[To jest artykuł sponsorowany przez firmę Dell .]

W sierpniu 2022 r. stadion Gillette w USA stworzył interaktywne wydarzenie sportowe dla fanów futbolu amerykańskiego.

Od momentu wejścia na stadion kibice mogli za pomocą swoich urządzeń mobilnych zostać poprowadzeni do otwartych miejsc parkingowych i swoich miejsc. Koncesje można było zamawiać ze swoich telefonów, więc nie musieli przegapić żadnego momentu gry, która również była interaktywna.

Szybka analiza pomogła również wydajniej działać na stoiskach koncesyjnych dzięki alertom w czasie rzeczywistym informującym o niskim stanie zapasów do uzupełnienia. Tymczasem podgląd stanu bezpieczeństwa na całym stadionie w czasie rzeczywistym zapewniał bezpieczeństwo gościom i pracownikom.

Oto przykład możliwości przetwarzania brzegowego.

Źródło obrazu: Dell Technologies

Oparty na infrastrukturze firmy Dell Technologies (Dell), powyższy scenariusz jest jednym z celów serii łatwych seminariów internetowych Tech IT w odcinku 2: „Jak znaleźć przewagę w świecie wielu chmur?”

Dla kontekstu firma Dell zorganizowała serię bezpłatnych seminariów internetowych, aby pomóc decydentom w firmach zrozumieć, w jaki sposób mogą skutecznie wdrażać hybrydowe modele pracy. O odcinku 1 można przeczytać tutaj .

Obecnie trwają zapisy na odcinek 2, który rozpocznie się 12 kwietnia 2023 r .

Czym w ogóle jest przetwarzanie brzegowe?

Być może znasz przetwarzanie w chmurze, które obejmuje przechowywanie danych i uruchamianie aplikacji na zdalnych serwerach, do których dostęp uzyskuje się przez Internet.

Edge computing to jednak system, który przybliża dane do miejsca ich generowania. W połączeniu z 5G, sztuczną inteligencją (AI) i Internetem rzeczy (IoT) przetwarzanie brzegowe może zmniejszyć opóźnienia i umożliwić szybszą, bardziej efektywną wydajność.

Mówiąc prościej, przetwarzanie w chmurze przypomina wynajmowanie jednostki pamięci masowej w centralnej lokalizacji, podczas gdy przetwarzanie brzegowe przypomina posiadanie własnej jednostki pamięci masowej dokładnie tam, gdzie jej potrzebujesz.

Oba podejścia mają swoje zalety i mogą być stosowane razem w celu stworzenia hybrydowego modelu obliczeniowego, który najlepiej odpowiada potrzebom organizacji.

Źródło obrazu: Pexels

Według zespołu firmy Dell główne obszary korzystające obecnie z przetwarzania brzegowego w Malezji i Singapurze to sklepy detaliczne, hale produkcyjne, obiekty opieki zdrowotnej, a nawet pola i farmy.

Na przykład w produkcji wrażliwe dane wymagane do operacji muszą być wytwarzane i przechowywane w tej samej lokalizacji. W ten sposób dane mogą być przetwarzane w czasie rzeczywistym i z niemal natychmiastowymi reakcjami w celu poprawy wydajności aplikacji.

Tymczasem w hybrydowych środowiskach pracy przetwarzanie brzegowe może zapewnić bezpieczny dostęp do danych z odległych lokalizacji bez potrzeby stosowania VPN lub innych złożonych protokołów bezpieczeństwa.

Potencjalne wyzwania na krawędzi

Podobnie jak w przypadku większości nowych technologii, tworzenie infrastruktury brzegowej może wiązać się z pewnymi wyzwaniami.

Jednym z przykładów jest lokalizacja, ponieważ środowiska o wysokiej temperaturze mogą stanowić zagrożenie dla centrów danych.

Bezpieczeństwo jest również problemem i jest to zrozumiałe. Dostęp do danych podczas ich tworzenia może być wygodny, ale może również narazić organizacje na ataki.

Podczas webinaru omówione zostaną metody, dzięki którym organizacje mogą zapewnić kompleksową widoczność i wzmocnić bezpieczeństwo przetwarzania brzegowego.

-//-

Oczywiście przyjęcie przetwarzania brzegowego wymaga odpowiedniego planowania.

Firmy muszą zacząć od zrozumienia aplikacji i danych, które już posiadają, oraz możliwości, których będą potrzebować w przyszłości.

Ostatecznie każda firma ma zróżnicowane i unikalne wymagania dotyczące przetwarzania brzegowego, aby działała dla nich optymalnie.

Tak więc sprowadza się to do wyboru systemu, który można dostosować do istniejącej już infrastruktury firmy, co zostanie również omówione podczas drugiego odcinka seminarium internetowego firmy Dell.

  • Zarejestruj się tutaj , aby wziąć udział w bezpłatnym odcinku 2 serii seminariów internetowych Tech IT Easy .
  • Przeczytaj o innych malezyjskich startupach tutaj .
Przeczytaj także
Poruszaj się po punktach bolesnych pracy hybrydowej, takich jak problemy z wydajnością i bezpieczeństwem, za pośrednictwem tego seminarium internetowego

Wyróżnione źródło obrazu: Vulcan Post