Jako nowo utworzony startup, istnieje kilka kluczowych elementów, których Twoja firma wymaga, aby zapewnić krótko- i długoterminowy sukces. Dobrze szczegółowy biznesplan, plan uruchomienia, wczesne finansowanie oraz odpowiedni talent i kapitał od założycieli to jedne z podstawowych składników, które mogą pomóc start-upowi ruszyć z miejsca.

Oprócz podstaw, znalezienie odpowiedniego banku i powiązanie go z odpowiednim kontem bankowym jest kwestią, którą wielu początkujących przedsiębiorców i właścicieli małych firm często pomija podczas początkowej fazy wprowadzania ich firmy.

Po upadku kalifornijskiego banku Silicon Valley Bank (SVB) na początku marca 2023 r. startupy i organizacje, które znalazły się w samym środku katastrofy, pokazały wielu innym przedsiębiorcom i nowym właścicielom firm, jak ważne jest partnerstwo z odpowiednią instytucją finansową .

Chociaż upadek SVB wstrząsnął całą gospodarką i sektorem bankowym, dla wielu małych startupów kluczowe znaczenie ma znalezienie odpowiedniego banku, który zaoferuje im gamę produktów i usług dostosowanych do ich potrzeb. Banki, które wyposażają firmy w odpowiednie narzędzia i zasoby, inne niż wsparcie finansowe i wsparcie, mogą pomóc małym startupom w wykorzystaniu kapitału finansowego do budowania długoterminowego celu.

Podczas gdy cała gospodarka wciąż walczy z uporczywie wysoką inflacją i gwałtownie rosnącymi stopami procentowymi, właściciele startupów będą musieli wziąć pod uwagę kilka kluczowych aspektów przy wyborze banku dla swojej firmy w przyszłości.

Urząd Przemysłu

Jeśli chodzi o znalezienie odpowiedniego banku dla Twojej firmy, liczy się wielkość, aw tym przypadku autorytet banku w systemie finansowym .

Wiele dużych banków często zapewnia zasoby kapitałowe dla określonych przedsiębiorstw w zależności od ich branż. W niektórych przypadkach bardziej ugruntowane banki będą często oferować szereg produktów i usług, które są przeznaczone dla szerokiej gamy firm, niezależnie od tego, czy są to wczesne start-upy biotechnologiczne, czy małe firmy e-commerce.

Chociaż mniejsze banki społecznościowe mogą być skupione wokół rynku bezpośredniego, koncentrując się na zapewnianiu firmom w okolicy odpowiedniego kapitału i zasobów, często bardziej ryzykowne jest stawianie długoterminowych zakładów na te instytucje, zwłaszcza jeśli rozważasz rozwój w nadchodzących miesiącach lub lata.

Poszukaj banków, które mają wieloletnią historię operacyjną i zapewniają klientom odpowiednie usługi, aby mogli rozwijać swoją działalność.

Lokalizacja. Lokalizacja. Lokalizacja

Kolejną rzeczą do rozważenia jest lokalizacja banku. Jeśli mieszkasz w wiejskiej części kraju i masz ograniczony dostęp do oddziałów banków i bankomatów, możesz rozważyć współpracę z bankiem, który jest szeroko dostępny w Twojej okolicy.

Chociaż wiele dzisiejszych operacji bankowych odbywa się online, dla małych startupów i firm bezpieczniejszą opcją jest wybranie banku, który można bezpośrednio znaleźć w ich okolicy w przypadku jakichkolwiek sporów lub rozbieżności.

Różne produkty i usługi

Jak już wspomniano, nie wszystkie banki będą oferować swoim klientom ten sam rodzaj usług. Niektórzy dostawcy będą oferować szereg produktów związanych z biznesem, z mniejszym naciskiem na indywidualne rozwiązania bankowe.

Wtedy niektóre banki mogą oferować atrakcyjne kredyty dla firm na niskim oprocentowaniu , ale wybór produktów może być nieco ograniczony. Najprostszym sposobem podejścia do tego jest sporządzenie listy kilku usług, których możesz potrzebować dla swojej firmy, i dopasowanie ich do banku, który może zapewnić odpowiednie rozwiązania w przystępnych cenach.

Opłaty i koszty

Inną rzeczą, która przychodzi na myśl przy wyborze banku, jest to, ile ostatecznie zapłacisz w opłatach i dodatkowych opłatach za konto bankowe . Nie ma standardowych ani podstawowych opłat za otwieranie rachunków bankowych, a ceny będą się różnić we wszystkich obszarach.

W niektórych przypadkach banki będą miały struktury cenowe zaprojektowane z myślą o małych firmach i nowych start-upach. Zazwyczaj te usługi i produkty mają bardziej przystępne opłaty, mniej dodatkowych kosztów i mają ograniczony wybór usług bankowych.

Funkcje cyfrowe

Przy tak dużej części ekosystemu bankowego i finansowego, który opiera się na infrastrukturze cyfrowej , ważne jest, aby zastanowić się, w jaki sposób te cyfrowe funkcje poprawią Twoją firmę, jej wydajność i przyszły rozwój.

W przypadku startupów zawsze lepiej jest stanąć po stronie banku, który zapewnia im natywne narzędzia cyfrowe, takie jak platforma bankowa do transakcji online i inne integracje cyfrowe. Usługi te nie tylko znacznie ułatwiają startupom i małym firmom komunikację z instytucjami, ale także zapewniają im bezpośredni dostęp na żądanie do narzędzi potrzebnych im w codziennej działalności.

Stopy procentowe

Radzenie sobie z trwającymi podwyżkami stóp procentowych było wyzwaniem dla wielu nowych startupów i firm, zwłaszcza dla tych, które zaciągnęły kredyty w pierwszych miesiącach pandemii, kiedy stopy procentowe były bliskie zeru.

Teraz, gdy skończyła się tak zwana era wolnej gotówki, trudno jest znaleźć instytucję finansową, która może zapewnić firmom i osobom indywidualnym stopy procentowe, które pomogą im zwiększyć ich oszczędności.

Banki internetowe często oferują bardziej atrakcyjne oprocentowanie, ale należy do nich podchodzić z ostrożnością, zwłaszcza w przypadku nowych i młodych firm. Rozejrzyj się i zobacz, który bank może zaoferować najlepszą możliwą ofertę oprocentowania. Nie tylko pomoże Ci to znaleźć najbardziej odpowiedni bank, ale jest także sposobem na rozważenie różnych opcji.

Obsługa klienta

Obsługa klienta to kolejny aspekt wart rozważenia. Niektóre banki nie mają tradycyjnych sklepów i polegają wyłącznie na komunikacji cyfrowej, takiej jak komunikatory, chatboty i sztuczna inteligencja (AI).

Jeśli nie masz nic przeciwko używaniu tych narzędzi do rozwiązywania problemów lub problemów przed skontaktowaniem się z agentem ludzkim, dokładnie rozważ dostępne opcje.

Będziesz chciał mieć pewność, że masz dostęp do najlepszych agentów obsługi klienta, którzy pomogą Ci rozwiązać wszelkie spory lub odpowiedzieć na wszelkie pytania. Ponadto niektóre banki mogą świadczyć usługi całodobowe, podczas gdy inne mogą ograniczać te operacje do wyznaczonych godzin pracy.

Sprawdź swój kredyt

Niski wynik kredytowy może często oznaczać, że masz dostęp do ograniczonej gamy produktów i usług. Z drugiej strony sytuacja jest odwrotna w przypadku osób, które mają wyższą zdolność kredytową.

Większe banki często będą chciały współpracować z właścicielami firm i ich firmami, które mają silniejszą linię kredytową. Inne mniejsze banki zorientowane na społeczność mogą być bardziej wyrozumiałe dla mieszkańców, którzy mają niższą zdolność kredytową.

Twoja ocena kredytowa będzie miała wpływ na to, o jakie pożyczki możesz się ubiegać i jakie oprocentowanie jest ci oferowane. Często zaleca się początkującym przedsiębiorcom i właścicielom małych firm, aby sprawdzili wymagania kredytowe swoich banków i sprawdzili, czy kwalifikują się do niezbędnych usług, których potrzebują.

Końcowe przemyślenia

Znalezienie odpowiedniego banku dla Twojego start-upu w czasie, gdy nazwiska gospodarstw domowych się rozpadają, może sprawić, że każdy właściciel firmy i początkujący przedsiębiorca poczuje się nieswojo. Posiadanie kilku opcji jest zawsze lepsze, a upewnienie się, że współpracujesz z odpowiednimi ludźmi, którzy pomogą Twojej firmie rozwijać się, jednocześnie budując długotrwałe relacje, ma kluczowe znaczenie dla każdego młodego startupu.

Zastanów się nad potrzebami firmy i tym, w jaki sposób usługi i produkty oferowane przez te banki mogą je dopasować. Najlepiej najpierw rozejrzeć się, aby poszerzyć swoje możliwości i zobaczyć, co jest dostępne.

Im więcej masz informacji i wiesz, czego chcesz dla swojego startupu, tym łatwiej będzie znaleźć bank, który sprawdzi wszystkie pola i zapewni usługi finansowe specjalnie dostosowane do Twojej nowej firmy.

Opublikowano jako pierwsze w ValueWalk. Przeczytaj tutaj .

Źródło obrazu wyróżnionego: Zdjęcie: Tima Miroshnichenko; Peksel; Dziękuję!