Ponieważ sztuczna inteligencja jest obecnie używana do pisania wszystkiego, od prac domowych na studiach po przemówienia w Kongresie, ważniejsze niż kiedykolwiek jest bycie na bieżąco z najnowszymi postępami w dziedzinie uczenia maszynowego, przetwarzania języka naturalnego i wszystkich rzeczy związanych ze sztuczną inteligencją.

Zebraliśmy listę siedmiu najlepszych podcastów, które śledzą i wyjaśniają najnowsze osiągnięcia. Spoglądają za kulisy na technologię stojącą za platformami i dyskutują o tym, jak sztuczna inteligencja już teraz wywraca biznes, marketing, analizę danych i nie tylko.

Podcast TWIML AI

Podcast TWIML AI był kiedyś znany jako Ten tydzień w uczeniu maszynowym i sztucznej inteligencji. Nowa nazwa jest krótsza i bardziej zgrabna, ale treść jest równie głęboka i złożona. Podcast prowadzony przez Sama Charringtona wyprodukował ponad 630 cotygodniowych odcinków zawierających wywiady z wieloma gośćmi — zwykle technikami i naukowcami — pracującymi w dziedzinie sztucznej inteligencji. Tematy rozmów są często dość złożone. Jeśli chcesz zrozumieć ludzkie myślenie stojące za sztucznym myśleniem, koniecznie musisz posłuchać tego programu.

Zły program AI

Jeśli nie lubisz wywiadów z profesorami Stanford, wypróbuj program Bad AI Show . Prowadzony przez Joela Comma i Travisa Wrighta z Bad Crypto Podcast. Para w zabawny, wyluzowany sposób podchodzi do nowych technologii, jasno i dowcipnie wyjaśniając najnowsze osiągnięcia w dziedzinie sztucznej inteligencji i ich praktyczne skutki. Pomyśl o podcaście TWIML AI jako o wykładzie na Uniwersytecie Stanforda, a o Bad AI Show jako o salonie obok. To zabawna, zrelaksowana rozmowa z inteligentnymi ludźmi na tematy związane ze sztuczną inteligencją, która skłoni wszystkich do myślenia. Spektakl jest wydany zarówno w wersji audio, jak i wideo.

Podcast AI

Jednym z największych wyzwań, jakie generuje dyskusja na temat sztucznej inteligencji, jest to, w jaki sposób nowa technologia zostanie zastosowana w prawdziwym świecie. Podcast AI Noaha Kravitza wygenerował już prawie 200 odpowiedzi. Każdy odcinek zawiera wywiad z ekspertami wykorzystującymi sztuczną inteligencję do dalszej pracy. Byli wśród nich biolog zajmujący się dziką przyrodą śledzący zagrożone wyginięciem nosorożce, astrofizyk analizujący światło gwiazd oraz osoby uczące się języka, które zmagają się z arabską wymową, a nawet dostarczaniem najważniejszych wydarzeń sportowych.

Sceptycy danych

Słuchając tych wywiadów z osobami stosującymi AI w tak wielu dziedzinach, warto zapytać o skuteczność AI w rozwiązywaniu tych problemów i czy nie można ich rozwiązać w prostszy sposób. Roszczenia dotyczące korzyści płynących ze sztucznej inteligencji będą rosły, więc upewnij się, że słuchasz również Data Sceptic Kyle'a Policha. Podcast wyprodukował już ponad 470 odcinków z wywiadami, które obalają szum i przedstawiają realistyczny obraz tego, co sztuczna inteligencja może, a czego nie.

Sztuczna inteligencja w biznesie Podcast

Jednym z obszarów, w którym zarówno szum, jak i oczekiwania będą największe, są biznesowe zastosowania sztucznej inteligencji. Co tydzień w AI in Business Podcast Daniel Faggella, dyrektor generalny Emerj Artificial Intelligence Research, przeprowadza wywiady z kierownikami AI z wiodących firm i startupów, aby dowiedzieć się, w jaki sposób biznes dostosowuje sztuczną inteligencję i odkrywa możliwości, jakie oferuje nowa technologia.

Pokaz sztucznej inteligencji w marketingu

Biznes to szeroki temat. Marketing AI Show próbuje zawęzić zakres działań, koncentrując się szczególnie na sposobie, w jaki marketerzy wykorzystują sztuczną inteligencję do poprawy sprzedaży. Podcast jest tworzony przez Marketing AI Institute i Marketing AI Conference (MAICON) i jest niezbędny dla każdego, kto zastanawia się, w jaki sposób nowa technologia może pomóc ich firmie w identyfikowaniu potencjalnych klientów i poprawie konwersji.

 

Oko na AI

Wreszcie, Eye on AI przyjmuje szersze, bardziej dziennikarskie podejście do rozwoju sztucznej inteligencji. Ukazujący się co dwa tygodnie i prowadzony przez korespondenta New York Timesa, Craiga S. Smitha, każdy odcinek zawiera wywiad z liderem wprowadzającym sztuczną inteligencję na nowy poziom. Odcinki omawiały sztuczną inteligencję w optymalizacji łańcucha dostaw i finansach, ale także zagłębiały się za kulisy, aby przyjrzeć się kwestiom związanym z prywatnością i przyszłości samej sztucznej inteligencji.

Źródło obrazu wyróżnionego: zdjęcie: Jean Balzan; Peksel; Dziękuję!