Platforma społecznościowa Snap zaprezentowała własnego eksperymentalnego chatbota obsługiwanego przez ChatGPT. Ten chatbot AI nazywa się My AI i został dostosowany do Snapchata. Moja sztuczna inteligencja będzie początkowo dostępna dla subskrybentów Snapchata+ w ramach eksperymentu, który rozpocznie się w tym tygodniu.

Chatbot AI zostanie przypięty u góry karty Czat i może pomagać użytkownikom w różnych sprawach. Ten chatbot AI może odpowiadać na ciekawostki lub pisać haiku. Firma przeszkoliła go, aby przestrzegał wytycznych bezpieczeństwa Snapchata. Nie będzie reagować na przemoc, treści o charakterze jednoznacznie seksualnym ani opinie na ryzykowne tematy.

„Moja sztuczna inteligencja może polecić pomysły na prezent urodzinowy dla najlepszego przyjaciela, zaplanować pieszą wycieczkę na długi weekend, zasugerować przepis na obiad, a nawet napisać haiku o serze dla twojego kumpla mającego obsesję na punkcie sera cheddar” – napisała firma w poście na blogu .

Na Snapchacie strona profilu My AI wygląda jak profil każdego innego użytkownika Snapchata. Ma własne Bitmoji i czuje się, jakby miał nowego przyjaciela na Snapchacie. Dzięki tej nowej funkcji dla subskrybentów Snapchata+ firma zamierza zwiększyć liczbę płatnych subskrybentów. Więc będzie interesujące zobaczyć, czy użytkownicy rzeczywiście lubią mieć tego przyjaciela AI na platformie.

Wszystkie rozmowy z My AI również zostaną sprawdzone, aby poprawić jakość produktu. Firma sugeruje, że użytkownicy nie powinni udostępniać żadnych tajemnic My AI. Chociaż chatbot został zaprojektowany tak, aby unikać niepoprawnych, szkodliwych lub wprowadzających w błąd informacji, może popełniać błędy. Dlatego użytkownicy nie powinni polegać na poradach chatbota.