Singapurski start-up zajmujący się technologią medyczną, Mito Health , ogłosił dzisiaj (18 kwietnia), że z powodzeniem zebrał 1,7 miliona dolarów australijskich w rundzie wstępnego finansowania z nadsubskrypcją.

Runda finansowania była prowadzona przez Forge Ventures, z udziałem kilku znaczących aniołów biznesu z lokalnej społeczności startupów.

Należą do nich Henry Chan i Joel Leong z ShopBack, Quek Siu Rui z Carousell, Jeffery Tiong z PatSnap, Oswald Yeo z Glints, Varun Mittal z Singlife, JJ Chai z Rainforest, Race Wong z Ohmyhome i Damon Lye z ErgoTune.

Według startupu planuje wykorzystać fundusze do opracowania platformy zdrowotnej opartej na sztucznej inteligencji (AI), która ma zrewolucjonizować opiekę profilaktyczną. W szczególności finansowanie wstępne zostanie wykorzystane na zatrudnienie i rozwój produktów.

Wspieranie opieki zdrowotnej opartej na sztucznej inteligencji

Współzałożycielami Mito Health są Tee-Ming Chew i Kenneth Lou, którzy wcześniej byli współzałożycielami i odeszli z Seedly po siedmiu latach; Joel Kek, który wcześniej kierował zespołami inżynierów, w tym TraceTogether w GovTech; oraz dr Ryan Ware, były chirurg i rezydent.

Dr Ryan, który jest również dyrektorem medycznym Mito Health, uważa, że spersonalizowane strategie zapobiegawcze mają kluczowe znaczenie dla wydłużenia życia przy jednoczesnym zachowaniu fizycznej i poznawczej jakości życia, a sztuczna inteligencja utoruje drogę do powszechnej dostępności opieki dostosowanej do potrzeb.

Mito Health wykorzystuje sztuczną inteligencję do poszerzania wiedzy medycznej i tworzenia spersonalizowanych planów zdrowotnych dla klientów w oparciu o ich wyniki diagnostyczne i dane do noszenia. Głównym celem platformy jest optymalizacja zdrowia w celu wydłużenia okresu zdrowia użytkowników — lat życia wolnych od niepełnosprawności i chorób.

Startup ma na celu służyć osobom demograficznym dbającym o zdrowie i osobom, które szukają strategii utrzymania zdrowia poza corocznymi kontrolami i suplementami.

„Wyobraź sobie zawsze dostępny zespół medyczny, który dobrze Cię rozumie, pomagając poprawić stan zdrowia i wydajność. To obecnie istnieje dla sportowców i ultrabogatych. Mito Health czyni to dostępnym, łącząc głęboką wiedzę medyczną z zaawansowanymi modelami sztucznej inteligencji” – powiedział Joel, który pełni funkcję dyrektora ds. technologii w Mito Health.

Startup prowadzi użytkowników przez rygorystyczne cykle optymalizacyjne w trakcie ich doświadczeń członkowskich, korzystając z cyfrowego coachingu w zakresie diety, ćwiczeń, suplementów i snu.

Startup ma aktywnie rosnącą listę oczekujących w Singapurze i zaczął widzieć pierwszych klientów na swoją ofertę produktową. Zainteresowani klienci mogą dołączyć do listy oczekujących na prywatny dostęp do wersji beta na swojej stronie internetowej.

Początkowo Mito Health koncentruje się na obsłudze demograficznej kadry kierowniczej w Singapurze, z planami ekspansji regionalnej na inne rynki rozwinięte.

Wraz ze starzeniem się społeczeństwa i rosnącym naciskiem na zdrowe lata, profilaktyka zdrowotna staje się coraz bardziej istotna, a misja Mito Health, polegająca na uczynieniu spersonalizowanej opieki profilaktycznej bardziej dostępną dla mas, jest zdecydowanie krokiem we właściwym kierunku.

Wyróżniony obraz: Zdrowie Mito


Przeczytaj także
Grab wprowadza nowe funkcje aplikacji, aby wspierać powrót podróży po gwałtownym wzroście turystyki w SEA