Malezyjski startup zajmujący się sztuczną inteligencją (AI), VOX , zainwestował 250 000 USD w finansowanie wstępne z Doliny Krzemowej w poniedziałek, 24 kwietnia.

Zespół nie określił, kto jest inwestorem, ale podzielił się z Vulcan Post, że pochodzi od osoby o wysokiej wartości netto (HNWI). HNWI to osoby posiadające płynne aktywa o wartości co najmniej 1 miliona USD.

Założona przez Simone Macario firma VOX jest opisywana jako „konwersacyjna firma AI, której celem jest rozwiązywanie problemów związanych z interakcjami człowiek-maszyna (HMI)”. Czyni to poprzez podejście lingwistyczne, umożliwiając komputerom komunikację z użytkownikami i odwrotnie.

„W prostych słowach uczymy komputery, jak mówić” — powiedział założyciel w wywiadzie dla Italy Malaysia Business Association (IMBA) .

Startup współpracował ze znanymi markami F&B, takimi jak Baskin Robbins, A&W i OldTown White Coffee.

Nowe środki zostaną wykorzystane na pokrycie kosztów operacyjnych platformy dla pierwszych 50 000 użytkowników jej platformy Sharly.ai .

Rozmawiaj z dowolnym dokumentem

Korzystając z generatywnej technologii sztucznej inteligencji i własnej zastrzeżonej technologii VOX, Sharly.ai jest narzędziem zwiększającym produktywność AI, które pomaga analizować informacje w dokumentach. Użytkownicy mogą przesłać dowolny dokument, a następnie zadać Sharly.ai pytania dotyczące dokumentu, podobnie jak w przypadku zadawania pytań ChatGPT.

„Chociaż ChatGPT i podobne modele zapewniają proste interfejsy API do łączenia, wiążą się z wieloma nieodłącznymi ograniczeniami” — powiedział Davide Selvaggio, współzałożyciel i CTO firmy VOX.

„Nasze doświadczenie z poprzednich produktów naprawdę pomogło załatać dziury, dostroić model tak, aby był w stanie poradzić sobie z tysiącami stron, pozostając ugruntowanym w faktach”.

Davide po lewej, Simone po prawej / Zdjęcie: Davide Selvaggio / Simone Macario

Sharly.ai oferuje trzy różne plany. Ci, którzy chcą używać go do spraw osobistych, mogą uzyskać do niego dostęp za darmo, podczas gdy eksperci branżowi, którzy chcą go używać z powodów zawodowych, będą musieli zapłacić 5 USD miesięcznie.

Firmy, które chcą bardziej dopasowanego rozwiązania, będą musiały skontaktować się z firmą w celu uzyskania wyceny.

Obecnie Sharly.ai jest dostępny tylko w języku angielskim.

Aby przetestować program, przesłaliśmy dokument książki, którą obecnie czytamy, zatytułowanej „Wszyscy marketerzy są kłamcami”. Przetwarzanie książki i przedstawienie streszczenia zajęło około jednej do dwóch minut.

Kiedy poproszono mnie o kilka najlepszych rad dla pisarzy z książki, powiedział:

Dokument podkreśla znaczenie storytellingu w marketingu i jego wpływ na to, jak ludzie postrzegają produkt lub usługę. Autor podkreśla potrzebę posiadania przez marketerów spójnej, autentycznej historii, która jest ujęta w ramy światopoglądowe osoby, której ją opowiadają. Dokument wspomina również o sile przekonań i o tym, jak mogą stać się samospełniającą się prawdą. Autorka zachęca marketerów do skupienia się na opowiadanej przez nich historii, gdyż jest nią sam produkt. Dokument nie ma numerów stron ani akapitów.

Oprócz zadawania bezpośrednich pytań dotyczących treści, możesz również poprosić Sharly.ai o wzbogacenie, krytykę, po prostu i podkreślenie treści, między innymi.

Głosy za VOX

Urodzona i mająca swoją siedzibę w Malezji, VOX jest platformą handlu konwersacyjnego AI B2B SaaS, co oznacza, że pomaga przedsiębiorstwom zautomatyzować rozmowy z klientami za pośrednictwem sztucznej inteligencji.

Zasadniczo pomaga „automatyzować rozmowy z ChatGPT” i może projektować wirtualnych asystentów lub chatboty dostosowane do potrzeb użytkowników.

Z doświadczeniem w inżynierii komputerowej Simone pracowała we Włoszech, Chinach i Singapurze, zanim założyła VOX w 2021 roku.

W 2021 roku Simone powiedział IMBA, że przyjęcie sztucznej inteligencji w Malezji jest wciąż na wczesnym etapie, zwłaszcza w porównaniu z rynkami amerykańskimi, unijnymi czy chińskimi.

Zespół VOX / Źródło zdjęcia: Simone Macario

„Ostatecznie Malezja jest mniej aktywna i chętna do inwestowania w technologie wymagające dużych nakładów na badania i rozwój, preferując podążanie za trendami i produktami, które zostały wcześniej przyjęte i zatwierdzone w gospodarkach o wysokich dochodach: w tym sensie można powiedzieć, że jest to nieco bardziej niekorzystne ryzykować – powiedział.

Powiedział Vulcan Post, że chociaż przyjęcie sztucznej inteligencji w Malezji wzrosło w ciągu ostatnich dwóch lat, wierzy, że sąsiedzi, tacy jak Singapur i Indonezja, znacznie szybciej napędzają transformację AI.

„Jeśli mam wskazać główne punkty działań, w które Malezja powinna więcej inwestować, to jest to specjalizacja akademicka i kapitał” – powiedział. „Malezja ma problem z finansowaniem, nie ma wystarczającej ilości kapitału zaangażowanego w technologię i innowacje, a [niewielkie fundusze] są wdrażane bardzo powoli”.

Być może to może wyjaśniać, dlaczego VOX szukał finansowania za granicą, na wybrzeżach Stanów Zjednoczonych.

Dlaczego więc Malezja? Było tak, ponieważ Simone kierowała firmą zajmującą się predykcyjną sztuczną inteligencją w Azji Południowo-Wschodniej jako dyrektor zarządzający, gdy wybuchła pandemia.

„Zdecydowałem się zostać w Malezji i traktowano nas bardzo dobrze” – wyjaśnił. „Znaleźliśmy talenty i ekosystem na wczesnym etapie, który umożliwił również zatrudnianie zagranicznych talentów”.

Zgodnie z tym przekonaniem, VOX pozyskał w 2022 r. finansowanie w fazie zalążkowej w wysokości 200 000 USD od Indelible Ventures, funduszu inwestycyjnego na etapie zalążkowym w Malezji.

„Ale w głębi duszy zawsze mieliśmy globalne ambicje, więc po ponownym otwarciu granicy zaczęliśmy spędzać czas między KL a San Francisco” — kontynuował.

Mamy nadzieję, że wraz ze start-upami, w tym VOX, na czele, krajobraz sztucznej inteligencji w Malezji będzie się nadal rozwijał i przyniesie więcej inwestycji rodzimym firmom AI.

Aktualizacja redaktora: Części tego artykułu zostały zredagowane, aby dodać więcej informacji.

  • Dowiedz się więcej o VOX tutaj .
  • Przeczytaj inne artykuły na temat finansowania, które napisaliśmy tutaj .
Przeczytaj także
Szukasz idealnego klimatu na wakacje? Dopasowaliśmy Twój znak zodiaku do tych 26 miejsc w M'sii.

Wyróżniony obraz: VOX