Czy kiedykolwiek chciałeś nauczyć się kodować Dokumenty, Arkusze, Prezentacje Google itp.? Jako nauczyciel masz wyjątkową potrzebę wykonywania zadań w sposób powtarzalny. Kod powinien pomóc w wydajniejszym wykonywaniu tych zadań. Czy zastanawiałeś się kiedyś „Dlaczego Google nie może tego zrobić…?” Właśnie w tym może Ci pomóc Google Apps Script. Sprawdź niektóre z moich dodatków, które stworzyłem dla Google Workspace Apps, aby zobaczyć, jak stworzyłem dodatkowe funkcje. Jednym z moich ulubionych sposobów dodawania funkcjonalności do Google Workspace Apps jest łączenie ich ze sobą. Dodatek My Doc to Slides przeniesie Twoje akapity do Dokumentu Google i magicznie przekształci je w prezentację Google Slides. Czy chciałbyś nauczyć się kodować, ale czujesz, że krzywa uczenia się tworzenia projektów jest zbyt wysoka? Te warsztaty z Google Developer Expert Alice Keeler są dla Ciebie! Naucz się kodować z ChatGPT. Dołącz do Alice na 6-tygodniowych interaktywnych warsztatach, które przeprowadzą Cię od zera do średniozaawansowanego programisty.

Zarejestruj się: Ilość miejsc ograniczona

Warsztaty trwają od 2 kwietnia do 20 maja. (Uwaga: w tygodniu rozpoczynającym się 7 maja jest przerwa). Liczba miejsc jest ograniczona do 20 uczestników.

Rejestracja obejmuje również członkostwo AliceKeeler na rok szkolny 2023-2024 (wygasa w czerwcu 2024 r.). Wartość 249 USD.

Sesje na żywo o 10:00 czasu PST

Oprócz asynchronicznych instrukcji i zadań zapraszamy w soboty o 10:00. Podczas tych sesji spróbujemy kodować projekty przy użyciu ChatGPT i rozwiązywać problemy z danymi wyjściowymi. Jeśli nie możesz uczestniczyć na żywo, będziesz mieć dostęp do nagrania później.

8 kwietnia
15 kwietnia
22 kwietnia
29 kwietnia
6 maja
UWAGA BRAK ZAJĘĆ NA ŻYWO 13 MAJA (syn kończy liceum)
20 maja

Debugowanie Google Apps Script i ChatGPT

Pamiętaj, że udział w tych warsztatach ma na celu nauczenie Cię obsługi Aplikacji Google przy użyciu możliwości ChatGPT, które pomogą Ci przejść od początkującego do średniozaawansowanego programisty w ciągu 6 krótkich tygodni. ChatGPT najprawdopodobniej dostarczy kod, który nie działa. Będziesz musiał rozwiązać problemy i debugować kod, aby działał. Będą chwile, kiedy nie będziesz w stanie wymyślić, jak dostosować kod ChatGPT, aby zrealizować swój pomysł na projekt. Zaleca się rozpoczęcie od podstawowych aplikacji do projektowania kodowania, dopóki umiejętności kodowania nie będą na tyle wyćwiczone, aby móc zajmować się bardziej zaawansowanymi tematami.

Ten warsztat NIE służy do debugowania.

Niestety ten warsztat nie jest w stanie wykonać dla Ciebie żadnego debugowania. Jeśli Twój kod nie działa, te warsztaty mają na celu przekazanie Ci podstawowej wiedzy na temat Google Apps Script i JavaScript, aby pomóc Ci naprawić błędy w kodzie. Alicja nie może indywidualnie przejrzeć Twojego kodu, aby ustalić, dlaczego Twój kod nie działa. Podczas sesji na żywo poznasz strategie debugowania, które możesz wykorzystać we własnych projektach.

Harmonogram

Tydzień 1 2 kwietnia 2023 r Wprowadzenie do ChatGPT i Google Apps Script
Tydzień 2 9 kwietnia 2023 r Tworzenie paska bocznego i menu dla twojego projektu kodowania
Tydzień 3 16 kwietnia 2023 r Zarządzanie tablicami (listami) z Arkuszy Google
Tydzień 4 23 kwietnia 2023 r Kodowanie Prezentacji Google dla nauczycieli
Tydzień 5 30 kwietnia 2023 r Kodowanie Kalendarza Google dla nauczycieli
PRZERWA 7 maja 2023 r PRZERWA
Tydzień 6 14 maja 2023 r Kodowanie formularzy Google dla nauczycieli

Konspekt szkolenia

Tydzień 1: wprowadzenie do ChatGPT i Google Apps Script

 • Wprowadzenie do kursu, ChatGPT i narzędzia Google Workspace (Dokumenty, Arkusze, Prezentacje, Formularze itp.)
 • Podstawy skryptu Google Apps: cel, funkcjonalność i korzyści dla nauczycieli
 • Konfigurowanie środowiska programistycznego Google Apps Script
 • Wprowadzenie do JavaScript: zmienne, typy danych, podstawowa składnia, struktury kontrolne (pętle, instrukcje warunkowe)
 • Używanie ChatGPT do pomocy w kodowaniu: znajdowanie przykładów kodu, rozwiązywanie problemów z kodowaniem i generowanie fragmentów kodu
 • Praca domowa: zapoznaj się z narzędziami Google Workspace i przeprowadź burzę mózgów nad potencjalnymi zastosowaniami w klasie

Tydzień 2: Tworzenie paska bocznego i menu dla twojego projektu kodowania

 • Zrozumienie interfejsu Google Apps Script i niestandardowych menu
 • Tworzenie niestandardowego paska bocznego za pomocą HTML i CSS
 • Integracja paska bocznego z Dokumentami, Arkuszami i Prezentacjami Google
 • Używanie ChatGPT do generowania fragmentów kodu dla elementów interfejsu użytkownika
 • Praca domowa: Zaprojektuj niestandardowy pasek boczny i menu dla projektu związanego z klasą

Tydzień 3: Zarządzanie tablicami (listami) z Arkuszy Google

 • Wprowadzenie do tablic i ich znaczenia w zarządzaniu danymi
 • Uzyskiwanie dostępu do danych w Arkuszach Google i manipulowanie nimi za pomocą tablic
 • Typowe operacje tablicowe: sortowanie, filtrowanie i wyszukiwanie
 • Używanie ChatGPT do generowania fragmentów kodu dla operacji tablicowych
 • Zadanie domowe: Utwórz skrypt do zarządzania danymi klasowymi w Arkuszach Google za pomocą tablic

Tydzień 4: Kodowanie Prezentacji Google dla nauczycieli

 • Omówienie interfejsu API i funkcji Prezentacji Google
 • Tworzenie, edytowanie i formatowanie slajdów przy użyciu Apps Script
 • Automatyzacja generowania slajdów z danych Arkuszy Google
 • Używanie ChatGPT do generowania fragmentów kodu dla operacji Prezentacji Google
 • Zadanie domowe: opracuj skrypt automatyzujący prezentacje Prezentacji Google do użytku w klasie

Tydzień 5: Kodowanie Kalendarza Google dla nauczycieli

 • Wprowadzenie do interfejsu API i usług Kalendarza Google
 • Tworzenie i aktualizowanie wydarzeń oraz zarządzanie nimi przy użyciu Apps Script
 • Automatyzacja planowania spotkań i przypomnień
 • Używanie ChatGPT do generowania fragmentów kodu dla operacji w Kalendarzu Google
 • Praca domowa: utwórz skrypt automatyzujący zadania z Kalendarza Google na potrzeby zarządzania klasą

Tydzień 6: Kodowanie formularzy Google dla nauczycieli

 • Omówienie interfejsu API i funkcji Formularzy Google
 • Tworzenie, edytowanie i zarządzanie formularzami przy użyciu Apps Script
 • Automatyzacja generowania formularzy, zbierania i analizy danych
 • Używanie ChatGPT do generowania fragmentów kodu dla operacji Formularzy Google
 • Zadanie domowe: opracuj skrypt, który poprawi wykorzystanie Formularzy Google w klasie
 • Podsumowanie kursu: jak nadal używać ChatGPT do kodowania i pomocy w nauce
 • Certyfikat ukończenia dla uczestników

Kim jest Alice Keeler

Alice Keeler jest uznanym ekspertem Google dla programistów w zakresie Google Workspace i certyfikowanym innowatorem Google z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie technologii edukacyjnych. Jako instruktorka tych warsztatów Alice wnosi bogatą wiedzę i pasję do pomagania nauczycielom w ulepszaniu ich doświadczeń w klasie dzięki innowacyjnym narzędziom i technikom.

Alice ma duże doświadczenie w nauczaniu i technologii edukacyjnej, co pozwoliło jej zrozumieć wyjątkowe wyzwania, przed którymi stoją nauczyciele w dzisiejszym dynamicznym krajobrazie edukacyjnym. Jej doświadczenie w zakresie Google Workspace w połączeniu z innowacyjnym i kreatywnym podejściem do nauczania sprawiło, że jest poszukiwanym konsultantem, mówcą i trenerem w dziedzinie technologii edukacyjnych.

Jako autorka, Alice napisała kilka książek na temat integracji technologii w klasie, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami i praktycznymi wskazówkami z nauczycielami na całym świecie. Oprócz pracy pisemnej Alice jest płodną blogerką i influencerką w mediach społecznościowych, konsekwentnie dzieląc się cennymi zasobami i przemyślanym przywództwem w zakresie najlepszych praktyk w dziedzinie technologii edukacyjnych.

Podczas tych warsztatów angażujący styl nauczania Alice oraz dogłębna znajomość Google Apps Script i ChatGPT zapewnią uczestnikom wiedzę, umiejętności i pewność siebie, których potrzebują, aby uwolnić pełny potencjał Google Workspace w swoich klasach. Uczestnicy mogą spodziewać się praktycznego, interaktywnego doświadczenia, które zainspiruje ich i przygotuje do przekształcenia praktyki nauczania dzięki potędze technologii.

 • 10 sposobów wykorzystania EdTech do podniesienia poziomu nauki

  10 sposobów wykorzystania EdTech do podniesienia poziomu nauki

  W dzisiejszym dynamicznym środowisku cyfrowym ważne jest przygotowanie uczniów do biegłości w posługiwaniu się technologią. Jednak „bez papieru to pedagogika”. Skupienie się wyłącznie na zastąpieniu tradycyjnych zasobów zasobami cyfrowymi grozi przeoczeniem prawdziwego potencjału EdTech. Zamiast tego powinniśmy skupić się na wykorzystaniu technologii edukacyjnych w celu podniesienia poziomu doświadczeń edukacyjnych naszych uczniów. Wykorzystując moc EdTech, możemy promować współpracę, krytyczne myślenie, kreatywność i zindywidualizowaną naukę — ostatecznie tworząc bardziej angażujące i dynamiczne środowisko w klasie. Zastanów się, jak wykorzystać EdTech do podniesienia poziomu nauczania.

 • Płaca nauczyciela jest głupia

  Płaca nauczyciela jest głupia

  Próba porównania harmonogramów wynagrodzeń nauczycieli jest głupia. 30 lat w 10 kolumnach i jak widzisz porównanie stanu do stanu przy tak zróżnicowanych kosztach utrzymania? Stworzyłem arkusz kalkulacyjny, aby spróbować dokonać tych porównań, abyśmy mogli naprawdę zobaczyć, dlaczego wynagrodzenie nauczyciela jest głupie.

 • Farkle będzie uczyć uczniów strategii

  Farkle będzie uczyć uczniów strategii

  Użyj gry Farkle, gry w kości, aby nauczyć uczniów, jak przekazywać swoje strategie. Pozwoli ci to skupić się na zwiększeniu krytycznego myślenia w klasie.

 • Czy sztuczna inteligencja sprawi, że szkoła stanie się przestarzała?

  Czy sztuczna inteligencja sprawi, że szkoła stanie się przestarzała?

  Czy AI będzie końcem nauczania i szkoły? Nie ma wątpliwości, że są rzeczy, które sztuczna inteligencja potrafi robić lepiej niż człowiek. Co więc stanie się rolą szkoły lub czy sztuczna inteligencja sprawi, że szkoła stanie się przestarzała?

 • BookWidgets: Zmieniający zasady gry nauczyciele nie mogą się oprzeć

  BookWidgets: Zmieniający zasady gry nauczyciele nie mogą się oprzeć

  W miarę rozwoju technologii edukacyjnych innowacyjne narzędzia odgrywają coraz ważniejszą rolę w klasach na całym świecie. Wśród tych narzędzi BookWidgets okazał się nieocenionym źródłem informacji dla nauczycieli, którzy chcą wzbogacić swoje lekcje i zaangażować uczniów w kreatywny i interaktywny sposób. BookWidgets: Zmieniający zasady gry nauczyciele nie mogą się oprzeć

 • Innowacyjne nauczanie z ChatGPT (AI)

  Innowacyjne nauczanie z ChatGPT (AI)

  Niezależnie od tego, czy korzystasz z ChatGPT, Google Bard, Bing (czyli ChatGPT), czy innego chatbota opartego na sztucznej inteligencji, który zmieni sposób nauczania! Dzięki chatbotom możesz nie tylko zaoszczędzić czas, ale także wprowadzić innowacje w swoim nauczaniu. ChatGPT może wykonać część ciężkiej pracy, aby pomóc Ci w tworzeniu kreatywnych planów lekcji i projektów. Innowacyjne nauczanie z ChatGPT (AI)