Jeśli otworzysz Google Bard w przeglądarce Edge, Microsoft dołoży wszelkich starań, aby podczas korzystania z Bing AI zamiast eksperymentalnego chatbota Google AI. To ulepszenie zostało odnotowane przez programistę Vitora de Lucca na jego Twitterze.

Napisał: „Teraz, kiedy otwierasz Bard na Microsoft's Edge, pokazuje przycisk do porównania odpowiedzi z Bing”. To powiedziawszy, jeśli spróbujesz zrobić to samo, nowy animowany slajd z napisem „porównaj odpowiedzi z nowym Bing opartym na sztucznej inteligencji” pojawi się w prawym górnym rogu.

Następnie tekst przesuwa się z powrotem w prawo i pozostawia ikonę Bing, która po kliknięciu otwiera nowy podzielony widok Microsoft Edge, dzięki czemu można dosłownie porównać odpowiedzi. To ulepszenie jest obecnie dostępne w wersji 114.0.1807.1 kompilacji Microsoft Edge dla programistów, więc nie każdy może go teraz wypróbować.

Co ciekawe, po latach zaniedbań Microsoft stawia wszystkie swoje karty na nowego Binga. Po powolnym starcie z Bing zasilanym sztuczną inteligencją, podającym błędne informacje i bezczelne odpowiedzi , nowy asystent znacznie się poprawił.

W zeszłym miesiącu firma z Redmond dodała możliwość generowania obrazów przez chatbota. Asystent jest zasilany przez zaawansowaną wersję modelu głębokiego uczenia OpenAI DALL-E. Wpisując opis tego, co chcesz zobaczyć, Bing generuje obraz w kilka sekund.

Dla każdego , kto uczestniczy w wersji zapoznawczej Bing , Bing Image Creator zostanie w pełni zintegrowany z trybem kreatywnym czatu Bing. Użytkownicy mogą podać opis obrazu, a także dodatkowy kontekst, taki jak lokalizacja, czynność lub styl graficzny, a Bing Image Creator spróbuje wygenerować serię obrazów odzwierciedlających wszystko, co wpisał użytkownik.

Microsoft planuje również zintegrować Bing Image Creator bezpośrednio z przeglądarką Edge. Po uruchomieniu użytkownicy Edge będą mogli kliknąć ikonę Bing Image Creator na pasku bocznym , aby rozpocząć generowanie obrazów. Po prostu wpisz opis w oknie czatu i kliknij przycisk „Utwórz”.

Teraz, gdy otworzysz Bard na Microsoft's Edge, wyświetli się przycisk do porównania odpowiedzi z Bing! Święty k… pic.twitter.com/xGpHc0Ztfn

— Vitor de Lucca |🏳️‍🌈 | vitordelucca.bsky.social (@vitor_dlucca) 27 kwietnia 2023