czyli ChatGPT), czy innego chatbota opartego na sztucznej inteligencji, który zmieni sposób nauczania! Dzięki chatbotom możesz nie tylko zaoszczędzić czas, ale także wprowadzić innowacje w swoim nauczaniu. ChatGPT może wykonać część ciężkiej pracy, aby pomóc Ci w tworzeniu kreatywnych planów lekcji i projektów. Innowacyjne nauczanie z ChatGPT (AI)